http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011042313572943_uu.shtml
Nyt ymmärränkin sitten täysin, miksi hyyssäriakat ovat niin intohimoisesti kansoittamassa suomea somaleilla sun muilla mustaihoisilla.
Ja se kun vielä saadaan onnistumaan veronmaksajien kustannuksella, niin mikäs sen hienompaa.
Sehän nähtiin jo sodankin aikana, kuinka suomalaiset perheenäidit (ei kaikki) naivat sakasalaisten sotilaiden kanssa silläaikaa kun oma mies oli estämässä ryssiä valtaamasta suomea.
Siis kyse on vain ja ainoastaan kyrvänsaannista.
Suomella ja sen tulevaisuudella ei ole mitään väliä näillä ihmisillä.
He eivät välitä edes omien lastensa tulevaisuudesta.
Nyt ymmärränkin sitten täysin, miksi hyyssäriakat ovat niin intohimoisesti kansoittamassa suomea somaleilla sun muilla mustaihoisilla.
Ja se kun vielä saadaan onnistumaan veronmaksajien kustannuksella, niin mikäs sen hienompaa.
Sehän nähtiin jo sodankin aikana, kuinka suomalaiset perheenäidit (ei kaikki) naivat sakasalaisten sotilaiden kanssa silläaikaa kun oma mies oli estämässä ryssiä valtaamasta suomea.
Siis kyse on vain ja ainoastaan kyrvänsaannista.
Suomella ja sen tulevaisuudella ei ole mitään väliä näillä ihmisillä.
He eivät välitä edes omien lastensa tulevaisuudesta.
Vastaukset 83
Vanhimmat
Kaikkein sopivin paikka aloituksellesi olisi suomi24:n "onko prostituutio väärin" palsta. Keskustelun arvoinen aloitus kuitenkin
Emme tarvitse "totuutta" - yhteiskunnallisessa keskustelussa kun sitä ei ole.
Erilaisia näkökantoja toki on.
Olen eri mieltä "totuuspa hyvinkin" -nimimerkin kanssa: Tämä aloitus ei ollut tarpeellinen: Sen sympatia on samalla tavalla ilman ehtoja yhden kansalaisryhmän puolella kuin se on muita vastaan. Tällainen linjanveto moniarvoisessa yhteiskunnassa on aijan hukkaa: Mahdottomuus jo syntyessään ja hyvin kaukana minkään näköisestä "totuudesta".
Kun kysytään suomalaiselta kaksi kysymystä
a) pitääkö meidän kantaa vastuuta oman maan kansalaisista niin, että kukaan apua tarvitseva ei sitä ilman jää?
b) pitääkö meidän vauraana maana auttaa myös rajójemme ulkopuolella olevia ihmisiä?
...niin suomalainen vastaa kumpaankin kysymykseen: "Kyllä".
On siis populistismia ja kvasi sympatiaa väittää mitää muuta.
On ihan selvää, että suurin osa julkisesta tuesta kohdistuu kotimaan apua tarvitseville - mutt yhtä nselvää on, että kokonaan ilman ei, koskaan, tule jäämään myöskään ulosmenevä humanitaarinen apu.
Onko sellainen maa vauras, jolla on hirvittävät ulkomaanlainat ja ihmisiä on leipäjonossa.
Siis sinäkin mover luokitellaan vauraaksi, jos sinulla on velkaa vaikkapa pari miljoonaa.
En ymmärrä ajatuksenjuoksuasi.
Auttaminen tulee AINA olla vapaaehtoista, ei siihen voida pakottaa.
Ja varsinkin kun autettavat ovat aivan eri maanosastakin kuin me.
Ja sellaisia ei tule auttaa VÄHÄÄKÄÄN, jotka eivät ITSE viitsi tehdä YHTÄÄN MITÄÄN, muutaku kuljeskella ja laiskotella.
Ja vielä se tosiasia, että emmehän me sitä varten ole tehneet rajusti töitä, että se vähä mitä työllämme olemme saaneet aikaan, luovutetaan afrikkalaisille loiseläjille.
Mielestäni suomen romanitkin ovat käyttäneet meitä hyväkseen jo aivan liian kauan ja heidänkin olisi korkea aika alkaa elättämään itsensä. Sekä maksamaan takaisin saamiaan rahoja.
Tämä olisi ainoa OIKEA tie.
