jos seksikäs nainen lähestyy?

Mitä mies tekisit jos tosi seksikäs kaunotar tulisi sinulle juttelemaan jossain ihan arkisessa tilanteessa, ei baarissa?
Häkeltyisitkö?
Etsisit katseella sen poikaystävää?
Menisit vaikeaksi?
Olisit oma supliikki itsesi?

Vai jotain muuta.. :)

Tuli mieleen, kun monesti puhutaan "liian kauniista" naisesta..
281848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Häkeltyisin, etsisin katseella poikaystävää, menisin vaikeaksi, hymyilisin, naurahtaisin sanoisin jotain - riippuu mitä se nainen sanoisi mulle, vastaisin, huutaisiin salaa mielessäni että "jipiiii!" jne.

Äänestä

Ihan normaalisti olisin vain oma itteni, en mä siitä erityisemmin muutu. Miks näin? No kun tuota kokemusta on vastaavantyyppisistä tilanteista niin rennosti vaan.

Äänestä

Olisin oma supliikki itseni etsin samalla kuumeisesti piilokameraa.

Äänestä

Voikun tuliski

Liian kaunis nainen saa miehet ujostelemaan, kokeile?

Äänestä
  • aah ihana, kiitos nauruista :D

    Äänestä

Olisin supliikki. Mitäs vaikeaksimenemistä siinä on. Ehkä vielä pikkaisen itsevarmemman otteen ottaisin ja vaihtaisin moodia sellaiseksi, ettei nainen huomaa minun pitävän häntä mitenkään ihmellisenä tai muista erottuvana.

Aluksi en olisi mitenkään ihmeellisen ilahtunut kohtaamisesta mutta toki kohteliaasti hymyilisin. Antaisin tytön antaa itsestään jotain muutakin kuin ulkonäkö josta kiinnostuttuani voisin jo antaa ymmärtää, että oli tosi kiva kun hän tuli juttelemaan.

Äänestä
  • Sen jälkeen heräsin ja päästin kissan ulos.

    Äänestä

Jos baarissa tulisi, voisin olla hieman hämilläni, ehkä hieman vaivaatunut, mutta vaan muutaman hetken.

Arkisessa tilaanteessa olen ihan normaalisti, todennäköisesti vastaisin/sanoisin jotain aiheeseen sopivaa hauskaa hymyn kera.

Äänestä

menisin varmaankin hiukan hämilleni mutta yrittäisin sopertaa vastauksia:)

Äänestä

Mä olisin oma itseni ja vaivihkaa kehuisin kauniiksi.

Äänestä

Tuo on muuten totta että monet miehet häkeltyy tai menee ihan hämilleen jos kaunis nainen menee juttelemaan ihan tikusta asiaa, olen huomannut omasta kokemuksesta.. On ollut hankala saada sitten juttua aikaiseksi, tai sitten olen jututtanut ujompia tapauksia :) Kun vastapuoli on punehtunut ja katsellut vähän kaikkialle muualle kuin minuun, vähän niinku etsien kavereita avuksi.. :D

Ja olen kuitenkin 23-vuotias tyttö, en ihan lapsi enää, enkä myöskään niin ruma että sillä häkellyttäisin vaan ennemminkin missin mitoissa :D

Äänestä

Tietäen, että tämä mahdollisuus olisi suunnilleen samoissa kuin voittaa lotossa 10 kertaa peräkkäin niin hämilleen kyllä mentäis ihan totaallisesti ja ihan varma etsittäisiin katseella sitä poikaystävää/piilokameraa muuten kyllä varmaan oltaisiin oma itseni vain.

Äänestä

Katsoisin ympärille missä se parittaja-Sergei vaanii minua. Omasta aloitteestaan lähestyvä on huijari.

Sitten poistuisin tilanteesta takavasemmalle, vaikka vessaan ja samaa tietä ulos.

Äänestä

Näin kävi tänään. Häkellyin. Tiesin ettei hänellä ole poikaystävää. Menin vaikeaksi. Sitten sanoin jotain tyhmää.

Äänestä

Varmaan imisin peukaloa vähän aikaa, ja sitten sanoisin että mun tarttee varmaan lähtee kun kotona on potut pahimmoillaan.

Äänestä

Normi tallaajana on helppoa olla oma itsensä kun se tosi seksikäs kaunotar ei kuitenkaan ole omassa perässä joten ei paineita ei näyttelyä. Tietyllä tavalla se on helppoa olla tälläinen pyöreä mies. Ei tarvitse koittaa hurmata jokaista naista vaan voi olla ihan oma itsensä ja jutella rauhassa.

