MTV3 Pohjanoteeraus tänään !

Pelimiehiä

MTV3:n aamuvieraaksi Huomenta Suomi ohjelmaan oli kutsuttu meedio/selvännäkijä Claudia Eve joka "ammattilaisen tarkkuudella" tiesi kertoa että oli "nähnyt" jo kauan sitten, että Timo Soinista tulee merkittävä henkilö ja kansan kiihottaja. Samoin hän on "nähnyt" että Soinista ei tule presidenttiä.

Voiko enää tuon alemmas televisio-ohjelmassa aleta, ohjelmassa jonka pitäisi olla asiaohjelma !

Onko nämä tämänkaltaiset "huuhaat" median viimeiset yritykset saada kansan mieli muuttumaan vaalien jälkeen esim. portugalitukipaketissa kertomalla "vakuuttavan asiantuntijan" suulla miten Soini on vaaraksi suomelle ?

Soini itse oli Huomenta Suomessa seuraava vieras (yllätys yllätys) ja kertoi (taas kerran niin selvällä suomen kielellä) puolueen kannan portugalitukipaketista, eli kielteisen kannan sille, että suomalaisten veronmaksajien rahoja sysätään tukena maille, jotka eivät viitsi edes yrittää hoitaa maansa talouttaan omin päin kuntoon.

Tämä median touhu alkaa olla jo niin yliampuvaa, että tulee väkisin mieleen se, että bluffataanko meitä nyt 6-0.

Onko kenties loppujen lopuksi niin, että suomea ollaan irrottamassa Eu:sta hellävaroen siten, että nostetaan (luvalla) mediaan pääotsikoihin jatkuvasti Perussuomalaisten jyrkkä kanta koko Eu:lle ja saadaan niin kuin "syntipukki" joka on "kiihottamalla kansaa" saanut suuren osan suomalaisia puolelleen ja jonka takia suomen on "pakko" erota Eu:sta välttääkseen kansanmielisten kapinoinnit joista koituisi suomelle vakavia maan sisäisiä ongelmia ?

22

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 50%-50%

      Suomi säilyttää kauppasuhteet eu:n alueella kun viestittää muulle euroopalle että on puolesta ja vastaan.

    • Voi Suomea ja Eveä..

      Noituuden synnistä (meedioista/selvännäkijöistä) löytyy myös sanktiot mm. vt:ssä....

      • sirkushuveja .

        Minä en usko mihinkään selvännäkijä meedio juttuihin, täyttä potaskaa, sirkushuvia ihmisille ollut iät ajat !!


      • .

        Saavathan nuo ennustajaeukot aivan laillisesti petkuttaa ihmisiltä rahaa, puhelinnumeroita lehdissä ja hölmöt maksaa


    • Esko M

      "Tämä median touhu alkaa olla jo niin yliampuvaa, että tulee väkisin mieleen se, että bluffataanko meitä nyt 6-0."

      Mediaan tulee suhtautua aina hivenen kriittisesti

      • Mitätodellatapahtui

        Nimenomaan. Median tehtävä on pitää kansa pelon ja hämmennyksen vallassa. Niin meitä on helpompi ohjailla. Vallanpitäjät eivät halua asioista perilläolevia kansalaisia kyselemään vaikeita kysymyksiä joihin eivät voi vastata valehtelematta päin naamaa. Media sana tarkoittaa välissä olevaa. Tiedotusvälineethän ovat kansan ja vallanpitäjien välissä oleva propagandakoneisto. Eikö olisi aika pelata 6-0 mediaa vastaan ja hankkia tietonsa sieltä missä valehdellaan vähemmän.

        http://www.whatreallyhappened.com


      • ¤
        Mitätodellatapahtui kirjoitti:

        Nimenomaan. Median tehtävä on pitää kansa pelon ja hämmennyksen vallassa. Niin meitä on helpompi ohjailla. Vallanpitäjät eivät halua asioista perilläolevia kansalaisia kyselemään vaikeita kysymyksiä joihin eivät voi vastata valehtelematta päin naamaa. Media sana tarkoittaa välissä olevaa. Tiedotusvälineethän ovat kansan ja vallanpitäjien välissä oleva propagandakoneisto. Eikö olisi aika pelata 6-0 mediaa vastaan ja hankkia tietonsa sieltä missä valehdellaan vähemmän.

        http://www.whatreallyhappened.com

        Kyllä ne kulissit vielä kaatuu ja saamme nähdä mitä kaikkea tänä keväänä suomalaisilta on salattu!


    • rit-ke

      Tuskin kansalaisille täyttä totuutta koskaan kerrotaan mitä kulisseissa tapahtuu....

    • uskotaan uskotaan

      seuraavaksi tietty studioon saapuu kertomaan totuuksia ufotutkija joka kertoo epäilleensä alusta asti et Soini on tullut jostai muualta planeetalta...heh

    • RahanSibelius

      Joo, onhan tuo tommosta mielten muokkausta.

