Kertokaas nyt mulle miehet onko se ns. "pihtaamista" jos nainen ei heti ekalla treffillä halua seksiä?
Minä olen aika iäkäs ja tapasin ensi kertaa 23 v. nuoremman miehen, joka on oikein älykäs, lukenut ja fiksun tuntuinen. Me kirjoiteltiin ehkä viikon ajan, jonka jälkeen hän halusi tavata. Olin antanut hänen ymmärtää, että minä en ole valmis seksuaaliseen kanssa käymiseen tässä vaiheessa. Ajattelin että kun hän on minut nähnyt niin ei häntä sen jälkeen kiinnosta seksi kanssani.
Mutta siinähän erehdyin. Hän koitti kuitenkin halailla ja suudella ja lähennellä. Olin tosiaan hämmästynyt ja torjuin hänet mielestäni kohteliaalla tavalla.
Sen jälkeen hänestä ei kuulunut mitään, vaikka oli monta kertaa päivässä lähettänyt tekstareita, viestejä ym...
Kirjoitin hänelle s-postia ja kysyin, että pettyikö hän minuun. Hän vastasi että ei suinkaan........"mutta kyllä mua kuitenkin harmittaa tommonen pihtaaminen"....
Miten on miehet....onko tämä tosiaan teidän mielestänne pihtaamista???
Pihtaaminen??
19
177
Vastaukset
Heh. Anteeksi naurahdus. Tuli kuitenkin mieleen jokseenkin huvittava ajatus tuosta tekstistäsi. Tai pikemminkin tosta pihtaamisesta. Ei se nyt mitään pihtaamista ole, jos et ekoilla treffeillä lennä sänkyyn samantien. Siis näin naisnäkökulmasta. Mut siis jos mies ajattelee jo noin, että harmistuu kun et antanut, niin liekkö tuo mies on edes vaivan arvoinen tapaus sulle.
Eiköhän niitäkin ole, jotka malttaa tutustua suhun paremmin ajan kanssa. Eikä ala pihtaamisesta vollottamaan, kun ei ekalla treffillä saa töpseliä sovittaa. :-)
Onnea matkaan!- astfase3
millaset häppärit sul tinkatiker oikein on sitten?
astfase3 kirjoitti:
millaset häppärit sul tinkatiker oikein on sitten?
Se taas ei kuulu sulle, joten elä vaivaa asialla päätäs suotta enempää.
- asdljk324
tinka_tiger kirjoitti:
Se taas ei kuulu sulle, joten elä vaivaa asialla päätäs suotta enempää.
roikkunevat?
murheelista asdljk324 kirjoitti:
roikkunevat?
murheelistaEikö sulla ole mitään oikeita murheita? Pitää niiko keksimällä keksiä jotain surtavaa? No voi voi, on sitä murhetta tossakin. x-)
- 57jj7
tinka_tiger kirjoitti:
Eikö sulla ole mitään oikeita murheita? Pitää niiko keksimällä keksiä jotain surtavaa? No voi voi, on sitä murhetta tossakin. x-)
Onko häppärisi kiinnittäneet isäsi huomiota?
- Ebenizer
> Miten on miehet....onko tämä tosiaan teidän mielestänne pihtaamista???
On naisia seksiä varten ja naisia, joilta odotetaan muutakin. Näin ollen sama käytös toisilta voi olla pihtaamista ja kun taas toisilta ei.- fakta homma
Kaikilla on ihmisarvo. Kukaan ei ole kenenkään käyttöesine.
- Ebenizer
fakta homma kirjoitti:
Kaikilla on ihmisarvo. Kukaan ei ole kenenkään käyttöesine.
On ihmisarvo juu. Mutta on totuuden kieltämistä uskotella, että ihmiset suhteissa toisiinsa aina ja kaikkialla rehellisesti kertoisivat perimmäiset motiivinsa.
- hölmö aihe
Ebenizer kirjoitti:
On ihmisarvo juu. Mutta on totuuden kieltämistä uskotella, että ihmiset suhteissa toisiinsa aina ja kaikkialla rehellisesti kertoisivat perimmäiset motiivinsa.
Kyllä se silti riittää, kun sanoo ei. Kukin pitäkööt omansa tarkoitukset.
- mää vaa
"Olin antanut hänen ymmärtää, että..." Oijoi, ja hänpä olikin ymmärtänyt ihan toisin! Selväksi lie nyt tullut, että mies olisi vain halunnut seksiä kanssasi.
- "Pihtaaja"
Niin, kuule "mää vaan"....kyllä minäkin sen nyt ymmärsin että hän" vain halusi seksiä kanssani". Mutta sitä juuri ihmettelen, että meneekö mies kenen kanssa vaan sänkyyn??? Olisihan näillä sivuilla tuhansia nuorempiakin naisia...kun te nyt hyvin usein kuitenkin metsästätte niitä nuorempia...meillä on sentään 23 v ikäero.!!! No niin...voisin tietenkin olla imarreltu, jos siltä kantilta katson asiaa :-) Oijoi....
- niuhis :)
Miehistä, vain osasta kai, se voi ollakin pihtaamista.
Kyllä toinen täytyy tuntea pidemmältä aikaa, mut tää on vain mun mielipiteeni.Älä nyt vain ala valehtelemaan mielipiteitäsi. Sulle kelpaa niin kadulta löytynyt narkki, kuin hevonen laitumelta.
- niuhis :)
dazu kirjoitti:
Älä nyt vain ala valehtelemaan mielipiteitäsi. Sulle kelpaa niin kadulta löytynyt narkki, kuin hevonen laitumelta.
Sanoo mies, joka odotti puoli vuotta.
*kiitos päivän solvauksista*
Hyvää päivää vain Sinullekin. niuhis :) kirjoitti:
Sanoo mies, joka odotti puoli vuotta.
*kiitos päivän solvauksista*
Hyvää päivää vain Sinullekin.Korjaan odotutti... ;)
- niuhis :)
dazu kirjoitti:
Korjaan odotutti... ;)
Vääntele mites tykkäät.
Ei takuulla ole pihtaamista.
Ei tarvitse ekoilla treffeillä mennä sekstailemaan. Lisäksi olitte kirjoitellut vasta viikon. Jos olisitte kirjoitelleet asiasta ja puhuneet että olette valmiita ekakerralla seksiin ja sitten muuttaisi mielensä, voisi toinen harmistua kuvatulla tavalla. Mutta siltikään ei kyse olisi pihtaamisesta. Ei semmoista edes olekkaan kuin pihtaria. Seksistä voi kieltäytyä koska vaan ja toisen on siihen tyytyminen. Jos se ei toista miellytä olkoo se hänen häpeänsä, vaikka suhde luultavasti loppuukin siihen.
Mielestäsi mies jota tapasit haki vain panoa :(
Mukavaa kesää sinulle "Normaali" Nainen :))Ei se ole pihtaamista, jos olet itse sanonut asiat selväksi. Hmmm... ja minä en itse alentuisi moiseen, mihin tämä poikaystäväsi alentui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h472973Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751- 342745
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv392476Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151579- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061287- 1791228
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070