Sillois loismadot kuolisivat pois ja ahkerat ihmiset tulisivat paljon paremmin toimeen.
Tapetaanhan rotatkin ja vielä oikein myrkyllä.
"Onko sellainen maa vauras, jolla on hirvittävät ulkomaanlainat ja ihmisiä on leipäjonossa."
Tiedät hyvin, että on. On todella ajattelematonta ja/tai suorastaan tarkoituksellisesti itsekästä ajatella muuta.
Leipäjonot ovat osin sisäpoliittinen ongelma - osin "itse aiheutettu".
Ihan joka ikisessä tapauksessa kaiken kaikkiaan yksittäisiin ihmisiin purettu rasistisuus on aina se hulluin tapa "hoitaa" asiaa.
"Siis sinäkin mover luokitellaan vauraaksi, jos sinulla on velkaa vaikkapa pari miljoonaa."
Ilmeisesti tulee sama, mielestäni aika järkeenkäypä asia sanoa sitten toisella tavalla: Suomen kansan tuottavuus/henki on aivan riittävä jokaisen elintason hyväänkin turvaamiseen - jopa niin, että avustukseenkin rahaa riittää. Tulonjako, joidenkin yksilöiden velkaantuminen on sitten oma lukunsa - jolla ei tämän trendin kanssa sinänsä ole tekemistä.
"Auttaminen tulee AINA olla vapaaehtoista, ei siihen voida pakottaa.
Ja varsinkin kun autettavat ovat aivan eri maanosastakin kuin me.
Ja sellaisia ei tule auttaa VÄHÄÄKÄÄN, jotka eivät ITSE viitsi tehdä YHTÄÄN MITÄÄN, muutaku kuljeskella ja laiskotella."
Auttaminen onkin vapaaehtoista - maan edustuksellinen demokratia on hyväksynyt kehitysyhteistyön ym. seikat, jolla voimme tukea hyvää ulkomailla tuottavia prosesseja. Näin toimii demokratia.
Ymmärrätkö ajatuksenjuoksuani nyt yhtään paremmin?
Periaatteessa olen lisäksi samaa mieltä kanssasi siitä, että jos hankilö itse ei viitsi tehdä avustamisensa eteen mitään, niin sen tulee vähentää avustuksia.
Mutta tämän toki tulee koskea niin täällä olevia kuin tänne tuleviakin - eikö niin?
Kumpiakin kyllä nääs löytyy.
No ei olla!
Mutta miksi kärjistät yhteen ryhmään, kun hyvin tiedät, että järjestelmä on rakennettu sellaseksi, että sen tulee KAIKILLE TOIMIA SAMAAN TAPAAN - YHDENVERTAISESTI? Eikö niin?
Jos nyt joku inhoamasi afrikan loiseläjä pääsee surfaamaan, niin näin tapahtuu myös kotimaiselle parasiitille.
Oleellista lienee, että systeemi on kaikille sama - vai mitä?
Sellaista on tämä sosialidemokratia.
Suomen maksukyky ja sosiaaliturva eivät ole suunniteltu kestämään toimimista afrikan sosiaalitoimistona ja sen sinä hyvin tiedät.
Vapaamatkustajia riittää nyt mutta oliko tunkua silloin kun piti rakentaa maa suosta? Ei, silloin oli kiva lekotella savannilla.
sellaista, mitä ei ole.
Neekerit tulkoon toimeen omillaan
"sen tulee KAIKILLE TOIMIA SAMAAN TAPAAN - YHDENVERTAISESTI? Eikö niin?"
Onko mustalaisilla SAMAT velvoitteett muka?
Kuten essim. ilmoittautua työnvälitykseen ja tehdä töitä yms. ?
Ja onko "järjestelmä" sellainen, että minäkin voin olla loiseläjänä yhtähyvin ja mennä vaikka somaliaan loisimaan?
Ajatteletko mover aina syvällisesti, ennenkuin puhut ?
"Suomen maksukyky ja sosiaaliturva eivät ole suunniteltu kestämään toimimista afrikan sosiaalitoimistona ja sen sinä hyvin tiedät."
Nyt puhut taas maahanmuuttopolitiikkaa. Sen säädöissä omasta mielestänikin on rukkaamista. Varmaan myös huoltosuhde - tal. kestokyky -akselilla. Itse olen puhunut esim. kielenopetuksen tärkeýdestä, joka - jostain kumman syystä - ei vieläkään ole oikealla tolallaan.
