1.Sinkkuus tuo vapauden, ei ole ketään valittamassa tai kyttäämässä.
2.Seksiä saa jos menee hakemaan ja aina tuo jännitystä.
3.Parisuhteet on aina vaikeita jollakin tapaa, sinkkuna sä et kärsi niistä
mahdollisista ongelmista.
4.Ei ole tilivelvollinen mistään asiasta, eikä tarvitse kuunnella toisen jäkätystä.
5.Ei tarvitse aina katsoa samaa naamaa eikä toisen tiettyjä tyhmiä tapoja.
NAUTTIKAA TULEVASTA KESÄSTÄ:)
Yhtykääpäs tähän muut ikisinkkunaiset ja miksei miehetkin!:)
17
291
Vastaukset
- Ikisinkkumies
"2.Seksiä saa jos menee hakemaan ja aina tuo jännitystä."
Tämä ei vaan ikävä kyllä pidä paikkansa. Muuten olet oikeassa. - -.-..-..............
varmasti saat, otat vaikka epätoivoisen about nelikymppisen akan joka tilittää sulle avioliittosurujaan :D
"2.Seksiä saa jos menee hakemaan ja aina tuo jännitystä."
Itse en tykkää harrastaa yhdenyönjuttuja, joten sinkkuna oon ilman seksiä.- SinkkuNa_
1."Sinkkuus tuo vapauden, ei ole ketään valittamassa tai kyttäämässä."
Ei ole ketään myöskään tukemassa tai kuuntelemassa, kun itse kaipaisit pientä huolenpitoa.
2."Seksiä saa jos menee hakemaan ja aina tuo jännitystä."
Seksiä tai minkäänlaista fyysistä läheisyyttä ei ole lainkaan, jos et välitä harrastaa irtosuhteita tai saa niistä juuri mitään irti. Halaukset ja sylikkäinolot voit unohtaa kokonaan molemmissa tapauksissa.
3."Parisuhteet on aina vaikeita jollakin tapaa, sinkkuna sä et kärsi niistä
mahdollisista ongelmista."
Kyllä parisuhteissa on omat ongelmansa. Yksinäisyydessä myöskin.
4."Ei ole tilivelvollinen mistään asiasta, eikä tarvitse kuunnella toisen jäkätystä."
Ei myöskään ole ketään, joka olisi kiinnostunut miten päiväsi on mennyt tai ketään, joka välittäisi sinusta ja miten sinulla menee.
5."Ei tarvitse aina katsoa samaa naamaa eikä toisen tiettyjä tyhmiä tapoja."
Ei parisuhde lopeta kokonaan muuta elämää ja tarvitse olla 24/7 toisen kanssa yhdessä jossain umpiossa. Näkee niitä muitakin naamoja päivittäin silti vaikka olisi parisuhteessakin.
Kaikessa on siis puolensa. Sinkun elämä ei ole yhtä ruusuilla tanssimista sen enempää, kuin parisuhteessa oleminenkaan. Itse vaihtaisin kuitenkin jo sinkkuilun plussat ilomielin parisuhteen kiemuroihin, jos vain sellainen mies tulisi vastaan, johon rakastuisin ja joka tuntisi samoin minua kohtaan.
Aion nauttia tulevasta kesästä yksin tai kaksin, mutta kaksin nauttisin siitä varmasti vielä huomattavasti enemmän, kuin nyt sinkkuillessa.
Hyvää kesää aloittajalle myös!- Sinkkumies 8+10
Samaa mieltä.
- White wolf
Juuri näin! Olen täysin samaa mieltä :)
- KTB
Komppaan.
Nimenomaan tuo fyysisen läheisyyden tarve on suuri. Sitä ei saa mistään.
Irtoseksiä olisi vaikka kuinka, mutta on yleisesti ottaen niin huonoa, ettei poista mitään tarpeita, päinvastoin.
- sinkkumiehen näkemys
Aloittaja olet oksettava naisen kuvotus.
- Sinkkuus helppoa
Sanotaan näin, että pitää pääosin paikkansa. Seksiä ei aina saa vaikka haluaisikin, etenkään HYVÄÄ seksiä. Minä ainakin olen hyvin valikoiva kenen kanssa seksiä harrastan.
