Hard Rock Cafe

rock or cafe

Moi! Ajattelin kysellä tätä kautta Hard Rock Cafe:sta. Onko kellään kokemusta, onko joku käynyt tällaisessa mestassa? Mikä siinä ravintolassa on sellaista, että siellä olisi pitänyt käydä edes kerran? Mitä siellä tarjotaan - live music? vai sitten vain entisten starojen esineistöä? Eli mikä juttu toi Hard Rock Cafe on?
Mulla on ois mahdollisuus käydä Berliinissä kesällä, joten tarjoutuisi tilanne käydä ainakin yhdessä!

2

354

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • budi

      hieno ketju! Mä kuuntelen pajareissa yleensä ensin rotevaa ränttätättäbluesia ja/tai rock and rollia. Myöhemmin sukellan syvälle psykedeliseen maailmaan ja lopuksi on hyvä tasoitella herkällä ja kauniilla folkilla. Ja jossain välissä on syytä antaa tilaa kunnon nostalgialle.

      • rock or cafe

        OK - tällä foorumilla ei kait sitten kellään ole ollut mahdollisuutta käydä kyseisessä mestassa - onhan se vähän kaukana - eli oli kait aika turhaa kysellä täältä! Sorry että vaivasin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi

      Nimi väärinpäin🤔🙃
      Ikävä
      90
      1192
    2. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      73
      962
    3. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      39
      651
    4. Muiden vaikutus

      Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?
      Ikävä
      82
      618
    5. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      144
      595
    6. Vähän hirvittää

      Että pystynkö täyttämään odotuksesi… jos oikeasti tutustutaan.
      Ikävä
      35
      581
    7. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      45
      552
    8. Me (n & m)

      Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T
      Ikävä
      14
      549
    9. No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä

      Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.
      Ikävä
      29
      544
    10. Ei hätää rakas

      Kaikki on hyvin ja linja pitää. Kohtaamiseen🤍
      Ikävä
      67
      536
    Aihe