Olen seurustellut vuoden elämäni rakkauden kanssa! Kuinkas ollakkaan
olen huomamannut että eri tilanteissa/tilaisuuksissa kumppani tuijottaa
silmäänpistävän häiritsevästi vastakkaista sukupuolta lähes aina silmiin ja hänen mielestä minä kuvittelen sitten...Se ei ole ohimenevä katse kuten normaalisti, kuten katselen itsekkin mielyttävän näköistä miestä... Nämä tilanteet tekevät oloni epävarmaksi.
Kumppani oli vuosia sinkkuna.. Onko se totuttu tapa? Niinkuin senkin kun katselee neitstä sinkkupalstoja... Kaikkien mielestä unelma vävy!
Teiltä miehiltä toivoisin kannanottoja...
olen huomamannut että eri tilanteissa/tilaisuuksissa kumppani tuijottaa
silmäänpistävän häiritsevästi vastakkaista sukupuolta lähes aina silmiin ja hänen mielestä minä kuvittelen sitten...Se ei ole ohimenevä katse kuten normaalisti, kuten katselen itsekkin mielyttävän näköistä miestä... Nämä tilanteet tekevät oloni epävarmaksi.
Kumppani oli vuosia sinkkuna.. Onko se totuttu tapa? Niinkuin senkin kun katselee neitstä sinkkupalstoja... Kaikkien mielestä unelma vävy!
Teiltä miehiltä toivoisin kannanottoja...
Vastaukset 15
Vanhimmat
No hei. Jos olisin mulkku, kirjoittaisi sinulle olevani mies, mutta valitettavasti olen täysipäinen, enkä missään tilanteessa haluaisi joutua selittämään esiintyneeni väärällä sukupuolella, kosken toki ole hermafrodiitti, joka selittelisin missään, että mä vaan nyt vähän leikin ja tota sillee. Sinä olet pikku- amispuhelinmyyjärassukka: sinulla ei koskaan ole ollut naista, eikä tule olemaankaan, etkä koskaan sellaista saakaan. Syynä siihen on tyhmyytesi, rumuutesi ja hampaattomuutesi ja valehtelusi siitä, että eläisit seurustelusuhteessa. Tämä on tulkinta, eli ei ollenkaan rumaa ajankuvaa anonyymipalstalta, koska ymmärrettävistä syistä epäluuuloisuus on netissä suuri hyve.
Toki jos haluat keskustella kanssani lisääkin ja avata ajatuksiani ja avartaa tätä mielenkiintoista aihetta kanssani, voit kertoa minulle, että mitä sinulle tarkoittavat "netin sinkkupalstat".:) Minulla ei katsos ole nettideittailusta mitään kokemuksia.
Miksi ei saisi katsoa?
Veikkaampa, että aloittaja kärsii kohtalaisista itsetunto-ongelmista ja jännästi aloitus on vihamielinen koko miessukupuolta kohtaan, mainitsemalla tuo asian elämän rakkaudesta.
En mä sulta mitään kysynyt.
Mutta fantasioit siitä, että olisin fantasioinut sinun kysyneen minulta jotain...
*wankwank*
Jos jotain nyt ylipäätään fantasioin, niin sitä, että et enää kommentoisi minulle missään kohtaa yhtään mitään.
mihin miehesi saa tuijottaa vierasta naista jota et suutu??? mut joo on se varsinainen sika et tuijottaa toisten naisten silmiä, hyi hitto mikä mulkero.
katsooko se roisto muita naisia ihan televisossakin uutistenlukijanaistakin.?
Kyllä vähempikin synti riittäisi. Sinuahan sen kuuluu pällistellä koko ajan
heh no joskus kannattaa ainaki aloittaa siitä oman naisen pällistelystä eikä päinvastoin. Koska en halua olla ilkeä käytän sohvapsykologijargonia:
Riippuvainen persoona joka kokee voimakasta häpeää ja tukahdettua vihaa on luonnollisesti seksuaalisesti estoinen silloin kun pitäisi kohdata toinen ja ITSENSÄ; jakaa itsensä toisen kanssa psyykkisfyysisesti.Helpompaa on antaa jokotai "fyysistä" (pikapano vieraalle) tai "psyykkistä" (läheisyyttä tyttöystävälle joka tietenkin tyytyy siihen mitä saa).
Mielenkiintoista ja sopii niin johonkin... niin moneenkin... niihin, joista olen epäillyt tuota.
Häpeä tuottaa tehokkaasti hauraan itseunnon...ja sitä rataa. Mikä on tottumus mistä todella saa jotain, ap. vois muuten kysyä mieheltä sillee pehmopornosti et mitä se saa siitä tuijottelusta noin yleisesti. Vaatimalla harvoin voittaa mitään pitkälä tähtäimellä, parisuhteessa...
With most arrogant wishes tonight:
Frosty
Mä luulen, että ap saa vastauksekseen "wttuako se sulle kuuluu"... ongelmista ei puhuta, eikä niitä kestetä itsessä. Kuten siihen viittaavasti tuossa ylempänä kirjoititkin, niin itsen pakenemistahan se on ja itseä voi paeta loputtomiin. Ei oikeasti ongelmainen pysty ongelmiaan käsittelemään, eikä kohtaamaan. Defenssit ovat helpompia.
Häpeä on sadomasokismia. Jotkut häpeävät(riippuvaiset, neuroottiset) ja toiset haluavat saada muut tuntemaan häpeää(narsistiset). Sadistinen vanhempi saattaa pakottaa lapsensa tuntemaan häpeää... ja muistan, että omassä perheessä oli myös jonkinlainen häpeän kulttuuri, joskaa se ei enää minuun vaikuta. Luotiin pelkoa siitä, mitä muut ajattelevat... ja tällä pyrittiin ahdistamaan.
Kamalimpia suhteita ovat nämä, joissa riippuvainen asettuu aloilleen ja riippuvaistuu (rajatila)narsistiin. Riippuvaiselle hyvä suhde ei riitä, mutta tämä voi asettua paskaan suhteeseen loppuelämäkseen lapsuuden tottumuksesta ja patologista häpeää vahvistaakseen.
Paras kumppani riippuvaiselle on neuroottinen oidipaalinarsisti(arvaa kuka on) ja näiden kahden välinen suhde olis myöskin se kaikkien aikojen rakkaustarina.
Siis jaarittelin taas, mutta noin siis kirjoittelin sillä oletuksella, että aloituksen mies olis riippuvainen, kuten frosty ehdotti, mut ilman sitä oletusta kuitenkin, että aloittajalla itsellä olis mitään ongelmia.
No jumalan lakihan se on jos kerran pari miestäsi nähneiden mielestä miehesi on unelmavävy.Etkö itse tiedä vähän paremmin?Jokaisella on puutteensa, pahinta mitä voisit tehdä on torjua asian.Neuvo:Hyväksy se ja katsele miten tilanne ja suhtautumisesi kehittyy ja mihin suuntaan sun tunteet alkaa mennä kun tutustut mieheen enemmän.Ehkä tekee tahallaankin...
zombin joka ei metsästä normaalisti aivoja vaan tuntee vetoa naisten alasynnyttimiin. Tuijotus silmiin paljastaa eron.
"Niinkuin senkin kun katselee neitstä sinkkupalstoja... "
Kiinnittäisin huomiota eniten tähän ja piuhat vain poikki. Netistä ei tule mitään hyvää.