Hei, voiko tunteilla leikkiminen liittyä normaaliin kaveruuteen ystävyyteen, vai onko se enemmänkin seksuaalinen asia?
Tunteilla leikkiminen
2
162
Vastaukset
Voihan ystävätkin leikkiä tunteilla, ei tietenkään samoin kuin rakkaudessa tietenkään.
Mutta tietynlainen luottamuksen herättäminen ja pettäminen kerta toisensa jälkeen voisi olla tällaista ystävyydellä leikkiä- ksjakasjkls
Itsellä oli alkava kaveruus erään toisen naisen kanssa, joka lupaili aina kaikenlaisia asioita. Lupasi itse oma-aloitteisesti (ilman että pyysin häneltä mitään) usein myöhemmin tuoda minulle jotain kivaa, kutsui aina nähdessämme kylään, pyysi messiin juttuihin, joihin oli menossa ja lupasi soittaa kun on lähdössä. Koskaan, ei koskaan, näistä ainoatakaan lupausta pitänyt! Koskaan ei lähtiessään sitten soittanut ja kylään kutsuun vastatessani pyytäessäni ehdottamaan päiviä, jotka hänelle sopivat jotta sovittaisiin tarkka aika vastausta ei koskaan kuulunut.
Olen sitten kuullut ja lukenut, että erityisesti naisilla tämä on äärimmäisen salakavala henkisen väkivallan ja ulkopuolelle sulkemisen tekniikka, että jatkuvasti kutsutaan ja lupaillaan, mutta aina tehdään vaan tahallaan oharit! Tässähän toinen luulee kaveriksi eikä osaa aavistaa mitään pahaa kun muka ollaan niin kivoja ja ystävällisiä, että oikein ehdotetaan ja kutsutaan, pyydetään mukaan jne. Aina sitten kuitenkin satutetaan - ja syvästi!
Kyseisestä henkilöstä en kuitenkaan osaa sanoa, oliko kyse tietoisesta kiusanteosta vai täydellisestä tyhmyydestä, piittaamattomuudesta ja unohtelusta. Tai paskanpuhumisesta, siitä että puhutaan vaan mukavia kun halutaan antaa itsestä kuva, että "olen niin kiva ja ihana ihminen!" ilman että oikeasti tarkoitetaan mitä sanotaan. Tuollaista en kyllä ymmärrä!
Monta uutta mahdollisuutta hänelle varulta annoin, mutta aika nopeasti päättelin kyllä ettei hän sitten ilmeisesti ole minusta ihmisenä kauhean kiinnostunut saati aidosti välitä kun aina vain tuollaista teki. Lopetin sitten yhteydenotot hänen suuntaansa, eikä kyllä hänestäkään enää mitään ole kuulunut. En enää aio häneen yhteyttä ottaa, ei hän ole arvoiseni ihminen.
Kiva hän oli ja pidin hänestä, mutta en halua noin epäluotettavia ja muiden tunteista piittaamattomia henkilöitä lähipiiriini edes tuttaviksi. Ja ehkä hän tosiaan ei oikeasti edes ollut kiva vaan hemmetin kiero ja ilkeä ihminen! Yhteinen kaveri nimittäin kertoi hänen olevan kaksinaamainen ja puhuvan pahaa monista, joille edessäpäin esittää hymyilevää naamaa. Tämä henkilö kyllä väitti ettei tuo ollut minusta ainakaan hänelle pahaa puhunut. Tiedä sitä, ehkä ei halunnut vaan kertoa tai tuo puhuu sitten muille kuin yhteisille kavereille, jotka saattavat "vuotaa". Ikävää että tuollaisia on ja käsittämätöntä, mitä niiden päässä liikkuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083