työnantaja järjestää meillä työterveyshuollon, maksanee lääkärien palkatkin. Kuinka teillä vastaavilla, onko hyviä kokemuksia kun sairastuu ihan oikeasti ja pääsee noiden "hoidettavaksi"? Minun kokemukset ovat sellaisia että heidän tehtävänsä on vaan yrittää päästä sairaista mahdollisimman kieroin konstein nopeasti eroon ettei tulisi mitään "kustannuksia..."si
työterveyshuolto
sini822
175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
No mulla on ainakin vain hyviä kokemuksia. Eli olen saanut tarvitessa saikkua (vaikkapa flunssat tai pienet kuumeilut) tai sitten on kirjoitettu lähete erikoilääkärin vastaanotolle, koska meillä ei ole omassa työterveyshuollossa erikoislääkäritasoista hoitoa. Yksityiselle on tullut lähete ja lasku siis mennyt työterveyshuoltoon.
Mitään pitkaäaikaista hoitosuhdetta minulla ei ole työterveyshuollon kanssa ollut eli lähinnä akuutteja juttuja vain. Pitkäaikaista hoitosuhdetta tarviessani olen kääntynyt kunnalllisten palvelujen puoleen, siis omalla kohdallani lähinnä erikoissairaanhoidon puoleen.