Missä ihmeessä on vika, kun hyväkroppaisia naisia ei juurikaan löydy täysiän saavuttaneista? 3-kymppiset naiset ovat lähes järjestäin ylipainoisia. Olen itse aina pitänyt itseni kunnossa ja huolehtinut muutenkin itsestäni. Vatsakin on ollut kaikki vuodet pyykkilautakunnossa.
Sitten laitan deitti-ilmoituksen, että olen hyväkuntoinen ja pidän itsestäni huolta. Kirjoitan, että etsin samanlaista naista. Sitten, kun tapaan naisen, treffeille tulee löysä ja täysin liikunta harrastamattoman näköinen nainen, joka kaiken lisäksi näyttää ikäistään 10 vuotta vanhemmalta.
Onko todellakin niin, että hyväkuntoinen 3-kymppinen mies ei voi tavata ikäisiään naisia? Luulevatko nämä räjähtäneet otukset todella, että haluan näyttää siltä, että olen äitini kanssa kävelyllä?
Hävetkää räjähtäneet naiset ja painukaa treenaamaan tai älkää ainakaan vastatko hyväkuntoisille miehille kertoen, että harrastatte aktiivisesti liikuntaa. Mitäpä jos kerrankin kävelisitte Mc Donaldsin oven ohi ja ostaisitte, vaikka lenkkitossut?
Sitten laitan deitti-ilmoituksen, että olen hyväkuntoinen ja pidän itsestäni huolta. Kirjoitan, että etsin samanlaista naista. Sitten, kun tapaan naisen, treffeille tulee löysä ja täysin liikunta harrastamattoman näköinen nainen, joka kaiken lisäksi näyttää ikäistään 10 vuotta vanhemmalta.
Onko todellakin niin, että hyväkuntoinen 3-kymppinen mies ei voi tavata ikäisiään naisia? Luulevatko nämä räjähtäneet otukset todella, että haluan näyttää siltä, että olen äitini kanssa kävelyllä?
Hävetkää räjähtäneet naiset ja painukaa treenaamaan tai älkää ainakaan vastatko hyväkuntoisille miehille kertoen, että harrastatte aktiivisesti liikuntaa. Mitäpä jos kerrankin kävelisitte Mc Donaldsin oven ohi ja ostaisitte, vaikka lenkkitossut?
Vastaukset 80
Vanhimmat
Seuraavalla kerralla laita deitti-ilmoitukseesi, että haluat naisen, joka treenaa kroppaansa, eikä omaa löysää nahkaa. Älä käytä kiertoilmaisuja kuten tähän asti. Tietysti seurauksena on kolikon toinen puoli eli se, että annat itsestäsi pinnallisen vaikutelman. Mutta sinähän olet pinnallinen ja samalla taktiikalla löydät itsellesi samanmoisen naisen.
Kas noin, ongelma ratkaistu.
Väitätkö tosissasi, ettet yhtään katsoa miehen ulkonäköä? Jos katsot, olet oman tulkintasi mukaan pinnallinen ja löydät itsellesi samanlaisen miehen. Jos taas et ole yhtään pinnallinen, niin esim. Helsingin Kalliosta löytyy erittäin mukavia juttukavereita siltojen alta. Sinne siis todistamaan, ettet ole pinnallinen.
No voi voi, onpa sullakin isot ongelmat. Mitäs jos seuraavan kerran vaadit deitiltä kuvan etukäteen, niin ei tarvitse yllättyä. Tai laitat ilmoitukseen tarkat kunto- ja ulkonäkö vaatimukset huutomerkkien kanssa. Jokaisella meistä on tietysti ne omat kriteerit iahnnekumppania kohtaan, mutta en kertakaikkiaan ymmärrä tuota vihamielistä asennetta tyyliin "kaikki suomen naiset ovat löysyiä, rupsahtaneita ja räjähtäneitä, mars lenkille possut". En minä ainakaan tunne mitään tarvetta käskeä "räjähtäneitä suomalaismiehiä" treenaamaan. Se on jokaisen valinnan vapaus miten elää ja miltä näyttää.
Varmaan olet saanut ihan kaaaamaaalia traumoja, kun herranjestas sentään joku ei-niin-timmi nainen on erehtynyt saapumaan seuraasi. Kuule se on tosi-asia, että ihmiskeho ensin rapistuu ja sitten kuolee pois, joten kannattaiskohan joskus tuijottaa pikkasen pintaa syvemmällekin? Asenteesi on jokseenkin vastenmielinen, mutta toisaalta, rakkauden puuttuessa pyykkilautavatsasi tuo sinulle varmasti iloa..
Jos olet niin priimatavaraa (makuasia sekin, mikä tekee miehestä miehen ja miehekkään..), kuin annat ymmärtää, niin kaipa löydät naisia myös muualta ku deittipalstoilta? Kuntosaleilta ymsta treenipaikoista löydät ainakin kuntoilevia naisia, kesän eri tapahtumissa voit bongailla itsellesi kelpaavia naisia(näet ainakin heti mitä saat-jos saat). Ota riski ja kokeile livenä, kelpaatko todella ikäisillesi naisille.