Onhan siinä huonotkin puolet itsestäänselvästi mutta niin on kaikessa.

Äänestä

miehet ei uskalla lähestyä seksikästä kaunotarta, vaan mieluummin valitsevat helpomman vaihtoehdon, eli huutelevat ja vislaavat vähän matkan päästä tälle. Toisin kuin seksikäs mies naisten keskuudessa, jolloin naiset piirittäisivät tämän alta aikayksikön. Tuo liika seksikkyys on todellakin uhka miehille.

Äänestä

En häkeltyisi, mutta epäilisin, että nainen haluaa vain keskustella, eikä ole minusta kiinnostunut.

Äänestä

Heräisin todellisuuteen

Äänestä

Hassua miten monen miehen mielestä kauniin naisen lähestymisyritys herättää ajattelemaan että itsessä on jotain vikaa, nainen ei ole oikeasti kiinnostunut tai että tämä ei ole edes mahdollista... Voi teitä! :)

Minä olen itse varsin seksikäs nuori nainen, ja huomiota saan jatkuvasti miehiltä (juurikin tuon huutelun ja tuijottelun muodossa etenkin), mutta olen aina kiinnostunut eniten juuri tavallisista, suomalaisista miehistä. :) Nämä "normaalit" miehet vaan eivät minua juurikaan lähesty, ja menevät tosi vaikeiksi jos hymyilen ja katson suoraan silmiin. Se on vähän harmittavaa tietysti jos ei oteta tosissaan... Ei edes jutusteluyrityksiäni tunnuta ottavan tosissaan, ja ensimmäisen poikaystäväni kaverit eivät uskoneet puoleen vuoteen että oikeasti hän seurustelee kanssani. :D Uskomatonta, kun olen kumminki ihan tavallinen tyttö..
Että iskeminen on vaikeaa, jos vakavan suhteen haluaa, myös kauniilla naisella..

Äänestä

Olisin oma itseni ja toimittaisin asian mikä se sitten onkaan siinä tilanteessa ja poistuisin paikalta.

Ehkä mielessä ajattelisin että kaunis ilmestys.

Äänestä

Hassu kysymys.
Viime torstaina juuri tapahtui näin ja siitä tuli ihana yö.
En tiedä kuka nappas kenet, mutta loppujen lopuksi mitä sillä on väliä! Meillä oli hauskaa ja niin kivaa :) Upein kohtaamani nuori nainen.

Äänestä

Normi mies menee hämilleen ja hetken kulttua kysyy hintaa.

Äänestä

niin ei lähesty enää minua

Äänestä

todennäköisesti vastailisin vaan asiallisesti mistä ikinä nyt sattuisit puhumaankaan koska mulla on semmonen käsitys että jos joku oikein hyvännäkönen tulis jutulle ni ei ainakaan oikeassa elämässä se mitään kiinnostusta voi olla koska ne on aina varattuja ja asia ois todennäkösesti et se tarttis jelppiä jossain asiassa tai tarvis neuvoa jotain!

Äänestä

Joskus aikaa sitten ajattelin, kuinka ei kauniit naiset musta voi olla kiinnostuneita.
Nykyään ei tuollaisia ongelmia enää ole. Kyse on hyvin paljon itsetunnosta.
Uskaltakaa tehdä asioita ajattelematta muiden ajatuksia, olkaa vain luonnollisia.

Ei aikaakaan kun kauniin naisen kanssa jutustelu on ihan normi hommaa :-) . Siirtyminen jutustelusta eteenpäin meneekin melko luontevasti ja luonto hoitaa homman loppuu.

Vaikka ikää alkaa jo olemaan yli 40v. niin silti saan mukavia ehdotuksia ravintolassa 20 ikäisiltä kauniilta nuorilta naisilta.

Äänestä

Omana itsenä ja kutsuisin kahville. :)

Viisi vuotta sitten olisin varmaan häkeltynyt ja ihmetellyt, missä se poikaystävä on.. Itsetunto kondikseen, niin homma toimii! :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


miehet! :) kirjoitti:

Mitä mies tekisit jos tosi seksikäs kaunotar tulisi sinulle juttelemaan jossain ihan arkisessa tilanteessa, ei baarissa?
Häkeltyisitkö?
Etsisit katseella sen poikaystävää?
Menisit vaikeaksi?
Olisit oma supliikki itsesi?

Vai jotain muuta.. :)

Tuli mieleen, kun monesti puhutaan "liian kauniista" naisesta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu