Joissakin autoissa näyttää olevan nastat vieläkin alla vaikka eilen oli viimmeinen päivä kun talvirenkaita saa käyttää. Olosuhteetkaan eivät vaadi talvirenkaita, kun koko maassa on kesäkelit pojoisinta lappia myöden.
http://alk.tiehallinto.fi/alk/frames/kelikamerat-frame.html
Vieläkin nastat alla
apertti
2
<50
Vastaukset
- 24
Opettele pertti kirjoittamaan oikein ja kuten omasta linkistäsi voit todeta on siellä lapissa tie märkä ja pakkasta. On kesärengas keli joo. Parempi on että pysyt vaan kesärenkainesi siellä kehä III sisäpuolella!
- uskomaton laiskuutta
Kesärengas kelit on ollut jo reilusti yli kuukauden.
Ne jotka ajaa nastoilla, pitäisi sakottaa ja kovin!
Mielummin viedä talon taakse ja opettaa tapoja
Ei ole mitään tekosyytä ajaa enää nastoilla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1156996Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1084757L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa564010TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133354Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6982100Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2401469- 661368
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581338Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531296Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12982