Harmi, että sinua on jollain tavalla johdettu harhaan deittinaisten puolelta...kuten kerroit. Se ei toki ole mukavaa. Tulee vaan mieleen, että monet 30 ikäiset naiset on jo synnyttäneet, sekin monesti jättää omat jälkensä naiseen. Ja vapaita trimmattuja tuon ikäisiä naisia ei varmaan ihan joka hetki vastaan kulje. Joten jos pidät tuon vaatimustason, niin voi kestää tovin ennenkuin sinulle sopiva nainen kävelee vastaan, ja siitähän emme tiedä vielä mitään, kelpaatko sinä hänelle.
Mielestäni on aivan älytön väite sanoa, että nainen on rupsahtanut, kun hän on synnyttänyt. Katsopa, vaikka Nina Heralaa, joka on juuri synnyttänyt ja palaa mallihommiin. Kyllä sitä kunnossa pysyy, jos vaan viitsii nähdä vaivaa sen eteen.
Voipi olla etten tosiaan löydä helposti kumppania mutta sittenpähän olen yksin. Livenäkin oon tietenkin koettanu mut eipä se oo helppoa niinkään kuten varmaan tiedät. Helpompaa tosin kuin sokkona.
Synnyttäminen ei ole syy liikalihavuuteen. Raskaanaoloaikana tulleet kilot voidaan pitää kurissa oikealla ruokavaliolla ja ylimääräisistä kiloista pääsee eroon imettämällä ja liikkumalla!
Vuosi synnytyksen jälkeen lapseni äiti oli jälleen hoikka. Perse ja lantio kyllä leviää raskauden myötä, mutta tämähän on vain hyvä asia.
Olet oikeassa. Ihailin taas tänään ex-vaimoni olemusta, kun olin rahtaamassa hänen muuttokuormiaan uuteen asuntoon. Paikkakunnan upein nainen, vaikka onkin kahden lapsen äiti ja kohta nelikymppinen. Sopivasti liikuntaa, terveet elämäntavat ja itsekäs luonne huolehtia siitä, että itsellä on kaikki hyvin ulkonäöstä lähtien...
Ylilyönnit eivät ole kenenkään etu, mutta voisivat nämä itsensä lösähtämään päästäneet äidit pikkasen skarpata ja kaunistaa katukuvaa huolehtimalla paremmin itsestään. Aika kamala esimerkki lapsillekin, jos kotona asuu homssu, joka paskat välittää, miltä näyttää.
Itse en ole naisten lemmikki ulkonäöltäni, koska hoikat miehet eivät ole in, mutta mitäpä tuosta. Vielä se osuu minunkin kohdalleni sopusuhtainen nainen, joka ei tarvitse satakiloista körmyä turvamiehekseen :)
eikä varmasti syökään muuta ku omenan päivässä. jos etsit mallia, niin mene vaikka muotimessuille, älä nettiin ja totta tuo edellinen, laita vaatimukseksi että oltava sporttinen ja vaikka painoraja, niin ei ota fatsot yhteyttä :)
että olet nykyään ex....
...mutta sitä saa, mitä tilaa.
Tuli tilattua exäksi joutumista, kun ryhdyin porukkaan liian itsekeskeisen ihmisen kanssa. Konkreettinen kokemus siitä, että kannattaa katsoa aika tarkkaan sitäkin, mitä siellä kauniin ulkokuoren alla asustaa.
Oppia ikä kaikki. En minä edelleenkään huoli kumppanikseni mitään "räjähtänyttä" tapausta, mutta siperia opetti hieman arvioimaan paremmin asioiden PAINOarvoa... heh hee...
Niin että täytyy olla itsestään (yli)huolehtiva itsekäs näyttelyesine vai? Lisäksi kuitenkin jotain kuorenkin alla vai?
Kumma tyyppi olet kun et osaa kun vanhan perään kuolata. Idioottiko olet.
Että en nyt ihan niitä yksinkertaisimpia :)
Mutta mitenkäs on sen luetun ymmärtämisen osalta sinulla?
Kirjoitin mielestäni hyvin yksiselitteisesti siitä, että arvostan sitä, että nainen huolehtii olemuksestaan. Niinikään kerroin, että ylilyönnit eivät ole mielestäni kenenkään etu.
"Niin että täytyy olla itsestään (yli)huolehtiva itsekäs näyttelyesine vai?"
Ei, vaan sen verran itseään kunnioittava, että pitää huolta olemuksestaan. Homssun ja prinsessan välimuotokin on olemassa. Aika harvinainen tapaus kyllä, mutta olen ihan omin silmin nähnyt naisia, jotka elävät normaalia perhe-elämää ja siinä kaiken kiireen keskellä ottavat sen verran aikaa itselleen, että liikkuen, vaikkapa kampaajalla käyden ja garderobiaan ajantasaistaen pysyvät varsin miellyttävän oloisessa kuosissa.
