http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201105060153300_ul.shtml
Sitä niittää mitä kylvää, ja niin makaa kuin petaa !
Sekarotuiset sotahullut jenkit menivät sohaisemaan ampiaispesää, ja sen suraukset tulevat melko varmasti olemaan veristäkin verisemmät!
Mutta sekarotuisethan ovat tottuneet marssimaan maailmalla, perseet seinäävasten ja aseistettu vartija jonon keulilla ja hännillä, noin on menty jo kuuskymmentä luvulla mm, YK tehtävissä jopa kaljoille!
Late Lapista. Rauhanpalkinnot oikeisiin osoitteisiin Ry!
NYT JENKIT PERSEET TIUKEMMIN SEINÄÄVASTEN !
5
78
Vastaukset
- Late Lapista.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/05/1325276/yhdysvallat-julkaisi-viisi-bin-ladenin-piilopaikasta-loytynytta-videota
Sekarotulassa oikein kuolataan Osama murhalle ! Mutta minä epäilen edelleen jotta sekarotulassa tulee vielä itkukin pitkän ilon perään !
Late Lapista. Käräjätuvat käyttöön Ry! - Kuules jänkäjoonas
Lappia ollaan kuulemma myymässä ryssille.
On se niin turha paikka...- 19
Hägluntin Gustuhan hurri paskiainenhan sen ajatuksen on liikkelle laittanut.
- Late Lapista.
KUULES poju !
Eiköhän Lappi jää sinulta myymättä!
Late Lapista. Lappi itsenäiseksi Ry!
- profit-over-life.org
EU on joka vuosi enemmän sekarotula. Samat pankkiirisuvut täälläkin päättävät ketkä saavat asua missäkin. Hajoita- ja hallitse?
Kansan olot tehdään niin vaikeiksi että eivät ehdi protestoida koko lääke- ja ruokasektoreiden valumista kokonaan globalistien haltuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864660Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093857Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1893694Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692108Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301172
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1531127- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914