Kertokaas nyt mulle miehet onko se ns. "pihtaamista" jos nainen ei heti ekalla treffillä halua seksiä?
Minä olen aika iäkäs ja tapasin ensi kertaa 23 v. nuoremman miehen, joka on oikein älykäs, lukenut ja fiksun tuntuinen. Me kirjoiteltiin ehkä viikon ajan, jonka jälkeen hän halusi tavata. Olin antanut hänen ymmärtää, että minä en ole valmis seksuaaliseen kanssa käymiseen tässä vaiheessa. Ajattelin että kun hän on minut nähnyt niin ei häntä sen jälkeen kiinnosta seksi kanssani.
Mutta siinähän erehdyin. Hän koitti kuitenkin halailla ja suudella ja lähennellä. Olin tosiaan hämmästynyt ja torjuin hänet mielestäni kohteliaalla tavalla.
Sen jälkeen hänestä ei kuulunut mitään, vaikka oli monta kertaa päivässä lähettänyt tekstareita, viestejä ym...
Kirjoitin hänelle s-postia ja kysyin, että pettyikö hän minuun. Hän vastasi että ei suinkaan........"mutta kyllä mua kuitenkin harmittaa tommonen pihtaaminen"....
Miten on miehet....onko tämä tosiaan teidän mielestänne pihtaamista???
Pihtaaminen??
19
171
Vastaukset
- tinka_tiger
Heh. Anteeksi naurahdus. Tuli kuitenkin mieleen jokseenkin huvittava ajatus tuosta tekstistäsi. Tai pikemminkin tosta pihtaamisesta. Ei se nyt mitään pihtaamista ole, jos et ekoilla treffeillä lennä sänkyyn samantien. Siis näin naisnäkökulmasta. Mut siis jos mies ajattelee jo noin, että harmistuu kun et antanut, niin liekkö tuo mies on edes vaivan arvoinen tapaus sulle.
Eiköhän niitäkin ole, jotka malttaa tutustua suhun paremmin ajan kanssa. Eikä ala pihtaamisesta vollottamaan, kun ei ekalla treffillä saa töpseliä sovittaa. :-)
Onnea matkaan!- astfase3
millaset häppärit sul tinkatiker oikein on sitten?
- tinka_tiger
astfase3 kirjoitti:
millaset häppärit sul tinkatiker oikein on sitten?
Se taas ei kuulu sulle, joten elä vaivaa asialla päätäs suotta enempää.
- asdljk324
tinka_tiger kirjoitti:
Se taas ei kuulu sulle, joten elä vaivaa asialla päätäs suotta enempää.
roikkunevat?
murheelista - tinka_tiger
asdljk324 kirjoitti:
roikkunevat?
murheelistaEikö sulla ole mitään oikeita murheita? Pitää niiko keksimällä keksiä jotain surtavaa? No voi voi, on sitä murhetta tossakin. x-)
- 57jj7
tinka_tiger kirjoitti:
Eikö sulla ole mitään oikeita murheita? Pitää niiko keksimällä keksiä jotain surtavaa? No voi voi, on sitä murhetta tossakin. x-)
Onko häppärisi kiinnittäneet isäsi huomiota?
- Ebenizer
> Miten on miehet....onko tämä tosiaan teidän mielestänne pihtaamista???
On naisia seksiä varten ja naisia, joilta odotetaan muutakin. Näin ollen sama käytös toisilta voi olla pihtaamista ja kun taas toisilta ei.- fakta homma
Kaikilla on ihmisarvo. Kukaan ei ole kenenkään käyttöesine.
- Ebenizer
fakta homma kirjoitti:
Kaikilla on ihmisarvo. Kukaan ei ole kenenkään käyttöesine.
On ihmisarvo juu. Mutta on totuuden kieltämistä uskotella, että ihmiset suhteissa toisiinsa aina ja kaikkialla rehellisesti kertoisivat perimmäiset motiivinsa.
- hölmö aihe
Ebenizer kirjoitti:
On ihmisarvo juu. Mutta on totuuden kieltämistä uskotella, että ihmiset suhteissa toisiinsa aina ja kaikkialla rehellisesti kertoisivat perimmäiset motiivinsa.
Kyllä se silti riittää, kun sanoo ei. Kukin pitäkööt omansa tarkoitukset.
- mää vaa
"Olin antanut hänen ymmärtää, että..." Oijoi, ja hänpä olikin ymmärtänyt ihan toisin! Selväksi lie nyt tullut, että mies olisi vain halunnut seksiä kanssasi.
- "Pihtaaja"
Niin, kuule "mää vaan"....kyllä minäkin sen nyt ymmärsin että hän" vain halusi seksiä kanssani". Mutta sitä juuri ihmettelen, että meneekö mies kenen kanssa vaan sänkyyn??? Olisihan näillä sivuilla tuhansia nuorempiakin naisia...kun te nyt hyvin usein kuitenkin metsästätte niitä nuorempia...meillä on sentään 23 v ikäero.!!! No niin...voisin tietenkin olla imarreltu, jos siltä kantilta katson asiaa :-) Oijoi....
- niuhis :)
Miehistä, vain osasta kai, se voi ollakin pihtaamista.
Kyllä toinen täytyy tuntea pidemmältä aikaa, mut tää on vain mun mielipiteeni.- dazu
Älä nyt vain ala valehtelemaan mielipiteitäsi. Sulle kelpaa niin kadulta löytynyt narkki, kuin hevonen laitumelta.
- niuhis :)
dazu kirjoitti:
Älä nyt vain ala valehtelemaan mielipiteitäsi. Sulle kelpaa niin kadulta löytynyt narkki, kuin hevonen laitumelta.
Sanoo mies, joka odotti puoli vuotta.
*kiitos päivän solvauksista*
Hyvää päivää vain Sinullekin. - dazu
niuhis :) kirjoitti:
Sanoo mies, joka odotti puoli vuotta.
*kiitos päivän solvauksista*
Hyvää päivää vain Sinullekin.Korjaan odotutti... ;)
- niuhis :)
dazu kirjoitti:
Korjaan odotutti... ;)
Vääntele mites tykkäät.
- airfoil
Ei takuulla ole pihtaamista.
Ei tarvitse ekoilla treffeillä mennä sekstailemaan. Lisäksi olitte kirjoitellut vasta viikon. Jos olisitte kirjoitelleet asiasta ja puhuneet että olette valmiita ekakerralla seksiin ja sitten muuttaisi mielensä, voisi toinen harmistua kuvatulla tavalla. Mutta siltikään ei kyse olisi pihtaamisesta. Ei semmoista edes olekkaan kuin pihtaria. Seksistä voi kieltäytyä koska vaan ja toisen on siihen tyytyminen. Jos se ei toista miellytä olkoo se hänen häpeänsä, vaikka suhde luultavasti loppuukin siihen.
Mielestäsi mies jota tapasit haki vain panoa :(
Mukavaa kesää sinulle "Normaali" Nainen :)) - dazu
Ei se ole pihtaamista, jos olet itse sanonut asiat selväksi. Hmmm... ja minä en itse alentuisi moiseen, mihin tämä poikaystäväsi alentui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574156Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643394Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541771Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251630Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961411Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132910Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235851en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115808Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17773