Rapture Index mittaa tiettyjen ennusmerkkien maailmanlaajuisen esiintymistiheyden perusteella, miten lähellä Raamatussa kuvattu uudestisyntyneiden kristittyjen tempautuminen taivaaseen ja siitä alkava lopun aika mahdollisesti on. Rapture Index ei koskaan ole näyttänyt näin korkeaa lukemaa:
http://www.raptureready.com/rap2.html
Eli kenties tempautuminen on jo aivan lähellä! Sen tapahtuessa miljoonat kristityt yksinkertaisesti katoavat muiden ihmisten joukosta jäljettömiin. Niillä, jotka jäävät taakse, tulee olemaan suuri koettelemusten aika edessään, ennen kuin Herra palaa maan päälle kaikessa kirkkaudessaan kukistamaan antikristuksen vallan.
http://www.raptureready.com/rap2.html
Eli kenties tempautuminen on jo aivan lähellä! Sen tapahtuessa miljoonat kristityt yksinkertaisesti katoavat muiden ihmisten joukosta jäljettömiin. Niillä, jotka jäävät taakse, tulee olemaan suuri koettelemusten aika edessään, ennen kuin Herra palaa maan päälle kaikessa kirkkaudessaan kukistamaan antikristuksen vallan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kiva, saatais olla rauhassa hihhuleilta edes jonkin aikaa.
Jossakin profetiassa tuo toteutuu toisella tavalla eli jumalattomat katoavat maapallolta savuna taivaan tuuliin! Saattavat kadota aivan jonkun viereltäkin ja jää vain tuhkaläjä katoamispaikalle!
Negatiivisuus poistuu.
http://eidualistinen.blogspot.com/2010/12/negatiivinen-poistuu.html
Totta! Kohta koittaa vapautus kaikille uudestisyntyneille kristityille. Poliitikoilla ja papeilla onkin mielenkiintoinen tehtävä kun selittävät jäljelle jääneille, mitä oikeastaan tapahtui kun sadattuhannet suomalaiset katovat yhtäkkiä jäljettömiin. Propaganda ei tule koskaan tunnustamaan, että kyseessä oli tempaus vaan selitykseksi tarjotaan aivan jotakin muuta.
Mikä ihmeen ylös tempaus ?
Uskomuksilla ei pääse mihinkään.
Ylöstempaus tapahtuu väitetysti yöllä nukkuessasi. Tempaajat taas ovat väitetysti humanoideja maan ulkopuolelta. Antikristus puolestaan väitetään olevan liskohumanpoidi joka kykenee muodonmuutokseen, eli naamioitumaan ihmiseksi.
Susi lampaan vaatteissa.
Raamatun Demonit ovat väitetysti eri liskohumanoidirotuja. Emme ole yksin maailmankaikkeudessa joten kaikki on mahdollista. Paikka jonne ylöstemmataan, on väitetysti joku toinen planeetta. Joillakin liskohumanoideilla väitetään olevan sarvet päässä kuten raamattu demoneja kuvaa.
Demonit tulevatkin ulkoavaruudesta, eivät maan alta onkin hyvä kysymys.
Kukaan ei koskaan tempaudu minnekkään...turhaan odotatetta..
Niin ja sanottiinhan Raamatussakin jo että niin maanpäällä kuin taivaissakin.
1tes4:13. Mutta me emme tahdo pitää teitä, veljet, tietämättöminä siitä, kuinka poisnukkuneiden on, ettette murehtisi niinkuin muut, joilla ei toivoa ole.
14. Sillä jos uskomme, että Jeesus on kuollut ja noussut ylös, niin samoin on Jumala Jeesuksen kautta myös tuova poisnukkuneet esiin yhdessä hänen kanssaan.
15. Sillä sen me sanomme teille Herran sanana, että me, jotka olemme elossa, jotka jäämme tänne Herran tulemukseen, emme suinkaan ehdi ennen niitä, jotka ovat nukkuneet.
16. Sillä itse Herra on tuleva alas taivaasta käskyhuudon, ylienkelin äänen ja Jumalan pasunan kuuluessa, ja Kristuksessa kuolleet nousevat ylös ensin;
17. sitten meidät, jotka olemme elossa, jotka olemme jääneet tänne, temmataan yhdessä heidän kanssaan pilvissä Herraa vastaan yläilmoihin; ja niin me saamme aina olla Herran kanssa.
18. Niin lohduttakaa siis toisianne näillä sanoilla.
lue jae 17
17. sitten meidät, jotka olemme elossa, jotka olemme jääneet tänne, temmataan yhdessä heidän kanssaan pilvissä Herraa vastaan yläilmoihin; ja niin me saamme aina olla Herran kanssa.
Hei, tiesittekö että tempautumisen aika on juuri ntr vieläkin lähempänä kuin äsken.