Mutta jos palataan tähän sisäjärjestelmäämme, Suoessa asuvien ihmisten kunnollisuuteen - ja yhdenvartaisuuteen - rassupalstalla kun olemme? Näitä taloudellisia juttuja voit jupista Keharipalstalla?
"Vapaamatkustajia riittää nyt mutta oliko tunkua silloin kun piti rakentaa maa suosta? Ei, silloin oli kiva lekotella savannilla."
Nyt olet kyllä pahasti eksynyt yhteiskunnallisesta keskustelusta hakotielle.
Palautan sen nyt tänne yhtsieknunnalliselle palstalle:
Tässä on kaksi asiaa:
1. Suomen tekemät linjaukset. Me luomme hallintomme, sen toimintatavat ja normiston oan halumme mukaisesti.
2. Ihminen tulee tänne muualta.
Kun nämä kaksi kohtaavat, toimimme vain ja ainoastaan omien ohjeidemme mukaan.
On aivan turha jupista silloin, kuka ja mikä teki mitäkin missä. Homma toimii maassa maan tavalla.
Ja pulinat pois.
Ok?
Eivätkö romaanitkin saa järjestelmälträ saman kohtelun?
Näinkö tämä nyt nykyään menee.
On ihan turha kirjoitella liuskan vastauksia, jos keskustelu lopetetaan sitten johonkin tuollaiseen asiattomuuteen.
Jos et ole kiinnostunut keskustelusta, niin miksi et mene mieluummin tyhjälle parkkipaikalle kokistölkkiä potkimaan?
Oletko mover sokea vai tyhmä, kun et tiedä, että romanit ovat olleet täällä täysin loiseläjinä, ilman minkäänlaisia velvotteita.
entäs ne huono onniset , sairastuneet suomalaiset jotka ovat jääneet heitteille ulkomaille .
miksi heidän auttamiseensa ei löydy varoja mutta muukalaisten maahantuontiin löytyy ???
älä vaan sano että itsepähän menivät sinne , moni heistä on edelleen suomen kansalainen ts. heille kuuluisi myös valtion kansalaisilleen takaama turva .
Ja samaan pyrkivät somalitkin ja muut tänne tunkeutuneet loiseläjät.
Toivottavasti perussuomalaiset nyt laittavat asiat järjestykseen maassamme.
älä jankuta , tästä tulee vielä sellainen pulina että tyyli muuttuu .
Onko siis niin, että esim. toimeentulohakemuksessa rastitetaan joku kohta "romani" - ja heti tipahtaa automaattinen etuus?
Ketä "heitteillejätettyä" ei ole autettu?
Pulina toivottavasti saadaan keskustelun tieltä loppumaan.
Sanopa nyt ensi alkuun, mikä kommentissani oli tyylitöntä jankutusta?
niitä löytyy esim. pohjois-amerikasta , etelä -amerikasta , afrikasta .
työkyvyttömiä vanhuksia joille valtio kieltäytyy myöntämästä matkalippua ellei suomesta löydy takuu summaa . unohdin australian .
kaikki siirtolaiset eivät ole menestyneet , eivätkä ole älynneet tulla pois kun vielä oli mahdollista . näitä heitteillejätettyjä ei ole autettu . selkiskö.
Mutta kuinka sinunlaisesi on päässyt systeemin läpi?
Minkä helvetin takia sinun täytyy kierrellä ja kaarrella kun pitäisi puhua ja SELVÄSTI miten asiat on.
On täysin turhaa yrittää venkuloida, kun normaali ihmiset ymmärtää kyllä missä mennään.
Jos väität, että suomelle on ollut romaneista jotain hyötyä, niin minä väitän, että puhut sellaista PASKAA, että saat siitä peräpukamat suuhusi !
Mitään hyötyä ei myöskään ole afrikkalaisista apinoista.
Suurin osa tänne tulevista on ongenonkijoita, jotka heittelevät ankkureita ja toivovat että tärppää.
Tosin romanialaiset eivät viitsi edes ankkureita heitellä kun audi tuo (keväällä) ja tallink vie (syksyllä) pois. Hymy naamalla, ryöstösaalis matkailuautossa ja lompsassa bonuksena kotouttamisraha. Kyllä siinä nauru maittaa taas yli talven kun suunnitellaan uutta kerjäysmatkaa suomeen.
