Kun heräsin aamulla ja avasin parvekkeen oven niin ajattelin: jess, aurinko paistaa, puissa lehdet, lämmintä. Sitten jysähti paluu todellisuuteen: yksin, ei mitään tekemistä. Sitten päähäni iski, että lähden Nuuksioon (tai Luukkiin) käppäilemään jonkin reitin. Sitten muistin että mulla on pyykkitupa varattuna klo 14, pakko pestä.
Taidan aloittaa tänään kissan valjaissa ulkoilutus -kauden. Toinen kissoistani tykkää käydä valjaissa ulkona tässä city-ympäristössäkin, mutta ei talvisaikaan.
Menen ehkä huomenna metsään käppäilemään. Vaikka sitten yksinäni. Minulla on termospullo, ehkä otan siihen teetä. En tiedä vielä menenkö huomenna, mutta kevään, kesän mittaan menen kyllä.
Mitä sinulla on suunnitelmissa viikonlopuksi? Salakavalia sinkkuilun vastaisia operaatioita?
Eka kesäinen viikonloppu
13
170
Vastaukset
- Suunnitelmat
Ei suunnitelmia täksi viikon lopuksi, kuten ei yleenssäkään. Varmaan mietin ja suunnittelen jonkinlaista kesälomareissua, jos jaksan, kun sekin tässä koittaa parin kuukauden päästä.
- Sitä tavallista
Lenkillä voisi käydä, tänään että huomenna.
- Marko.M
Vai että metsään meinaa ES mennä kävelemään, no mikäs siinä.
Eikö olisi paljon mukavampaa jos sinulla olisi samanhenkinen miesystävä jonka kanssa voisit yhdessä kuljeskella?
Minkä ikäinen olisi sinulle ES sopiva mies?
Itse aion tänään käydä lenkkipolulla juoksemassa noin 10 km lenkin. - overseer
Tänään kauppaan ja lenkille. Huomenna vien äidille kukkia ja pienen lahjan. Illalla lenkille.
Käväsin fillarilla kaupungissa, siä meni muutama tunti. Illalla ehkä saunaan ja huomenna äitille herkutteleen.
- 18+15
Huomenna Kaivopuistoon äitienpäivän kansainväliselle piknikille. Kutsu leviää ainakin Facebookissa, en tiedä onko siitä ilmoiteltu muualla.
Tää viikonloppu on aika masentavaa yksinäisyyttä. Ei ole mitään tavallisuudesta poikkeavaa tekemistä. No huomenna moikkaan äiteetä kortin kanssa. Tähän sopii hyvin teksti tän viikon tekniikka ja taloudesta sivulta 20 "Sellainen insinööri, joka ei muista äitiä, on loogisesti ja sosiaalisesti impotentti".
"Salakavalia sinkkuilun vastaisia operaatioita?"
Jaa a vaikee kysymys. Ehkä.- Monni.
Mitä ES:n mirri tykkäsi seikkailusta ulkosalla? Tuliko vastaan komeita kolleja?
Mä vietin melkein koko tän päivän pitkästä aikaa koko kaveriporukan kans. Käytiin syömässä ja oli hauskaa. Ja huomenna sukuloimaan.
- ap
Tästä päivästtä tulikin ihan kiva aamuisista epävakaista mielenliikkeistä ja epäilyistä huolimatta.
Aamupäivällä laskeskelin miten paljon per kk pystyisin maksamaan velkaani 1500-2000 e) takaisin ja luonnostelin kirjettä perijälle. Pystyisin maksamaan hyvin 100-150 e/kk.
Ja pesin pyykkiä.
Ja kävin kävelemässä n. 3 t. Kyllä tuntuu jaloissa nyt.
Huomenna? Käytän huomenna kissaa valjaissa ulkona nuuskimassa kaikkea. Eipä muuta ohjelmaa. Onhan tuossakin mulle tarpeeksi actionia. - Illan mölökommentti
Pesitkö pikkupöksyjä?
- ap
En. Kerään käytettyjä pikkupöksyjäni Alepasta raahaamiini tyhjiin banaanilaatikoihin. Pian on kaksi laatikollista täynnä. Juhannuksena vien kaikki laatikot pihalle, sytytään palamaan, paahdan vaahtokarkkeja ja olen vihdoin vapaa!
- Pornoa
Vallan paljaspimppisenäkö se alkaa sen jälkeen kulkea?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944263Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293233No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452350- 351358
- 10949
- 141948
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780