Tietääkö joku missä Tampereella käydessä samalla voisi päivittää auton sammuttimen?. Se firma saisi olla mielummin linjalla Lakalaiva- Hatanpää, ettei tarvitsisi yhen sammuttimen tarkastuksen takia toisellepuolen kaupunkia ajella. Pitää viedä auto lähiaikoina katsastukseen ja sammuttimen tarkastus sitä ennen.
Sammuttimen tarkastus
Gloria 2kg
10179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mahtaisko tuosta löytyä http://www.google.fi/search?q=sammutinhuolto tampere&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:fi:official&client=firefox-a
Kiitti linkeistä. Pitää käyttää joissain näistä kun on asiaa Tampereelle.
Uuden sammuttimen saa halvemmalla kuin mitä se päivitys maksaa,ainakin täällä satakunnassa.Päivitys noin 30-40e,uusi noin 15-20e
Vuosi sitten 7 € . Saahan uusia halpahalleista, mutta mihin ne vanhat aina laittaa, kun ei autotallissakaan montaa tarvi.
Älkää ikinä menkö tampereen sammutinhuoltoon töihin tai saatika tarkastamaan sammutinta siellä toiminta on tarra kylkeen ja hyvä on ja siitä veloitetaan 9€ kannattaa mennä tamrexsiin jos haluaa että sammuttimelle tehdään jotain.
ei niille mitään tehdä . muutakuin rahastetaan..
Tuossa on hyvä yritys. Hyvä palvelu, ei prameile ja sammutin oikeasti huolletaan siinä odottaessakin.
http://www.k-hsammutinhuolto.fi/
Ja huomio. Te jotka ostatte sen sammuttimen autotarvike ym.liikkeestä. Siinä sammuttimessa pitää olla tarkastus merkintätarra, jos sammutin tulee matkailuajoneuvokäyttöön. Jos sitä ei ole, sammutin ei ole tarkastettu.
Tämä siksi, että kun samuttimia myydään on ne jo valmiiksi voineet seistä varastossa vuosia ja huoltopäivä tulee vastaan jopa puolessa vuodessa.
Tarkkana siis kannattaa olla.
Eilen kävin katsastuksessa ja kuulin katsastusmieheltä , että tämänvuoden alusta sammutin ei ole enään ollut pakollinen varuste matkailuautoissa ja vaunuissa. Päivitin kuitenkin sammuttimen ennen katsastusta ja aion sen päivityksen tehdä silti säännöllisesti koska vaikka sammutin ei ole enään pakollinen varuste se ei sulje pois tulipalon mahdollisuutta omassa tai naapurin kulkineessa,joten valmius olla pitää alkusammutukseen vaikkei sitten pakolla.
Tuli mieleeni klo 04.50
Niin tuli 4.50 mieleeni, 6.15 sinä sen hokasit.