"Lisäksi kuitenkin jotain kuorenkin alla vai?"
Luonnollisesti. Itsekeskeisen kanan tai räjähtäneen älykön seura ei välttämättä ole juuri se, missä viihdyn. Lienet kuullut joskus sellaisesta kuin kohtuus?
"Kumma tyyppi olet kun et osaa kun vanhan perään kuolata."
Voi kuule, kun kuolaaminen ja ihailu ovat ihan kaksi eri asiaa. En koskisi exään metrin tikullakaan, vaikka itse tulisi tyrkylle. Se ei kuitenkaan sulje pois sitä faktaa, että hän on hemmetin hyvän näköinen.
Oletko sinä sitä mieltä, että nainen, joka on myös äiti, saa lapsiin vedoten tekeytyä täysin välinpitämättömäksi siitä, miltä hän näyttää tai missä kunnossa hän on?
Olen juuri sitä mieltä että jokainen saa olla juuri sen näköinen kuin haluaa olla. Aika törkeetä siitä arvostelemaan ruveta.
Minusta se on ylihuolehtimista ulkonäöstään jos suhde mieheen ja henkinen kasvu ei kiinnosta pätkääkään.
Mutta sitähän juuri valinnoillaan saa:mitä ansaitsee.
Muistutukseksi kuitenkin että kaikki ei syntyessään saa lahjaksi kaunista ulkomuotoa, eikä siihen auta liikunnat tai terveelliset elämäntavat, on syntymästään asti sairaita ja vammaisia. He eivät ole voineet osaansa valita, joten älä sinäkään jaksa valittaa turhanpäiväisyyksiä.
Sitäpaitsi kauneus on katsojan silmissä.
Juu, tässähän minä solvasin heti alusta lähtien sairaita ja vammaisia. Lisäksi syyllistin tapaturmissa rujoutuneet ja haukuin pataluhaksi jokaisen, joka ei ole saanut perimässään aineksia mannekiiniksi. Enkä tietenkään sanallakaan maininnut siitä, että joku välinpitämättömyyttään päästää itsensä heikkoon jamaan... :)
"Minusta se on ylihuolehtimista ulkonäöstään jos suhde mieheen ja henkinen kasvu ei kiinnosta pätkääkään."
Esität mielenkiintoista logiikkaa. Oletko koskaan tullut laittaneeksi mekille, että juuri ne naiset, jotka ovat_kiinnostuneita suhteestaan mieheen(sä), pitävät huolta itsestään sekä ulkoisesti että henkisesti? Entä oletko havainnut sellaista veikeää yhtymäkohtaa, että ensisijaisesti henkisestä kasvusta kiinnostuneet naiset ovat hyvin monessa tapauksessa kauniita myös fyysisesti? Miksiköhän on näin?
Oma pointtini taas juuri oli että mielestäni jokainen saa laittaa itsensä juuri niin huonoon kuntoon kuin haluaa, jos haluaa :)))))
Ei tarkoitus ole muita miellyttää ulkoisesti, jos ei sitä itse halua (se ei vahingoita ketään).
Jos et ymmärrä sarkasmia, niin koita opetella sitäkin taitoa kun niin nokkela muuten olet mielestäsi.
Viimeisiin kysymyksiin voit kysyä vastauksen exältäsi.
Kerro heti millanen on kaunis nainen.
No nämä mies tyypithän jotka täällä valittaa läskeistä, kuuluvat tiettyyn tyyppiin. Yleensä joko tosi nuoria (teinejä) tai jos ovat jo aikuisia nii pahasti heittää joko korvien välissä tai muuta häikkää, huonosta itsetunnosta kärsiviä, sitoutumiskammoisia, eivät pysty olemaan pitemmässä suhteessa, naiset yleensä jättää, ujoja, akkamaisia ulkonäköä miettiviä pintaliitäjiä, työttömiä, syrjäytyneitä, naisvihaajia, käyttävät naisia vain seksiin ja tai eronneita ja vaikeasti uuden suhteen löytäviä. Yleiskuva on kumminki pikemminki normaaleja naisia luotaan työntäviä. Jossakin siis heittää aina.
Olen yliopistoelämässäni ym. tavannut erittäin älykkäitä henkisesti kypsiä ihmisiä. Heissä on niin hoikkia kuin lihavempiakin. Luuletko, että tällaiset ihmiset miettivät jatkuvasti ulkonäköään ja sitä onko muutama lisäkilo tai ei, jos näin olisi nii pian olisivat henkisesti alemmalla tasolla. Tällaisia naisia ei paljon istuskele junttibaareissa.
Henkistä kasvua tapahtuu kaikenlaisissa ihmisissä ei vain tietyn vartalotyypin omaavissa.
Juuri näin! Pusu poskelles!
