Eli kotikoneeni meni rikki ja kaikki musiikit olivat siinä iTunesissa. Nyt olen ostanut uuden koneen ja pitäisi ladata tähän uusi iTunes. Jos synkronoin iPodin uudessa iTunesissa, lähteekö kaikki sisältö iPodista? Ja jos lähtee, onko mitään mahdollisuutta saada sisältö ensin koneeseen iPodista?
Kysymys iTunesista ja iPodista
5
165
Vastaukset
- jootota
mul on ihan sama pulma tosin oon vie nii idiootti et en tie miten saan sen itunesin takas koneelle..
Ainakin mulla on iTunesissa asetus "Estä automaattinen synkronointi". Silloin iPodin sisältöä voi raplata käsin eikä sisällölle tapahdu mitään mitä käyttäjä itse ei tee.
Niin ja kai sulla on tallella rikki menneen koneen kiintolevy, jossa iTunes-kirjastosi on. Jos "kone menee rikki", kiintolevy tuskin hajoaa aivan samalla hetkellä.
- 1stMacFinn
Yksi sellainen outo ja vaikea konsti on kyllä olemassa. Voisit nimittäin palauttaa sen iTunes Media-kansion varmuuskopiosta siihen uuteen koneeseen.
Jos kyse on iPodista palauttamaan sisältöä koneeseen, aihe on tuolla http://keskustelu.suomi24.fi/node/7111729 heitin sinne muutaman kuukauden taaksepäin yhden toimivan ratkaisun. Ja jos pelkäät synkoroida ipodin tyhjäksi, niin käyttäjä "RepeRuutikallo" jo antanut sinulle hyvän ohjeen. Eli ilman ipodia saa ne asetuksia hallitsemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka892523- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841403EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81933
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19910Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36800Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta103799- 54783
- 30706