Jos haluaa pitää tuon seksiasian kondiksessa, täytyy myös huolehtia ulkonäöstään paljon paremmin kuin mitä parisuhteessa elävät. Silloin parikymppiset kollitkin peräänsä. Ei ku valkkaamaan ;)
Kummasti muuten noi avoimen suhteen puoliskot kyttäävät ja valittavat. Sitten täytyy vaan vaihtaa toinen hoito.- White wolf
Jos väität, että kaikki parisuhteessa elävät eivät pidä huolta kunnostaan ja ulkonäöstään, olet väärässä.
On toki totta ettei jotkut jaksa enää nähdä vaivaa kun on kumppanin löytänyt, ei tartte enää miellyttää muita mutta ei kaikki tosiaan lässähdä. - Sinkkuus helppoa
White wolf kirjoitti:
Jos väität, että kaikki parisuhteessa elävät eivät pidä huolta kunnostaan ja ulkonäöstään, olet väärässä.
On toki totta ettei jotkut jaksa enää nähdä vaivaa kun on kumppanin löytänyt, ei tartte enää miellyttää muita mutta ei kaikki tosiaan lässähdä.Enhän minä sellaista väittänyt. Parisuhteessa olijat vaan saavat seksiä helpommalla vaikkapa verkkarit jalassa ja risaisessa paidassa - tai tukka föönaamatta ja meikkaamatta. Eikä sen rakkaan läskitkään niin haittaa.
Sinkkusuhteissa ulkonäköön kiinnitetään enemmän huomiota.
- n 19
Seksiä ei kyllä saa aina vaikka haluaisikin. Ei edes naisena. Tullut koettua moneen kertaan,tosin syynä sekin että melkein kaikki ikäiseni miehet jotka baarissa käyvät,asuvat vielä vanhempien luona.Ei niiden näytille halua yhdenillanjuttuja tuoda. Joten tähän monesti tyssää yhteinen yö.
- fdgdsgsd
1.Sinkkuus tuo vapauden, ei ole ketään valittamassa tai kyttäämässä. KYLLÄ
2.Seksiä saa jos menee hakemaan ja aina tuo jännitystä. EI
3.Parisuhteet on aina vaikeita jollakin tapaa, sinkkuna sä et kärsi niistä
mahdollisista ongelmista. KYLLÄ
4.Ei ole tilivelvollinen mistään asiasta, eikä tarvitse kuunnella toisen jäkätystä. KYLLÄ
5.Ei tarvitse aina katsoa samaa naamaa eikä toisen tiettyjä tyhmiä tapoja. KYLLÄ
mies...
NAUTTIKAA TULEVASTA KESÄSTÄ:) - Eukho Erimaalainen
Ei perheellinen vältsist sinkkuudesta nauti vaan kestävästä, tasaisesta ja rakkaudentäyteisestä suhteesta jossa saa valittaa ja kytätä, saa seksiä melkein mihin aikaan päivästä huvittaa, kertoa mihin on menossa ja tekemään. Jäkättää ei tarvitse kun molemmat hoitavat velvollisuutensa. Toisen naamaa voi myös rakastaa ja haluttaa katsoa. Jokaisella on tyhmiä tapoja. Alussa ne eivät vain ärsytä. Ajan kanssa niistä voi sitten valittaa ja katsoa mitä tapahtuu:)
NAUTITAAN TULEVASTA KESÄSTÄ! - haloo hei
Et taida tietää tosi elämästä mitään. Seksiä ei tosiaan saa tosta vaan hakemalla!!
- Ikisinkkuus elämänä
Tarkoitin että Suomesta löytyy prostituoituja siihen puuhaan, jos haluttaa. Aina sitä seksiä siis saa.
Itse naisena olen AINA saanut seksiä, mutta en usein viitsi yhden illan suhteita harrastaa...Joskus täytyy tottahan toki irroitella. - eräs poikamies
pitää paikkansa. t. mies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1095143
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2642120- 911736
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401200Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411187Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051110- 501109
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1521101- 1111059
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85994