Lisäveroa pitäisi periä läskeistä. Esim. 1% kireämpi verotus jokaista kiloa kohti. Lisäksi punnituksen ja sen tulosten pitäisi olla julkisia.
Eiköhän kilot karisi, jos 50 kg ylipainoinen maksaisi 80% veroja ;)
Saisko alipainonen veronkevennystä?
Missä vika? Korvien välissä. Eiköhän kaikki tässä maailmassa ala ajattelu(tava)sta. Yksi asia johtaa toiseen jne.
Olen itse 175/60 ja luulen, ettei mua paljonkaan voi moittia ylipainosta. En nimittäin halua näyttää luurangolle ja tuskin se terveyttäni edistää, jos vielä 5 kg pudotan.
On meitä normaalipainoisia vielä.
Täydelliset mitat! ;) No, kirjoittaja peräänkuuluttikin sitä valitettavaa tosiseikkaa (ymmärtääkseni), että valitettavan suuri osa nykynaisista on (liika)lihavia ja huonokuntoisia. - jopa ihan teinistä alkaen ja se on todella muuttunut viimeisen 20 vuoden aikana rajusti. Varmaan 70% 20-30 -vuotiaistakin kuulunee tähän ryhmään... toki on niitä todella hyväkuntoisia ja itsestään huolehtivia (vaikka kuntosalilla tai muissa liikuntalajeista tai sitten muutan vaan hyvät geenit omaavat).
Itsekään en pidä mistään mallinlaihoista yms. sillä se jos mikä on epäeroottista, mieluummin pari kiloa missimittoihin enemmän, kun vähemmän.
Ei tarvitse Sinun painoasi pudottaa, mutta miten on kuntosi laita..? ;)
Mukavaa päivänjatkoa ihanavartaloiselle naiselle!! ;))
Hyi että nuo mittoja ylistelevät ja jauhavat miehet on typeryydessään ja rajoittuneisuudessaan kammottavia otuksia. Jos sellainen tulisi tielleni, toimittaisin aivopesuun heti että lähtisi "mittojamittojamittoja" -vatkaukset kerrasta pois päästä.
Kuntoni? Joka päivä KÄVELEN töihin 45 minuuttia ja työpäivän jälkeen kotiinkin 45 minuuttia (vaikka miten väsy olisinkaan). Lisäksi tunnin verran illalla muuta liikuntaa.
Tarkoitus olisi, ettei iän myötä rupeaisi se harva herkuttelu näkymään... ja mukavaahan on, kun posket punottaa. :)
Kyllä räjähtänyt nainen on kammottava otus. Sitä ei vaan oikeassa elämässä sanota ääneen. Nätimmin asia onnistuu, kun lähtee vain pois.
Lienee naiset erilaisia: heillehän ei miehen mitoilla ole yhtään mitään merkitystä, niinkö...? Kumma vaan, kun aina (yleensä ainakin) halutaan miehen olevan pitkä... ja eikös se pituus ole mitta jo sinäänsä? Vai onko se Sinun mielestäsi aivan sama, jos olet itse vaikka 175 cm ja miehesi on 165 cm niin ei hetkauta yhtään ja mies kelpaa tyystin...? Uskon siis, että myös naisille on miehen mitoilla merkitystä...
Hienoa! Olet saanut yhdistettyä huvin ja hyödyn, mukavaa hyötyliikuntaa! Olet siis ilmeisen tehokas...
Olen aivan samaa mieltä tuosta kanssasi - posket punottamaan - jatka tosi samaan rataan! ;))
En ole suomalainen...shhhhhh! ;)
Pituudelleen ei kukaan mitään voi, painollensa voi. Älä sekoita jyviä ja akanoita! :)
Kappas vaan... mielenkiintoista... ;)) Tuskin kuitenkaan olet sinkku? *blink*
Ainakin aamulla herätessäni olin vielä sinkku. *blink-blink* :)))))
Kävelläänkö yhdessä...? ;) *blink-blink*
[email protected]
miksi 30veen pitäisi olla lähempänä missinmittoja kuin normaalipainoa? eivät missitkään ole koskaan 30vee, vaan kakskymppisiä. hyvin harva kolmikymppien mieskään on niinkuin parikymppiset mallipojut, hieman realismia peliin pellet.
Miksi kolmekymppisen pitäisi räjähtääkään?
Olet itse epätoivoinen yli-ikäinen peräkammarinpoika tietysti, joka on vittuuntunut kun ei saa naista kuin korkeintaan maksullista. Sit joku lihava landepaukku on erehtynyt ihastuun tai jotain suhun ja oot vielä enemmän vittuuntunut. No koita etsiä niitä ikäisiäs *normaalipainoisia* sinnikkäästi vaan siellä landella, sillä täällä stadissa on ainakin suurin osa normaaleita, jote tänne vaan yrittämään jos pääset siitä netin ääreltä valittamasta ja nössöydeltäsi.
