mitä pitäis tehä? Olen tykästynyt yhteen tyttöön(vähän liikaakin). Ollan nähty usein baarissa ja meillä on ollut ihan hauskaa. Hän usein kyselee viikonloppuisin mitä teen ja vaikuttaa kiinnostuneelta... joskus hän sanoi minulle että minkälainen olen selvinpäin(vaikka usein melkolailla ollutkin).. siis hän saattaisi haluta tavata vaikkapa kahvin merkeissä. Mutta minua vähän pelottaa kahvitreffit, kun olen aika kokematon sellaisessa ja se on aina huomattavasti jännittävämpi tilanne. Erityisesti pelkään että tyttö ei halua nähdä minua se jälkeen, koska jännitykseni takia en pystynyt olemaan oma itseni.. mikä siis avuksi? haluiasin onnistua, kun tykkään tytöstä!!
toivottavasti ymmärsitte jotakin :D ja osaisitte antaa jotain vinkkejä.
toivottavasti ymmärsitte jotakin :D ja osaisitte antaa jotain vinkkejä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Avoimuus kannattaa minusta aina myös kahvilla ollessa. Ei kannata ollenkaan mitään estoja pitää ja ennakkoluulottomasti voi jakaa toiselle kaikki tunnot.
Miksi mennä kahville, menkää ihan vaan kävelylle johonkin. Se on paljon rennompaa puuhaa. Itsekin pidän kahvitreffejä jotenkin kiusallisena, varsinkin vähän tuntemattoman ihmisen kanssa.