Ystävää petetään

Rairairairallallaa

Ystäväni asuu avoliitossa plösön luuserin kanssa. Plösö ei tee kotona mitään vaan hengailee netissä ja makaa sohvalla. Plösö on tunnettu koko kylän pelle, koska keksii uskomattomia tarinoita päteäkseen. Rumakin se on kuin rullatuoli. Plösö on persaukinen ja elää ystäväni siivellä. Nyt plösöllä on salarakas ja ystäväni ei usko sitä.

Plösö purki kihlauksen ja käski ystävääni miettimään heidän suhteensa tilaa. Plösö haluaa silti asua ystäväni kanssa avoliitossa ja harrastaa seksiä. Plösö kertoi ystävälleni, että "älä sitten usko jos joku tulee sanomaan että mä petän. Joku hullu vainoo mua". Saamaton sohvaperuna plösö lähti yllättäen viikonloppureissulle eri kaupunkiin "kavereiden luo". Plösö on alkanut laihduttamaan. Ystäväni luki plösön kännykkäviesteistä, että plösöllä on ikävä "Maijaa", monia kertoja. Plösö kertoi, että "Maija" on vain hyvä ystävä.

Miksei ystäväni jo usko??? Pitääkö vääntää ratakiskosta? Jos plösö tulee kotiin kondylooman kanssa, ystävä varmasti uskoo että se on tullut jonkun saunasta.

4

298

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :).:)heh

      Näitä on niin paljon näitä vaimoraukkoja jotka haluaa sulkea silmät ja näyttää ympäristölle että kaikki muka hyvin, oli sitten ukko ruma tai ei. Mutta varsinkin jos pariskunnalla on tietty asema "piireissä" ei helposti myönnetä muille että vieraissa hyppää puoliso.
      Anna hölmön naisen kärsiä, kyllä totuus vielä hänellekkkin ilmi tulee, ja joidenkin on vain opittava kantapään kautta. Sitten voit sanoa että olisit kuunnellut ystävää.

      • kaikki vaan salailee

        Se on kumma sillä useimmiten kaikkihan jo tietää että miehellä on salasuhde, miksi ykkönen siis esittää että kaikki olisi hyvin, kenelle hän esittää, itselleen? Luuleeko hän todella että hänen kyhäämä kulissinsa on uskottava? Ykkösen kannattaa miettiä jos "asema" on tärkeä, haluaako imagonsa olevan vedätettävä vaimo ja miehensä taloudenhoitaja vai itsenäinen nainen isolla N:llä.

        Ketjun aloittaja on tosiystävä koska yrittää herätellä ystäväänsä todellisuuteen. Meidän piireissä eräs ystävämies pettää ja petetylle esitetään yhtä lailla että ei muka tiedettäisi miehen salasuhteesta. Aika vaivaannuttavaa ja kieroa. Jos ei olisi ystävyys miehen kanssa vaakalaudalla, kertoisin heti petetylle, uskoo sitten tai ei.


    • Onnea vaan!

      Siinä on löytänyt vakka kantensa! Plösö ja tollo... Anna sinä vain sen tyhmän ystäväsi rypeä paskassaan, kun ei kerta totuus kelpaa. Joku päivä hänen on pakko tajuta ihan itse, tai sitten on vaan niin tyhmä, että ei mene jakeluun, ei...

    • Ap rairairallallaa

      No niin, tollo ystäväiseni on nähnyt valon. Soitti plösön "Maijalle" ja siitä se sitten lähti. Plösö on "Maijalle" luvannut yhteiseloa jne jne. Toivottavasti ystävän eropäätös pitää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4167
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3403
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1775
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1633
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1412
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      915
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      852
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      813
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      778
    Aihe