Helsingissä 00100-alueella. Onhan tääkin landea, jos esim. New Yorkiin vertaa mutta tuskin sä sen lähempänä kaupunkimaisemaa asustelet.
Ikää on muuten tasan 30 vuotta ja oon hyvässä kunnossa :)
mä olinkin jo ihan varma, ettei tällä neidillä ole kotona laumaa mukuloita ja sohvalla lojuvaa ukkoa odottamassa.
Normaali, sillä jotain epänormaalia on joko korvien tai jalkojen välissä, jos kolmekymppisellä naisella ei ole lapsia, nainen menee kiireen vilkkaa nopeimmalla mahdollisella välineellä töihin, josta päästyään sinkasee kauppaan, raahaa ruokakassit, duunaa ruoan, hoitaa lapset, pyykit,huushollin, osoittaa huomiota perheen kissoille koirille, kenties miehellekin, eikä suinkaan ennätä vaeltamaan jalkaisin paikasta toiseen itsensä takia, vaikka ehkä siitä joskus jopa unelmoi. Tavallinen perheenäiti joutuu usein joko ottamaan tenavat mukaan, tai jättää lähtemättä, kun isistä ei pahemmin ole lastenhoidossa tms. apua. Aika epäreilua moittia suomalaista naista siitä ettei ole missinmitoissa, koska suomalainen mies ei juurikaan ota vastuuta edes lapsistaan, jotta äiti pääsisi liikuntaa harrastamaan. Itsensä huomioiminen kuuluu samaan sarjaan kuin muutkin äiti-ihmisen toiveet: ensin lapsille, ja itselleeen sitten joskus. Miesten kannattaisi hieman pohtia mistä johtuu se, ettei naiset enää panosta itseensä.. antaako mies siihen edes tilaisuutta ?
Itsestä huolehtiminen on tärkeää.
Toisten vaan pitää näyttää `hyviltä ihmisiltä´ , muiden silmissä,
ja sehän tarkoittaa muiden huolehtimista.
Epäitsekkäästi unohdetaan pitää itsestä huoli..
Minä olen itsekäs vm.65 nainen.
Painan vähän alle 60kg ja pituutta on 173cm.
Ja , kun `hiukan´ laitan itseäni,
on nuorempienkin miesten päät kääntyneet perääni katsomaan..
Se saattaa silti johtua siitä, etten ole ihan `lauta`.
Sama se, mutta kyllä yli kolmekymppisistä löytyy paljon hyvännäköisiä ja kokoisia naisia.
Sun pitää vaan löytää ne !
No mikäs vikana, jos pitää deittipalstoilta
kumppania etsiä. Luulisi noin "hyvännäköisen"
löytävän naisen livestä ihan mistä vaan. Vai onko
sulla jokin heikkous... etkö kenties tulekaan niin
hyvin juttuun ihmisten kanssa, oletko ujo, vai mikä klikkaa. Heikkouksia on monenlaisia, eikä vähiten sellaisia, jotka juontavat tuolta korvien välistä. Elämä kyllä opettaa, että ruumis rapistuu, toivottavasti siinä samalla viisaus lisääntyy. Se on läksy, jonka me jokainen joudumme jossain vaiheessa oppimaan, tavalla tai toisella. Siihen kuuluu myös toisten hyväksyminen sellaisenaan.. joskus näissä asioissa on kysymys
myös omista alitajuntaisista peloista... toisissa ihmisissä on vaikea hyväksyä piirteitä, jotka ovat itselle ongelma jossain mielessä, eivät välttämättä "konkreettisesti".
Livestä löydät varmimmin ihmisen, jonka pinta vastaa odotuksiasi, mutta varo rakkaus saattaa iskeä ja saattaa myös rikkoa rajoja :)
lähinnä sen, minkälaista porukkaa deittipalstoilla pyörii.
Itse tunnen vaikka kuinka paljon noin 30-vuotiaita naisia, jotka ovat edelleen hoikassa kunnossa. Ylivoimainen enemmistö, itse asiassa.
Sinun ongelmasi on se, että haet seuraa deitti-ilmoituksien kautta. Tuskin tulee yllätyksenä, että *yleistäen* kyseiset ilmoitukset eivät vedä puoleensa niitä kaikken viehättävimpiä naisia ja miehiä.
Deitti-ilmoitusten ongelma on, että siinä ostetaan sikaa säkissä. Ilmoitukset vetävät puoleensa ihmisiä, joilla ei käy flaksi netin ulkopuolella. He ovat liian ujoja, liian rumia, liian epävarmoja, liian sosiaalisesti taitamattomia. Ja liian lihavia.
Ja ettei kukaan loukkaannu, painotetaan nyt vielä kerran, että puhun yleistäen.
Paras paikka hakea naista olisi joku muu kuin deitti palstat tai jos välttämättä haluaa sieltä nii pyydä bikinikuva.
