Onko 170-175 senttiset miehet lyhyehköjä vai onnettoman lyhyitä.Pystyisittekö ottaan tuon pituisen miehen? Itseäni tämä kiinnostaa kovin paljon ollessani pari senttiä yli 170 senttinen mies. että lyhyttä vaiko onnettoman lyhyttä mitä mieltä täällä ollaa kiinnostaisi tietää
lyhyt vai lyhyehkö?
8
236
Vastaukset
- 5ew6yje5y
Harvalle naiselle pituus on mikään kriteeri valkata miehiä.
Naamari ja sen takana olevat ajatukset merkkaa. - mr.shephard
Suomalaisten miesten pituus on lähteestä riippuen ~180 cm eli 175-senttinen ei kyllä ole vielä missään nimessä lyhyt.
- Theman55
Mie oon 174 eli hukkapätkä vai.
- jukalasamasa_
Oma mieheni on minusta sentin pitempi, itse olen siis 170cm ja mieheni n. 171cm.
Ja eikä haittaa ollenkaan minua :)) - Neiti 20
Veikkaan, että riippuu paljolti naisen pituudesta mikäli sitä kautta lähdettäisiin vertaamaan... 160 senttiselle 170 - 175 on jo pitkä, 170 senttiselle oman pituinen ja yli 180 senttiselle jo vähän lyhy. Loppujen lopuksi suurimmalle osalle on kuitenkin lopulta tärkeämpää se mitä päässä liikkuu.
Itse olen 176 ja mieltynyt about itseni pituisiin joten 170-175 ei pahalta kuullostaisi, vielä kun luonne ja arvomaailma kohdallaan niin vóila!
Onhan noita joille pituus on hirmuisen tärkeää, on niitä joille naama on tärkeä ja on niitä joille se luonne on tärkeää. Että mielipiteitä on. - Hujoppi =)
Heips! Minä olen noin 170 cm ja mieheni on täyttä miestä 165 cm =) Mielestäni nainen saa olla pitempi kuin mies, itse pidän itseäni lyhyemmistä miehistä tai max.175 cm. Tietenkin rakkaus ja pääkoppa on se lopullinen kriteeri!
- Lyyti!
Ei mitään onnettomia.
No ei toi pituus mikään lyhyt ole. Itse olen 159cm nainen ja minulle tuon pituinen mies on normaali. 180 on minulle pitkä, mutta ei mahdottomuus. - typykkädghgss
kyllä kelpaa,onhan se kiva kyllä et mies on pidempi. mut itse olen lyhyt nainen 162cm :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637