Mikä house biisi?

Auttakee

En muista biisin nimeä enkä esittäjää, enkä sitä mitä siinä lauletaan.

muistaakseni se on joku feat. joku tai miksaus jostakin, mutta en ole varma.

Videossa on kuitenkin valkoihoinen tai latinoperäinen amerikkalainen naislaulaja jolla on sellainen lierihattu päässään ja hän on pukeutuneena muistaakseni jakkupukuun. Nainen istuu jalat leveällä ja nojaa eteenpäin ja tanssii pelkästään nytkyttämällä ylävartaloa biitin tahtiin, jos ollenkaan. Hän hoilaa biisin sanoja jotka ovat aika yksinkertaisia lauseita. Istuin jolla hän istuu on muistaakseni jonkinlainen koroke, tai kuution muotoinen sohvaviritelmä ja ympärillä on muitakin ihmisiä, mutta mitään kummempaa koreografiaa ei videolla ole, kunhan oleskelevat ja joku saattaa välillä hytkyä.

Videon kulissit ovat diskomaisen hämäriä tai mustia ja muistaakseni sitä reunustaa seinät joissa osassa seinää on paljon valkeita pieniä lamppuja.

Biisin olen kuullut muistaakseni ekan kerran vuoden 2009 lopussa (mutta käsittääkseni biisi ei ollut silloin enää uusi, vaan jotain 2007 luokkaa?) ja muistaakseni videolla on vielä joku musta mieslaulaja tai räppäri mukana, mutta muistaakseni mitään varsinaista räp kohtaa ei biisissä ole.

Biisin kuulin ensimmäisen kerran jossakin jonkun alusvaatemuotitalon muotinäytöskollaasissa jossa se soi taustalla. Silloin löysin biisin siinä laulettujen (toistettujen) llauseiden perusteella, mutta nyt en enää muista noita sanoja.

Biisi oli ihan tavallista tanssittavaa housea, ei kuitenkaan mitään trancea.

Vähän samantyylistä housea kuin tämä biisi http://www.youtube.com/watch?v=GR8jOJZERhs&feature=fvwrel

0

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        53
        897
      2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

        Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
        Maailman menoa
        64
        647
      3. Mitä haluaisit kysyä tänään

        Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
        Ikävä
        55
        640
      4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

        Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
        Jämsä
        43
        572
      5. Olen luovuttanut

        Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
        Ikävä
        31
        542
      6. En välitä sinusta yhtään

        Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
        Ikävä
        32
        508
      7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

        Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
        Kotimaiset julkkisjuorut
        5
        503
      8. Hyvä ihminen

        Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
        Ikävä
        75
        457
      9. Ei se nainen edes oo

        mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
        Ikävä
        37
        436
      10. Nainen. Onko meissä

        Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
        Ikävä
        33
        425
      Aihe