Eli tietääkö kukaan mitään tuosta toimisto modeling jeans:sta mitään? kun minulta kysyttiin että haluanko sinne farkku malliksi mutta paikasta ei ole mitää ntietoa netissä joten päätin kysellä täältä nyt että onko kellään tietoa siitä että voiko siihen luottaa?
tietääkö kukaan mitään toimisto modeling jeans:sta mitään?
13
418
Vastaukset
- suisa
taitaa olla huijjari ei löydy kaupparekisteristä koko firmaa
- mia-nuxii
okei kiitos tiedosta koskaan kun ei voi olla varma mistään :)
- suisa
kaupparekisteristä kannattaa aina tsekata ethän vaan kuvia ole lähettänyt kyseiselle voi mennä väärään tarkoitukseen
- mia-nuxii
suisa kirjoitti:
kaupparekisteristä kannattaa aina tsekata ethän vaan kuvia ole lähettänyt kyseiselle voi mennä väärään tarkoitukseen
en lähettänyt halusin varmistua ensin :)
- suisa
mia-nuxii kirjoitti:
en lähettänyt halusin varmistua ensin :)
hyvä noist kuvista vielä ite erehdyin lähettää haettiin hiusmalliks sitten sain tietää että kyseinen toimisto haki ihan muuta nyt kauhulla oottaa mistä yhteyksistä kuvasa löytää
- :o
Joo minulta kysyttiin kanssa! Kysen tarkemmin ja on kuulemma perustamassa yritystä.. Hieman jäi kyllä askarruttamaan tämä juttu. Taitaa kuvat jäädä lähettämättä.
- Jeans Modeling ??
Joo minulta kans kysyttiin facebookissa mutta vaikuttaa epämääräiseltä koska tyyppi tavallaan "kiertelee" kun häneltä jotain yrittää kysyä kelle kuvat on tulossa ja miksi tai kenen kanssa tämä kyseinen mike suuronen on perustamassa yritystä..
- Tinksuli90
Multa kysyttiin kans. Lähetin koekuvat ja sain varmistuksen että pääsen malliksi.
Maksoivat valintabonuksen heti.
En ainakaan mä voi valittaa etteikö ois oikee juttu- julle911
Hei! Paljonko sait valintabonusta?
Lähetin meinaan koekuvat ja nyt en tiedä oliko ihan hyvä idea.. Noo saa nyt nähdä mitä sieltä tulee vastaukseks.
- LumiAkka
itse sain kans viestiä tuolta, vähän arveluttaa just se kun ei oo tarkkoja yhteystietoja yritykseen ?Ja milloin firma perustetaan, milloin näkyy Kaupparekisterikeskuksessa tieto firmasta.
- jaana----
Vaikuttaa huijaukselta.
- hmm6
sama homma täällä kyseli fb:n kautta kuvia. Aika kusetukselta maistuu jos yli 2 vuotta on oltu tätä firmaa perustamassa, eikä mitään yhteystietoja saa ym..
- Mike Suuronen?
Sama juttu täällä. Ei mitään yhteystietoja kyseisen ihmisen "MIke Suuronen" facebook profiilissa. EIkä myöskään voinut kertoa, että missä kuvaukset pidetään, pyysi lähettämään itseottamia kuvia, jonka perusteella valitsee mallinsa. Eli suomeksi: Aikomus huijata ihmisiä, ja käyttää saamiaan kuvia johonkin aivan muuhun tarkoitukseen. Internet on täynnä huijareita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804486
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854371Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163413Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402947Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102644En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142632IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm391973Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581708Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli941248