Onkos tulossa uusia levyjä?

Rouva``

Sattuuko kenelläkään olemaan tiedossa, milloin ilmestyisi uusia karaokelevyjä? Olin positiivisesti yllättynyt tuosta Melhomen 14 levystä.
Niistä uusista tulokkaista en erityisemmin välittänyt, mutta ne vanhempaa tuotantoa olevat olivat ihan muukavia kipaleita.
Millonhan ilmestyy Magnumilta ja Tatsialta uusiakaraokelevyjä? Toivottavasti Magnumilla vaihtuisi tiettyjen artistien tilalle vaihtelun vuoksi ihan joitain muitakin, kuin yhdet ja samat.

2

239

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karaokelaulaja -57

      Olen itse ladannut netistä kappaleita kun jos ostaa valmiin levyn niin silloin siinä on "ehkä" kaksi kappaletta joista pitää ja osaa laulaa. Mutta kun tekee oman levyn niin silloin tietää varmasti, että se sopii itselle ja niitä mukavempi lauleskellakkin sitten. Levyt ovat vielä suhteellisen kalliitakin eikös ne ole noin 29€ /kpl ja siinä se onkin pysynyt eikä laskua näy. Uusia levyjä tulee tosi harvakseltaan ja siihenkin vaikuttaa levyn valmistuksen monimutkaisuus. Pitää hankkia kaikenmaailman luvat ennenkuin kappaleita saa alkaa vääntämään Karaoke muotoon. Itsekkin olen välillä tarkistanut valikoimia ja ovat tosiaankin aina samat levyt Prisman ja Cittarin valikoimissa. Uusia ei vain kuulu joten päätin ladata netistä ja siinähän ne häviävät sitten tuottajat melkoiset rahat kun eivät saa yhtään mitään, saisivat laittaa vähän vauhtia tuotantoon. Levyihin voisi laittaa sitten ne parhaimmat kappaleet laulajilta elikkä ne joita eniten kuunnellaan ja se auttaisi niitten myynnissäkin. Olen monelta kuullut saman, että kun levyihin laitetaan täytteeksi niitä huonompia kappaleita niin ne ei mene sitten kaupaksi niinkuin niitten pitäisi mennä. Olisi kaikkien etu, että mietittäisiin tarkasti mitä levyihin laitetaan jatkossa, tässä pieni vihje valmistajille.

      • Nainen Oulusta

        Eilen tuli laulettua Melhome 16, eli ihan uuni tuoretta tavaraa. Mielipiteeni levystä on, että parhaat kappaleet ehdottomasti Matti Eskon biisit "Tietää saat viimeinkin" ja "Oman elämäni cowboy" .Olavi Virran kappale oli minulle vanhastaan tuttu, eli "Tummansininen sävel", joka menettelee. Samoin Tauskin "Sinä vain".Myös Kari Tapion "Sydänpuli säätä vasten" oli ihan mukavaa laulettavaa.
        Pakarisen ja Bågenbergin levyt ei ollut minuun makuun. Vähiten pidin Erinin kappaleesta"Vanha nainen hunninkolla"...Yök!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1329
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      823
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      599
    7. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      516
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      478
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      465
    Aihe