Paras paikka hakea naista olisi ehkäpä kuntosalit tai urheiluharrastusten parista. Olet väärästä paikka hakenut.Laita deittiilmoitukseen, että on oltava ehdottomasti urheilullinen. Tosi on muutenki, että fittnes naisia ei kovin paljo liikuskele, mutta kyllä suht koht normaalipainoisiakin löytyy.
Kuntosali toimii ainakin mun tapauksessani todella hyvin! Lisäisin sen vielä, että muista mennä ohjatuille tunneille, esim. aerobic, crossing tai vastaava, niin johan alkaa tapahtumaan... ja jos ei tapahdu niin on ainakin hauskaa ja matkaat kohti parempaa hyvinvointia, kuntoa ja terveyttä... ;)
Muuten, itselleni kävi eilen hyvä tuuri, kun ilmoitukseeni vastasi juuri sellainen urheilullinen, kuntosaleilla viihtyvä ex-naisvoimistelija... ei tosin löytynyt Suomalaisesta deitistä, mutta Suomessa asuva... Yrittänyttä ei laiteta!! ;)))
Eikö olisi parempi katsella hiukan nuorempaa naista, koska 3-kymppiset tosiaanki ovat yleensä joko naimisissa ja lapsia tehneitä tai jos ovat vielä vapaina nii on joku vika kun sen ikäisenä ovat vielä vanhojapiikoja. Harvemmastapa paikasta tosiaankaan löytää jotain 3-kymppistä sinkkua fittnes naista joka on vieläpä kaunis ja ikäistään huomattavasti nuoremman näköinen, paitsi tv-sarjoissa ja elokuvissa tai voihan niitä pääkaupunkuseudulta enemmän löytyäkkin.
Mikäs sinulla on kun olet edelleen 3-kymppisenä sinkku kun olet nii hyväkroppainen ja komea?
Aivan samaa mieltä olen ja kaiken kukkuraksi voi vielä lisätä tuon asian, josta on kirjoiteltu jo aika paljon... tällä samalla osastolla aiemmin "Suomalaiset naiset vaihtoon" eli:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=1500000000000093&posting=22000000003088644
Miten Sinuun saa yhteyttä? Olet harvinaisen fiksu...
Fiksu löytää.
Muuta itse pysyvästi ulkomaille, niin päästään kaikki helpommalla.
Sinulle tietenkin tulee hieman muuttovaivaa, mutta sen jälkeen odottavat onnenpäivät. Saat rauhassa, mitään tekemättä nojailla baaritiskillä, kun ulkomaiset naiset syöksähtelevät tekstiiliisi kiinni, juttelevat ja tanssittavat.
Ja kun kaipaat hiljaisuutta ja rauhaa, tervetuloa Suomeen lomailemaan.
Tasan kolkyt on vielä siinä haarukassa missä voi löytyäkin. Itse olen ollut varattu jo pidempään (160 cm 50 kg) mutta tuttavapiiriin kuuluu pari sinkkua jotka opiskeltuaan ja oltuaan vuoden verran vaihdossa eivät vielä ole vakiintuneet. No tietysti voisi sanoa että uranaisia -mutta anteeksi vain, uranaiset yleensä huolehtivat sekä kunnostaan että ulkonäöstään.
Siihen löytyy myös syy - meidän on pakko se on sekä kunnioitusta ''vastapuolta'' kohtaan että oman arvon kysymys. Montako kertaa olette nähneet johtajien ilmestyvän neuvotteluun '' räjähtäneinä''?
Sanoi kuka hyvänsä mitä hyvänsä - business maailma on edelleen hyvin pitkälle miesten hallussa ja siellä joko pelataan heidän säännöillään -tai ''lennetään'' pihalle...
SITÄPAITSI otitko huomioon että mikään ei takaa että se 20 on hoikka vielä 30:senä mutta 30senä hoikka on melko varmasti hoikka lopun ikäänsä.
Ei ne fiksut ja treenatut vastaa sulle jos ne on fiksuja. Asenteesti jo ilmoituksessa kertoo ylimielisyydestä ja koppavuudesta, joka ei puhuttele miellyttäviä viisaita naisia. Koska haet kroppaa etkä ihmistä, löydät sitä paremmin saleilta kuin deiteistä. Eli olisit jo löytänyt jos olisit oikeasti hyväkuntoinen komea pyykkilautahemmo...heh. Täällä palstoillahan kuka vaan voi olla mitä vaan mitä sattuu minäkin päivänä kuvittelemaan.
t. rähjäinen läskitäti
Älkää turhaan ärsyyntykö. Ei ihmistä saa moittia siitä, että hakee omalle silmälle/mielelle mukavaa kokonaisuutta.
En itsekään huoli ylipainoista kumppania, vaikka miten kultainen sydän hänellä olisikaan.
Olikohan venäläisillä sanonta, että ulkonäön perusteella toivotetaan tervetulleeksi ja kopan mukaan tervemenneeksi.
