Haen mietä tositarkoituksella ja en harrasta yhdenyönjuttuja, joten ei varmaan kannata puke mitään liian paljastavaa. Millaiset vaatteet naisen kannattaa laittaa treffeille? Haluan tehdä vaikutuksen mieheen, mutta en kuitenkaan halua antaa hänelle turhaa toivoa sänkyyn pääsemisestä ekoilla treffeillä.
Treffeille pukeutuminen
n88.
19270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Maastopuku, tai pilkkihaalari on hyvä asu. Ja muistat sanoa heti treffien ensiminuuteilla, että älä jätkä unta nää:) Kyllä se siitä..
Minkä ihmeen takia tänne pitää aina tulla provoileen. Ei oo pakko kirjoittaa, mikäli ei ole mitään järkevää sanottavaa.
väittävät että ihminen on aidoinmillaan alasti
Vois antaa hiukan väärän kuvan...
En tiä käytö sää treffeillä alasti. Jos käyt, niin kannattaa varmaan ens kerralla laittaa jotkut vaatteet päälle
pitääkin kokeilla
Montako naista oot pelotellut treffeiltä pois menemällä sinne alastomana?
Miten ois ne vaatteet, joissa parhaiten viihdyt.
Tuskin kannattaa lähteä esim. verkkareissa mikäli viihtyy niissä parhaiten. Harvalla se muvana kotiasun on sellainen missä kannattaa treffeille lähteen
Ainiin, mitäpä realistisesta kuvasta...
Arvaa miksi herrasmiehestä tuleekin kotiin sohvaperuna, tai vimpan päälle olleesta naisesta verkkarimuija :P
Mutta eikun ykköset päälle heti vuodeks ainakin, ja aamuisin pakkeloimaan ennenkö jätkä herää. Alkaa sit arki joskus tulla urakalla.
Jep, mutta enhän minäkään kalsareissa ikinä tullu treffeille, vaikka sellaisissa ehkä kotona liikunkin. ;)
No minäpä tulin suoraan duunista,mut minä en jaksanutkaan kaunistella. Se kun ois vaatinut moniammatillisen tiimin plastiikkakirurgista puvustajaan.
*aina kun pommin jäljiltä*
Öh, en kyllä tarkoitanut nyt sun duunista tulemisia ja duunivaattees on ihan säädylliset, joskin aivan saatanallisen siveettömät.
*aina valmis aktiin*
Täytyy olla aina outo käsitys siveettömästä, jos vaatteeni ovat siveettömät.
Tarkoitin niitä vaatteita, mitä pidit sisäduunissa, en niitä, mitä pidit lasten kanssa. Sisäduunissa, kun on miehiä lähietäisyydellä. :D
Pidin tasan samoja vaatteita, joten se siitä.
Keksitkö muuta haukkumista? Tai no, onhan sitä luettavissa kaikkialta, missä jotain kirjoitat. Oleellisinta taitaa olla, että saat luotua maailmalle minusta aivan oudon kuvan. Sitä kutsutaan katkeruudeksi.
Miten niin kaikkialta? Kuulosti pelottavan laajalta ilmaisulta. Toivottavasti et nyt kuvittele, että puhuisin sinusta muuallakin, kuin tällä palstalla.
Ja muistuttaisin että rouva taisi itse olla se, joka lähti minusta maalaamaan varsin omituista kuvaa Geniolta munaa saadakseen. Ukostahan voit maalata millaista kuvaa vain, kun on jossain metsässä eristyksissä, mut jos musta maalaa paskaa kuvaa ihan silmieni alla, niin ei mennä pelkästään katkeruuden, vaan myös ylimielisyyden puolelle.
Ps. Puhe ei ollut pelkästään siitä, mitä sulla on päällä, vaan siitä, mitä ei ole.
Laita ensinnäkin sellaiset vaatteet, missä tunnet olosi kivaksi, mukavaksi, seksikkääksikin, mutta älä laita mitään paljastavia rättejä.
Älä myöskään yritä pynttäytyä liian hienoihin, tiukkoihin, puristaviin tms. vaatteisiin.
Olin ensimmäisellä treffeillä (nyk. mieheni kanssa) perus farkuissa ja punaisessa neulepaidassa. Ai miksi valitsin punaisen ihonmyötäisen neulepaidan? Siksi, että siinä oli v-aukko ja se oli sen verran ihonmyötäinen, että paljasti tiimalasivartaloni.
Hiukset sitten vapaasti / luonnollisesti auki ja sopivasti meikkiä. Ei mitään sotanorsumaalausta.