Jussi Halla-aho on kieltämättä aika puoleensavetävä. Siinä on sellaista jäätävää karismaa. Älykäs, sivistynyt, pitkä ja komea, nykyään myös valta-asemassa. Mikäs sen parempi. Lisäksi herättää niin ihastuttavia reaktioita inhoamissani yltiönaiiveissa kilteissä tytöissä joita yliopistolla on ihan liikaa. Varsinkin nyt kun meni eduskuntaan asti.
Jussi Halla-aho
nuori akat. nainen
22715
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Halla-aho on legendaarinen. Mamut osoittavat kaveria vastaan mieltään eduskuntatalolla - kertoo siitä, että asioita on tehty oikein.
se kävi jo kirjoitustavasta ja pilkkuvirheistä selväksi.
Taidat olla lisäksi mies.
Tuo sinun jälkimmäinen viestisi oli enemmän itsesi näköinen :)
Mutta mukavaa, että makuja on monenlaisia! Ja mamuja.
Niitä tänne persulandiaan mahtuu kyllä - onneksi!
Oot varmaan niitä samoja tyyppejä jotka korjailee kynällä vessanseinäkirjoituksetkin?
Kyllähän hintelä, punasteleva ja katkera rasisti on aika puoleensavetävä.
Vakavasti ottaen en ole perehtynyt vielä Halla-ahon kirjoituksiin, joten tuota rasistin leimaa en hänelle voi ainakaan vielä antaa. Haastatteluissa ollut suhteellisen tervejärkisen oloinen. Huomaa kyllä, että jäänyt hänen ylimielisyytensä pelon jalkoihin kun katsoo hänen haastattelujaan ennen ja jälkeen eduskuntaan valinnan. Tässä se taas nähdään, että helppo on huudella puskista, mutta kun oikeesti joutuu vastaamaan sanomisistaan, ei se olekaan enää ollenkaan niin helppoa.
Toivottavasti Halla-aho löytää kultaisen keskitien tässä asiassa ja pystyy todella parantamaan maahanmuuttopolitiikkaa. Mielestäni siinä on viilaamista, mutta ei mitään kovin radikaaleja muutoksia tarvitse tehdä.
Kyllä halla-aho komeampi on mitä peruskarvaranne.
Juu kaveristahan suorastaan loistaa se "sivistys". *total reps* XD
No, kansa saa mitä kansa ansaitsee.. ;)
Halla-ahosta ja hänen kirjoituksistaan se sivistys, akateemisuus ja looginen ajattelu nimenomaan loistaa, mutta ethän sinä siitä toki mitään ymmärtäisi.
Jussi ei ole komea, mutta hyvässä kunnossa ja fit. Todelinen vetovoima on silti älyssä ja vahvassa karismassa. Tunnen hänet hyvänpäiväntuttuna ja on todella sympaattisen tuntuinen mies.
Hartikaisen Tepa on myös HOT HOT HOT!!!
En nyt tiedä, että onko Halla-aho nyt mitenkään erityisen komea, aika tavis. Mutta hänen älykkyytensä ja verbaaliset taidot ovat aivan huippuluokkaa.
Ei varsinaisesti komea enää, näyttää ehkä vähän ikäistään vanhemmalta. Nuorempana oli kyllä valokuvien perusteella ihan hyvännäköinen.
Mutta jonkinlaista jäätävää karismaa hänessä kyllä on, siinä olet oikeassa. Tietyllä tavalla "koukuttava" persoona myös. Jotain taikaa siinä herrassa on ;)
Media ja hänen kirjoituksensa ovat hänestä mielenkiintoisen tehneet. Muuten täysin unohduksiin olisi jäänyt tuo hiirulainen. Ei todellakaan mitään karismaa.
karismaton
kirjoitusten täytyy olla huippuluokkaa koska ei kyllä verbaalisesti ole mikään ihmemies
epäilen että media on nostanut hänet tähän asemaan. olisinhan lukenut häntä jos olisi hyvää sisältöä
no yök todellaki
Jussi Hullu-aho on Evan ja Adolfin pojanpoika. Ei ihme että karsimaa löytyy - zum teufel sentään
Kyllä halliksen isä oli joku kreikkalainen kamaki. Siksihän se sinne uutta sotilasdiktatuuria on puuhaamassa.
Jos Halla-aholla oli yhtä iso heppi kuin Ron Jeremyllä ja yhtä paljon rahaa mitä Räikkösellä, niin kaikki palstan akat kuolaisi tuon kirjastojen Auervaaran perään.
No joo, mutta se on natsi.
Suomalaiset naiset eivät pidä valkoihoisista miehistä eivätkä etenkään rasistisista sellaisista.
Femakot vihaa Halla-ahoa koska hän tekee jotain mitä he eivät voi sietää: puhuu suoraan ja totta.
En löydä mitään karismaa miehessä, joka ei kunnioita naisen ihmisoikeuksia.
Siis puhutko nyt kaverista, joka on kaikkein kuuluvimmin Suomessa peräänkuuluttanut naisten seksuaalista turvallisuutta ja kritisoinut naisia alentavia kulttuureita?