Pulinat pois.
kato kundi , mullon omat systeemit ,
mutta mitäs sun mielestäs pitäisi tehdä näissä tapauksissa joissa suomalaisia kohdellaan täysin eriarvoisesti verattuna esi.m somaleihin???
http://www.adressit.com/hameraha
1. esimerkki
"Periaatteessa olen lisäksi samaa mieltä kanssasi siitä, että jos hankilö itse ei viitsi tehdä avustamisensa eteen mitään"
Kerro mover, miten voi asian noin vituralleen käsittää?
Kysymyshän on siitä, että he eivät viitsi tehdä YHTÄÄN mitään, itse itsensä elättämiseksi.
Avustuksia he kyllä ovat hanakasti vaatimassa, ihan niinkuin toisten velvollisuus olisi heitä elättää.
Minä ainakin, koko ikäni töitä tehneenä, VIHAAN heitä.
Etkö vihaa kantasuomalaisia loisia?
Se "suurin osa" jää ihan varmasti maahanmuuttokoneen haaviin.
Mutta - pulinat pois.
Sinä olet heidät sinne äänestänyt.
No - autan sinua, jos ei hiffahda.
Kuka on väittänyt romanien hyödystä jotain?
Sain vaan sen käsityksen, että romaneilla olisi jotain etuoikeuksia - mielestäni ei ole...?
Selkisi, joo.
Sinun termeilläsi: Niitä suomalaisia, jotka ovat täältä lähteneet turhapaikkashoppailemaan muualle, pitäisi - niin halvatun hyvän sydämesi kautta - auttaa. Mutta ei niitä, jotka juoksevat kuppapäisiä heimotribuuneja karkuun.
Minä olen oppinut tässä pikkuhiljaa, mitä on realismi - erotuksena pseudoälyllisyyteen.
Pusu poskellesi.
Sitä pelkäsinkin.
Niin. Tarkoitukseni oli sanoa: Keskustelun arvoinen aloitus "onko prostituutio väärin" Palstalla. En ole näin yksinkertaistettuja totuuksia hyysäyksestä kuin aloittaja esitti ennen kuullutkaan. nimimerkkini "totuuspa hyvinkin" oli ironiaa, joka nyt ei toiminut.
Valitettavasti "maahanmuuttokoneistolla" on haavi hukassa. Mutta eiköhän se siitä korjaannu nyt kun vaalien tulos ei suosinut järjettömiä "suomi on maailman sosiaalitoimisto" kannan omaavia ihmisiä.
ps. minä en ole koskaan äänestänyt ketään jonka tulisi sallia "rajat auki ja 3600€/kk käteen" politiikaa.
Oletko aivan järjissäsi? Kerropas nyt esimerkki parista suomalaisesta jotka elelevät 3600€/kk avustuksilla jossain ulkomailla "pakolaislapsina".
naapurin lissu ei saanut hamekangasta , ei kuulemma kuulu sudeetti-savolaisten heimopukuun .
Siitä syystä et ole sellaista voinutkaan äänestää, kun sellaista ei ole ollut ehdolla.
Vesität omaa(kin) asiaasi kärjistämällä valheellisesti.
Ai kun meinaan pusutella sinua poskelle? Myönnän - se ei ole järjen asia.
Kerro sinä ensin ulkomaalaisesta, joka Suomessa säännösten mukaan saa ko. summan. Paakkelssit tipahtaa valitsemallasi kahvileivällä, jos löytyy.
Eikö? Kukas sitten portteja on pidellyt auki? Ja kuka soitellut "nälkäänäkevälle" karkotetulle somalille italiaan tehden karkotuksesta eduskuntakyselyn?
Tiedät hyvin tapauksen joka toi vahingossa tuet julkisuuteen. Etsi Finlexistä.
Katsoin, että ainakin rekkaamaton nimimerkki on sama...
Siis kysymys oli sellaisesta ehdokkaasta, joka sallisi rajojen avonaisuuden ja 3600 käteen.
Missäs sellaisia lupauksia on annettu...?
Yritäpä nyt pysyä edes omien juttujesi kanssa johdonmukaisuudessa...(!)
Finlex on valtion säädöstietopankki - ei kai siellä sovelluskeisejä löydy?
