VHH:lainen, ole

ole tarkkana LDL:än suhteen, sillä se kohoaa riskitekijän asteelle. Jos sinulla on vähänkin perinnöllistä taipumusta sydän- ja verenkiertosairauksille, unohda VHH.
VHH ei ole luonnollinen tapa terveyteen.
1694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tuota ei. Itsellä laski LDL ja HDL nousi kun siirryin VHH:lle. Itsellä tosin se lisärasva on hyvin pitkälle kasvirasvaa.

Äänestä

Mutta silloin et olekaan Atkinsilla, koska siinähän on synti olla syömättä muuta kun ihraa.

Äänestä
  • Aivan. Atkinssilla on myös synti syödä hedelmiä. Atkinsilla saa myös syödä sitä lihaa sen läskin keskellä. Ja kananmunia.

    Itse ihmettelen kovasti Heikkilän ja Atkinsin pakottavaa tarvetta yhdistää vähähiilihydraattinen ruoka tyydyttyneeseen rasvaan. Markkinointikikka, epäilemättä.

    Äänestä

  • Juu muuten mutta erosi itse lääkäriliitosta. Typerä veto, sen kautta kun olisi voinut edistää asiaansa. Heikkilä on muuten tavattavissa 5.5 Vuosaaren kirjaston kuppilassa. Varma en ole ajasta enkä paikasta mutta varmuuden vuoksi en käy kirjastossa torstaina vaikka se onkin yleensä tapana.

    Äänestä

VHH tapaa wanhuksia jo Norjassa !

Äänestä

pampuviina houkuttaa paikalle miljoonia rottia tänään tv 1 Prisma.



Puustisen lemppari ohjelma rotista.

Äänestä

Et näköjään ole perehtynyt asiaan. Olette aivan Hesarin tasolla tuossa aloite kirjoituksessa. Ei päätä ei häntää. No kyllä Hehheli on yhtä pihalla kuin sinäkin.

Äänestä

sie se et ole päässy ees pihalle asti......................... pysyttelet kellari-rottana HEHHELI HÖHÖLIKKÄ

Äänestä
  • puustista v ituttaa

    Äänestä

gggggggggggggg2222222dddddddvvvvvvvvvvv

Äänestä

vhh kääkkä vituttaa taas

Äänestä

onhan tämä järkyttävää kun hurri pakenee rottana rottien joukkoon.....? siihen loppui Puustisen puuskat.

Balleriina oli se joka ajoi tollu hurrin räkä-linkkeineen kaatopaikalle,,,hehehehe

Äänestä

vhh toimii vain terveillä ----------------- ei sokeriukoilla.

Äänestä

vhh on tollojen tauti ja hurrien home.

Äänestä

.

Äänestä

Se aiheuttaa samoja oireita kuin Hildalle, Robertille ja heidän mustalle mustille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Balleriina Lutuunen kirjoitti:

ole tarkkana LDL:än suhteen, sillä se kohoaa riskitekijän asteelle. Jos sinulla on vähänkin perinnöllistä taipumusta sydän- ja verenkiertosairauksille, unohda VHH.
VHH ei ole luonnollinen tapa terveyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu