http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Vaalit/1194674820087/artikkeli/tyly arvio perussuomalaisten osaaminen 6-.html
Taas on muuten tehty niin höpö höpö tutkimus et ei oo tosikaan. Sekö on sitä poliittista osaamista et Suomella on velkaa enemmän kun koskaan ja lisää ollaan ottamassa jos kokoomus, keskusta, demarit ja vihreet saa päättää!
Taas on muuten tehty niin höpö höpö tutkimus et ei oo tosikaan. Sekö on sitä poliittista osaamista et Suomella on velkaa enemmän kun koskaan ja lisää ollaan ottamassa jos kokoomus, keskusta, demarit ja vihreet saa päättää!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Porvarit on saanu jokaisen maan talouden niin sekaisin ettei niitä pystytä enään korjata ne yrittää tätä ongelmaa peitellä lappaamalla lisää rahaa markkinoille mikä vaan tuo tulevaisuudessa suuremmat ongelmat.
Ennen EU.ta ja euroa jokainen maa selvitti taloudelliset lamansa itse. Työllä ja lainaamalla, mutta ilman muiden maiden takausta. Muiden ei tarvinut maksaa toisten velkoja! Suomessakin KANSA maksoi keinottelijoiden kuprut hiellä ja verellä!
jos meno jatkuu tälläsenä saattaa monessa eu maassa käydä kuin Egyptissä
Kova on paskan jauhaminen lehdillä ei päivää ettei tulisi Persuista paska uutisia lehdet voi haistaa pitkän paskan.
Ei uskoisi, että isolevikkisen lehden toimitus on noin täystyhmää.
Ovat kuin täysin irti käytännön totuudesta, ja aivan selvästi pilkkaavat kansaa, ja äänestäjiä !
Ja taatusti tuommosen paskan takana on tarkoitushakuisuus saada halveksimansa äänestäjät kääntymään äänestämään jotain homopuoluetta.
Eivät tajua päivänselvää asiaa, vaika on käytännön esim. Ruotsista, jossa kysyivät kansalta euroon liittymistä, ja kansa vastasi EI !
-Ja nyt Ruotsin ei tartte maksaa eteläeuroopan mafiapankkien huijauksia !
Tästä voimme päätellä, että aamulehti ei oo kansan asialla !