Ja sitä paitsi väitteen esittäjä perustelee väitteensä.
http://lmgtfy.com/?q=finlex KKO:2009:14
Tässä tyylinäyte ed. valtaapitävien toimista:
*Kuulimme todella murheellisesta tapauksesta, jossa Turussa yli puoli vuotta ilman vanhempiaan asunut 15-vuotias turvapaikanhakija palautettiin Italiaan, jonka kautta hän oli Suomeen tullut. Italiassa hänestä ei ole pidetty huolta, vaan hän joutuu elämään kadulla ilman rahaa. Päätimme jättää turkulaiskollegani Annika Lapintien (vas.) kirjallisen kysymyksen tästä aiheesta varsinkin, kun kuulimme, että tapaus ei ole ainutkertainen. Alla tänään jätetty kirjallinen kysymyksemme:*
Onneksi oli vaalit.
Et sitten palannut siihen 3600 -esimerkkiin?
No, täällähän on mlupa olla vastaamatta sanoistaan.
Ilmeisesti et hirveesti tykkää murkuista...?
Ei kai ne siis enää tuota tiliä tee?
Kysymys on säännöllisesti, reekelien mukaisesta tulosta?
http://lmgtfy.com/?q=finlex KKO:2009:14
Sinä se elät haavemaailmassasi. Mutta se on varmasti hieno asia.
Siis kuka ehdokkaista sallisi 3600 pelkästä oleskelusta?
Haaveet sinänsä ovat elämän suola. Mutta niillä tulee olla yhtymäkohtansa todellisuuteen.
sinne on sitten ministeriksi päässyt ?
Vieläpä "rosvojen sisäänostoa" hoitamaan ?
Etkös nyt ymmärrä. Edellisten päättäjien aikaan se tehtiin mahdolliseksi. Toistan, onneksi tuli vaalit väliin.
viherpiiperot ovat säälittävän tyhmiä, että elätetään nyt nuo "omat" loiseläjät.
Ehkä sinun pitäisi sitten kohdistaa vihasi turhan lähelle..:?
Mutta jonkun ehdokkaista sanottiin lupaavan tällaisen tulotason mamuille?
Kai sinäkin sen verran olet uutisia seurannut, että olet huomannut, ettei Italia ei ole paras mahdollinen paikka 15-vuotiaalle orvolle. Vai mitä yritit sanoa?
Sinne pitää tunkeutua, vielä maksaa matkasta 12 000€ viidesti, mistähän ne tekevät tuollaisia summia ?
tuota, mistähän sen olet saanut selville, että kysymykseen b) vastataan kyllä?
Jotkut vastaavat, toiset eivät. Ja ainakin nyt sellaisen käsityksen olen ihan
median kautta saanut, että kyllä vastaavien määrä on vähentynyt laman seurauksena melkoisen rajusti..
Ja jos demokraattinen prosessi lopettaa kehitysapurahat, niin olet silloinkin sitä mieltä, että demokratia on toiminut hyvin?
Ettei nyt vaan olisi niin, että demokratia on hyvä juttu, silloin kun se toimii
niin kuin sinä pidät hyvänä...
onko ne miehet jotka tekee seksimatkoja Pietariin, Tallinnaan ja Thaimaahan, myös hyyssäreitä?
entäs ne naiset jotka matkailevat gambiaan ???
jaaniin , kävihän siellä kuulemma jörn "siitinselkä" donnerkin .
Ovat, jos he yrittävät kaikin keinoin saada niitä tänne veronmaksajien elätettäviksi.
Siinä on pointti.
Siinähän ei mitään pahaa olekkaan jos nuo akat käyvät omilla kustannuksillaan panettamassa itseään afrikassa.
Mutta kun heillä on tarkoituksena saada mustat miehet suomeen asumaan, että saisivat kyrpää vaikka joka päivä, eikä tarvitsisi matkustaa sen takia.
Nämä akat säästäisivät myös suuria summia rahaa.
Tuon kaiken vuoksi he ovat HYYSSÄREITÄ.
siinä ei siis ollut mitään pointtia. Vai voitko näyttää minulle yhden naisen joka on tuonut Gambiasta valtion elätiksi rakastajansa?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/3440643
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5453480
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9220085
http://tinyurl.com/3rcqzg4
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/31/viestiketju/481856/_afrikka_gambia_
http://tinyurl.com/3sa6zfq
kun ei ekasta linkistä yhtään tapausta löytynyt, en viitsinyt loppuihin linkkeihin aikaani haaskata. Et siis tajunnut pointtia.