Eikö olekin ihanaa, kun sekä fyysinen että henkinen puoli ovat "hyväkuntoisia"?
löytyy tasan tarkkaan molemmista sukupuolista ja niiden väliltäkin...minusta suomalaiset miehet kaljuuntuvat jo kolmekymppisinä ja ennenkin...
ja näitä onnettomia miehiä tyyliin tennissukkapari valkoiset nahkakengät yhdistettyinä Adidaksen shortseihin ja Hankkijan lippikseen on varsinainen viritelmä.Nähty on!
Minä en ole rupsahtanut;pidän huolen siitä,ettei ylimääräistä kerry ja muutenkin kasvot ja kroppa on "timmissä" kunnossa.Vaikea vain on löytää samanikäistä kaveria,jota ei luultaisi isäksi tai sedäksi,huh.Sitten taas sokkotreffeillä tapasin miehen,jota luulin liki viisikymppisesksi habituksen perusteella;miehellä oli ikää vain 29 vuotta.Karseeta...
Oon sua 4 vuotta vanhempi ja kokemukset on ihan samanlaisia kuin sulla ja alkuperäisen viestin lähettäjällä. Minäkin pidän itseni kunnossa ja pukeudunkin siististi. Näytän myös ikäistänin nuoremmalta enkä todellakaan halua kulkea naisen kanssa, joka näyttää viiskymppiseltä.
Meiliosote on mukana. Kirjoittelepa mulle. Meillä saattaisi olla jotakin yhteistä. [email protected]
Meitä on tosiaankin moneen junaan, sekä miehiä että naisia. Itselläni on vastaavanlainen "ongelma" kanssasi, kun itse olen siunattu nuorilla geeneillä ja ikääni luullaan noin 10v nuoremmaksi mitä olen... onni siinä on se, että pidän nuoremmista neitosista, joten ei sen puoleen... ;))
on tullut jokin sekaannus...minä kirjoitin tällä nickillä ensin(kai?),ja olen nainen.Eli ilmeisesti nyt edellinen kirjoittaja halusi ottaa yhteyttä mieheen,eikö?
Kaikki yhtä sillisalaattia. Harmillista. Terv. reilu kolmekymppinen
Mc:stä tunnistaa...vaihtaisit levyä! Iteppähän olet treffikaverisi valinnut, kestä seuraukset.
No tällainenko se pitäisi olla kuin esim. tämä viime vuoden miss universum? Tosin jos huomaat, hänelläkin on aika paksun puoleiset pakarat.
http://www.durmitorcg.com/slike/mis/missuniverse.jpg
Olen 165cm ja 47kg ja 36v. Kuntosalilla treenaan joka toinen päivä ja lenkillä joka päivä. Silikoni rintoja en vaan ole vielä laittanut, vaikka Pamela Anderssonin vartalon haluaisinki. Kiva ku löytäis treenatun oikeeen kivan hyvän miehen, mutta pelkään, että mies jättää kaikesta huolimatta kun on lukenut näitä juttuja täällä palstalla. Pettihän Tommy Leekin Pamelaa kaikesta huolimatta. Nii täydellinen ei voi olla etteikö miehet pettäis tai jättäis.
Hei,
Olipas masentavan negatiivisella asenteella kirjoitettu viesti - oli ihan pakko laittaa kommenttia tulemaan, rakentavassa ilmapiirissä.
Ei pidä yleistää asioita ja sitä, että miehet pettäisivät tai jättäisivät kaikesta huolimatta. Loppujen lopuksi, kun se oikea löytyy ei tarvitse tuota pelätä.
Ja kyllä ne naisetkin pettävät, sen voin sanoa. Kokemusta on 3 kertaa kiinni itse teosta ja kerran ihan muuten vaan sain tunnustuksen ex:ltä, joten se siitä naisten hyveellisyydestä ja pettämättömyydestä.
Meitä on moneen junaan ja jotkut jäävät asemalle. Toivoisin kuitenkin avointa mieltä, rehellisyyttä ja positiivista asennetta, niin siitä se lähtee.
Tsemppiä!
http://www.tohtori.fi/ravinto/painotulos.php3
Olet alipainoinen. Muutama lisäkilo saattaisi olla eduksi. Lue lihotusohjeita
...suomalaiset naiset on tällaisia.... kannattaa kyl kattoa muuallekin, ku ympärillä on nimittäin ulkomaalaisiakin naisia, jotka näyttävät paljon paremmalta ja pitävät huolta ulkonäöstään..
Kai tässä on pakko tehdä niin. Esim virolaiset ovat aivan eri kuntoisia
Höpönlöpöä, olen päivittäin kaupungilla liikuskelemassa ja vastaan tulee suurimmaksi osaksi ihan normaalin näköisiä naisia kaikkiin ikäluokkiim nähden, en tietenkään alasti ole nähnyt, mutta päälle päin vaikuttavat ihan suht koht normaaleilta. Ehkä muutama oikein lihava, mutta harvemmin näkyy liikuskelevan myös, mutta se on todella pieni osa väestöstä.
