Kuinka monen muun mielestä tämän vuoden Suomen Sonispheren esiintyjälista on täysi pettymys? Kaksi edellistä vuotta olivat esiintyjien osalta huippuluokkaa. Kuinka näin suuri tasonpudostus on mahdollinen.
Joku nu-metalia soittava pellenaamariorkesteri Slipknot on pääesiintyjänä! Eikä muissakaan ole juuri kehumista. In Flames, Mastodon, Opeth, Rob Zombie, Stam1na, Mokoma, huhhhuh!!
Onko festarin järjestäjiltä loppuneet rahat kesken? Kai ne makselee vielä kahden viime vuoden bändien keikkapalkkoja, kun ei ole tänä vuonna varaa kuin lämppäritason yhtyeisiin.
Minulle on yksi paskan hailee Sonispheren siirtyminen pois Porista, kun matka on kuitenkin suurinpiirtein sama minulle, mutta tuo bändilista on kyllä tavattoman kehno. Opeth ja Zombie ainoat, mitä voisi edes HARKITA, mutta ei tuolla törkeällä hinnalla tule kuuloonkaan.
Sonispherehän tekee aivan järjetöntä tappiota tällaisella bändilistalla. Slipknot kun vetää pääsääntöisesti vain alaikäisiä, joten kenelle ne luulevat saavansa edes kaljaa myytyä teltoissa??? No, omapahan on tappionsa.
Perkeleen poseri-musaa koko Slipknotti muutenkin. Vetoaa 12-17 -vuotiaisiin poikiin. Olisivat ny buukannu vielä Justin Bieberin, niin tulis paikalle myös samanikäisiä tyttölapsia. Bieber ja Slipknotti muutenkin aika samaa tasoa uskottavuudeltaan.
Mitä mieltä tämän vuoden Sonispherestä?
Sonisphere 2011 täysi pettymys?
7
353
Vastaukset
- .
olen yllättävän täydellisesti päinvastaista mieltä, ei millään pahalla
- dghsdtth<swge
Onhan se juu melko naurettava bändilista ainakin tähän mennessä. Opeth olisi ihan kiva käyä vilkaiseen, mutta muut ei juurikaan kiinnosta. Aika nuorta porukkaa varmaan menossa pääasiassa, Slipknotti kun on pääesiintyjänä.
Ei tämän vuoden Sonisphere pysty mitenkään kilpailemaan kahden edellisen kanssa. Faktahan se on... - vituttaa!
Vittu olisivat hankkineet jonkun kovan thrash jyrän kuten Slayer, Exodus, Testament, Overkill, Heathen, Megadeth, Sodom, Destruction tai Kreator.
- Paskaahaisee
Totta! Sitähän suurin osa porukkaa odottikin, että Big Four olisi tullut, koska on vain yhden päivän festarit. Mutta minkäs sille voi kun big four on samana päivänä Saksassa ja kun kerran muita huippunimiä ei kiinnosta tulla Suomeen, niin pitää tyytyä näihin jämäbändeihin. Ei voi mitään, ehkä ensi vuonna paremmin.
- dyuk
olisivat tehneet jonkun kunnon thrash festarin, ja laittanut sinne yhen päivän sisälle esin: kreatorin, exoduksen, possessedin, warbringerin, sodomin, ynnä muita hyviä bändejä...
- Juusiiseisiis
Tuo kuulostaa kyllä paperilla helvetin hyvältä, mutta minkä sille voi kun kyseisiä bändejä ei kiinnosta tulla tänne Suomeen. Rahasta se tuskin olisi kiinni, mutta esim. iso nelikkokin valitsi mieluummin Saksan kuin Suomen. Kreatorin ja Testamentin haluisin nähdä, muut isot thrash-bändit on jo tullutkin nähtyä ja pitää kyllä sanoa, että kyllä konkarit vaan osaa ja soittaa nykypäivän potaskan suohon!
- slipknot on perseest
"Suuri nelikkö" ei tullu Suomeen ku saksas o enemmä jengii!
Ja siel festarit on yleensä isompii!
Mut joo Slipkonot on iha perseest!
Siel oli hyvii esim.Hammerfall,Norther,Opeth,sonata,in flames.
En ite kyl ollu mut luinvaa siit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.587857Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,725446Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51213Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401067Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042