-mutta-mutta
Nämä em. naistyypit ovat edesauttamassa KAIKKIEN mustien maahantuloa, eikä vain yhden ja ainoan.
He ovat myös ensimmäisinä syyttämässä suomalaisia rasisteiksi jos joku yrittää estää loiseläjien suomenvaltaamista.
unohdin ihan, että sinä tarvitset vielä tavuviivat avuksesi.
Uskotko itse höpinöitäsi?
minä sen sijaan muistin, että typerät vitsit ovat se tavallisin tapa myöntää tappionsa
niitä ainoita, mitä yleensä muistat - ihan kokemuksen perusteella.
Nyt vaan et sitten keksinyt sitä typerää vitsiä.
etkö sinä reppana sitäkään tajunnut, että se typerä vitsi oli tämä: "unohdin ihan, että sinä tarvitset vielä tavuviivat avuksesi". Ei se sillä parane, että sitä toistaa.
päätellen tavuviivat todella auttaisivat.
Tai sitten ei.
Ei tämä ole mitään uutta. Keihänen aloitti halpismatkat etelään ja sama ilmiö oli siinäkin. Naiset menivät seksimatkalle. Innokkaimmat olivat ns. uskonnollisilta alueilta lähtevät. He olivat kiltteja (pakosta) kunnes pääsivät gigoloiden maahan.
Tämä nykytyyli on samaa. Lisänä sillä on se, että mahdollinen Suomeen tulo aviomiehenä olisi lottovoitto rantaggigololle.
Tiedän itsekin yhden surullisen tapauksen.
Ämmä johon tuskin enää kukaan suomalainen koskisi pitkävartisilla pihdelläkään (yksi lapsi, painoa tukevasti päälle 100, ehkä 150 kg, haju hirvittävä, tukka rastoilla ja istuu koulun penkillä vielä nelikymppisenä) kävi juuri Gambiassa. "Häät" olivat 3 kk kuluttua matkasta ja ....
Kai näihin jokin laki pitäisi saada jolla tämän voi estää.
Niin surullista mutta totta. Jokohan lie putsattu eukko viimeistä rahoistaan. Äijälläkin voisi jo olla ehkä "pysyvä" olelupa, jotta voi siirtyä nuorempiin.
Töitä uudelle maahanmuuttominiserille riittää !!
Näin se käytännössä menee. Bisnes is bisnes mutta Suomeen tulo on pääasia.
Siinä ei naista paljoa valikoida.
onhan se hyvä että niillä thai-tytöillä on toinen toistaan komeampia ja fiksumpia suomalaismiehiä joista valita, ja kyse on aina molemminpuolisesta tosirakkaudesta
muttaneidin viestissä haiskahda pikkaisen kateuden kavala haju?
No, kai sinullekin on joku gambialainen kikkaratukka tarjolla.
ei edes sitä, ilman rahaa...
Herää väkisinkin kysymys :
ONKOHAN THORS MYÖSKIN NÄITÄ OTSIKON MUKAISIA NAISIA ???
Ja jos vastaus olisi myönteinen, niin HUHHHUUH !!!
Hänen olisi ehdottomasti pitänyt jäävätä itse itsensä hoitamasta suomen asioita.
Joku instanssi on varmaankin VELVOLLINEN tutkimaan asia.
kysymys: onko ns. maahanmuuttokritiikki aina näin lapsellista?
kummat tässä on lapsellisia, kriitikot vai tunteella ja intohimolla (Mover) mamuiluun suhtautuvat hyysärit?
Moverin laiset aivovammaiset neidit.
Kriitikot. Vihakin on tunne.
tosiasiat eivät ole.
eihän tässä muuta tosiasiaa ole tullut esiin kuin se, että joistakin suomalaismiehistä on kamalaa, kun jotkut suomalaisnaiset saavat mustaa miestä, ja vieläpä tykkäävät siitä. Jollakin hämärällä tavalla se on Thorsin ja ulkomaalaismiesten syytä ;)
Mutta nythän on vaalit käyty ja Halla-aho vie varmaan valtion laskuun kaikki äänestäjänsä hakemaan halpoja hutsuja Thaimaasta.