Nykyajan 3-kymppisetki ovat suurimmaksi osaksi normaaleja.
Kaupungilla ainakin on naiset nii laitettuna ja siistejä, tiedä sitte jossain landella voi olla toisin.
voi perkele kun purskahdin nauruun ton sun juttus jälkeen. Onpa äijällä ISO EGO. täs maailmassa ei eletä tyyliin hollywood. laskeuduppa vaan maan pinnalle takasin ja ajatteleppa uudestaan.
katoitko 4D dokumenttia tässä taannoin miehistä jotka peilailevat peilin edessä ja ajelevat pallikarvojaan näyttääkseen hyvältä???ei vissii tullu sun jutusta mieleen se ohjelma.
auts ku naurattaa...taidan lentää nyt penkiltä alas ja kusta housuun meinaan on nää 30 kymppisten huonot lantionpohja lihakset joo nyt oikeesti kuolen nauruun...moiiii....
tässä sinulle sopiva nainen! olen kolmekymppinen 3-lapsen äiti. Rinnat roikkuu imetyksien jälkeen, vatsanahka hiukan löysänä raskauksien jälkeen, lantionpohjalihakset hiukan kärsineet raskauksista ja pisu tulla tupsahtaa housuihin. Kuntosalilla käyn päivittäin meinaan pyykin pesua,ruuan laittoa,siivousta,lasten nostelua ja kauppakassien kantelua. selkä kipeä tästä alati kuntoilusta. parturissa ei pahemmin kerkeä käydä saatikka manikyyrissä ja kosmetologilla.
Ylpeä olotilastasi?
ja jos tuntuu kolmekymppinen liian nuorelta samaa kaliiberia reilu kymmenen vuotta vanhemmalla kuorella. Hyvin treenattu ja timmissä, hermojakin venytetelty ja paukuteltu ihan vuosi tolkulla.
Olenko ylpeä olotilastani ? Miksen olisi ?
Mistä johtuu, että toisessa paikkaa keskustellaan siitä kuinka vanhemmat kokeneet naiset vetoavat nyt nuorempiin miehiin. Ylistävät heidät naisellisia muhkeita pyöreitä muotojaan ja rupsahtaneisuus on sivuseikka.
Ehkäpä sellaista voisi kerran kokeilla mutta siihen kyllä jää
Voi kuule, ongelma on siinä että kaikki hyväkroppaiset on jo löytänyt jonkun 30 ikävuoteen mennessä, toisinsanoen parhaat on viety päältä ja siihen on sun tyytyminen
sinä niihin parhaimpiin?
Ainakin toivon kuuluvani, tosin miespuolisiin =)
Täällä yksi räjähtanyt nainen. Hirveän tyytyväinen elämäänsä. Hiukset sojottavat välillä itään ja länteen. Kaikki roikku jo polven yläpuolella (Anita Hirvosen sanomana)Voin vapaasti kulkea kadulla tulematta isketyksi. Voi kerrankin olla oma alkukantainen itseni. Mies ei vain ymmärrä mikä peto minussa asuu tarpeen tullen. jee, jee.
ryömi ja kerjää naista: sitä ne odottaa, mokomat reppanat, kun ei niillä sitä itsetuntoa ole, niin miehen pitäisi alentaa itsensä....
Kaikki jotka inhoaa läskejä ovat trendi ja muotifriikkejä. Jos nyt olisi muotia olla läski nii olistte itsekkin. Kun media ja filmi-ja malliteollisuus tuo esille laihoja haluu muutki sitä, mutta jos ne toiski vaan lihavia esille kyllä ihmiset olisivat lihavia tai alkaisivat lihomaan. Ihmiset kun juoksee muotioikkujen perässä sokeasti.
Läski on kuvottava asia eikä se muutu miksikään, vaikka trendit vaihtuvatkin.
Noh,kyllä niitä räjähtäneitä löytyy suomalaisista miehistäkin,vaan menkääpä lahden toiselle puolelle katselemaan-siellä niitä vasta syötävän suloisia virolaispoikia onkin.Eivät ne ole kuntosalilla treenattuja,vaan ihan luonnostaan ovat sellaisia.Ja kun siellä on niitä sairaalloisenlaihoja virolaistypyköitä niin ette kuulkaas usko,kuinka suomineito on ihailun kohteena kun on muutakin kuin nahkaa luiden ympärillä!Ei siellä kattokaas ne suomi-miehen ihailemat tissit kävele vastaan,kun ovat niinku pyykkilautoja,mutta kun suomineito lähtee tisseineen sinne lahden toiselle puolelle niin komian pojan löytääki,että huh vaan..ei paljoo röllykkämahaiset kaljalle haiskahtavat örisevät suomipojut kiinnosta...
Menepä sitten hakemaan salskea virolaispoika kainaloosi. Onnea matkaan!