Onkos tulossa uusia levyjä?

Rouva``

Sattuuko kenelläkään olemaan tiedossa, milloin ilmestyisi uusia karaokelevyjä? Olin positiivisesti yllättynyt tuosta Melhomen 14 levystä.
Niistä uusista tulokkaista en erityisemmin välittänyt, mutta ne vanhempaa tuotantoa olevat olivat ihan muukavia kipaleita.
Millonhan ilmestyy Magnumilta ja Tatsialta uusiakaraokelevyjä? Toivottavasti Magnumilla vaihtuisi tiettyjen artistien tilalle vaihtelun vuoksi ihan joitain muitakin, kuin yhdet ja samat.

2

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karaokelaulaja -57

      Olen itse ladannut netistä kappaleita kun jos ostaa valmiin levyn niin silloin siinä on "ehkä" kaksi kappaletta joista pitää ja osaa laulaa. Mutta kun tekee oman levyn niin silloin tietää varmasti, että se sopii itselle ja niitä mukavempi lauleskellakkin sitten. Levyt ovat vielä suhteellisen kalliitakin eikös ne ole noin 29€ /kpl ja siinä se onkin pysynyt eikä laskua näy. Uusia levyjä tulee tosi harvakseltaan ja siihenkin vaikuttaa levyn valmistuksen monimutkaisuus. Pitää hankkia kaikenmaailman luvat ennenkuin kappaleita saa alkaa vääntämään Karaoke muotoon. Itsekkin olen välillä tarkistanut valikoimia ja ovat tosiaankin aina samat levyt Prisman ja Cittarin valikoimissa. Uusia ei vain kuulu joten päätin ladata netistä ja siinähän ne häviävät sitten tuottajat melkoiset rahat kun eivät saa yhtään mitään, saisivat laittaa vähän vauhtia tuotantoon. Levyihin voisi laittaa sitten ne parhaimmat kappaleet laulajilta elikkä ne joita eniten kuunnellaan ja se auttaisi niitten myynnissäkin. Olen monelta kuullut saman, että kun levyihin laitetaan täytteeksi niitä huonompia kappaleita niin ne ei mene sitten kaupaksi niinkuin niitten pitäisi mennä. Olisi kaikkien etu, että mietittäisiin tarkasti mitä levyihin laitetaan jatkossa, tässä pieni vihje valmistajille.

      • Nainen Oulusta

        Eilen tuli laulettua Melhome 16, eli ihan uuni tuoretta tavaraa. Mielipiteeni levystä on, että parhaat kappaleet ehdottomasti Matti Eskon biisit "Tietää saat viimeinkin" ja "Oman elämäni cowboy" .Olavi Virran kappale oli minulle vanhastaan tuttu, eli "Tummansininen sävel", joka menettelee. Samoin Tauskin "Sinä vain".Myös Kari Tapion "Sydänpuli säätä vasten" oli ihan mukavaa laulettavaa.
        Pakarisen ja Bågenbergin levyt ei ollut minuun makuun. Vähiten pidin Erinin kappaleesta"Vanha nainen hunninkolla"...Yök!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      111
      3617
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      66
      3257
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      434
      2724
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      83
      2543
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      85
      2458
    6. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      42
      2154
    7. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      97
      2113
    8. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      50
      1792
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      22
      1730
    10. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1716
    Aihe