      Mutta myös käänteinen psykologia toimii, varsinkin kapinalliselle mielelle.
      Että kun jokin ärsyttää käytetään sitä hyväksi. Homot ärsyttää, pidetään niitä jatkuvasti esillä, mamut ärsyttää, uutisoidaan jatkuvasti mamuista ja huhuista tolkuttomista tuista, vaikka tapaukset ovat täysiä poikkeuksia. Toppuutellaan äänestämästä Soinia, sekin ärsyttää ja taas tehdään vastaveto.

      Eli kun homofobisia ja mamufobisia halutaan aktivoituvan, kirjoitetaan jatkuvasti aikamiesten homo-romansseista ja lasketaan yh-mamun hirmuista tukimäärää. Jatkuvasti Soinin naama etusivuilla lehdissä, jotka yleensä vaikenevat hautaan vastustajat. Näinhän SDP:lle tehdään, hyvä että joku vielä tietää SDP:n olevan hallitusneuvotteluissa.

      Kyllä tässä ohjataan kansan protestimieltä eurooppalaiseen puolueperheeseen. Samalla saadaan upotettua solidaarisuuden ja työelämän parannnusten aiheet syvälle unholaan.

      Koko vaalikeskustelumme oli se kun Soini sanoo seksikkäästi EI pankkituille. En tarkoita, että Soini olisi mikään epärehellinen takinkääntäjä, mutta Soinia käytetään taitavasti pelissä mukana, pääoman pelissä.

      • kummastuttaa..

        Tai sitten tässä pelataan paljon isommilla panoksilla mitä kansan annetaan ymmärtää. Voisiko olla mahdollista, että suomessa päättäjät olisivat vuosien saatossa tulleet siihen yksinkertaiseen tulokseen että EU ei toimi.

        Vähän samaan tapaan kuin Neuvostovenäjällä kommunismi, sekin oli ajatuksena hieno mutta siitä tehtiin vallanpitäjien kuristusote kansaa kohtaan.

        Kyllä tässä viime aikojen uutisoinnissa on jostain muustakin kyse kuin vain Perussuomalaisten ja varsinkin Timo Soinin mustamaalauksesta .
        Tai sitten olen väärässä...


    • Tuo ohjelma

      vastasi aivan hyvin MTV3:n keskimääräistä tasoa.

      • l

        Juontaja Lauri Karhuvaara on yleensä esiintynyt asialinjalla jopa mtv3 huomenta suomi ohjelmassa.


    • Tsim Ghäörrie

      eikös se ollu paljon enemmän kuin pelkkä kielteinen kanta mitä hää lupaili? eli et eivät mee hallitukseen joka tukee portukalia?

      • ,,

        sama kanta ku Urpilaisellaki ennen vaaleja,, kyllä ihmetellä sopii miten Katainen saa tästä porukasta hallituksen kasaan ...?


    • Yäk!

      Saatanan ikioma ÄPÄRÄ on Claudia Eve.

      • tuli tyhjästä

        en ollu ennen kuullukka Claudiasta


    • 24

      Muutin Kaupunkiin 1967..
      Jo silloin Raamattupiirit varoittelivat seitsenpäisestä lohikäärmeestä, jonka selässä istuu portto?

      Lohikäärme puree itsensä hengiltä ja kaatuu rysähtäen hallitsemansa valtakuntansa päälle...Murskaten alleen kaiken...

      Vanhemmat selittivät meille nuorille, sen tarkoittavan, Euroopan valtioita, jotka haluavat Yhdysvaltain kaltaiseksi.

      Portto hallitsee tällä seitsenpäisellä lohikäärmeellä, seitsemän pään omaanasiaa ja lopulta päät riitautuvat Porton kanssa ja purevat Porton ja toisensa hengiltä.

      Ihme, kun ei uskovaiset ole siitä tulleet kertomaan?

      Minä pidin sitä hyvin ovelana satuna, en koskaan ole ihannoinut U:S.A.


      http://fi.wikipedia.org/wiki/EU-presidentti

      Eikös sieltä jo kannatettu Arnold Schwarzenegger EU-presidenttiksi? No ehkä pommien ja ohjusten määrä vähenisi ja valta pysyisi oikeissa käsissä...

      • .

        onhan noita näyttelijöitä ennenkin valittu presidentiks


    • kanavanvaihtaja

      Ei ole eka kerta kun mtv 3 ja sen aamutelevision karhuvaara !leegio on asialla. Pari naistoimittajaa on myös antanut toiseksi parastaan perujen mollaamisella.

      • h

        mä vaihdan aina kanavaa kun tulee 3 kanavalta uutiset eihän niiden uutisiin voi enää luottaa mihinkään


    • ww

      Portugalin tukipaketille ei voi olla muuta päätöstä suomelta kuin ehdoton ei !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2541
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1475
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1447
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      814
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      37
      814
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe