yllätys tuli kun laitoin pesukoneeseen mieheni (35vuotta avioissa)vaatteita kun hän tuli 3 pv:n koulutuksesta niin taskussa oli viagaraa tablettia.
selitys en ole käyttänyt yhtään viimeksi kysyin työterv.lääkäriltä reseptin.
mutta kun ne oli ostettu ja otettu juuri koulutukseen mukaan niin se oli luoton menetys ja tosi pettymys.ei auta selitys ettei ole käyttänyt vaan aikomus on jo pettämistä.mitä mieltä olette
selitys en ole käyttänyt yhtään viimeksi kysyin työterv.lääkäriltä reseptin.
mutta kun ne oli ostettu ja otettu juuri koulutukseen mukaan niin se oli luoton menetys ja tosi pettymys.ei auta selitys ettei ole käyttänyt vaan aikomus on jo pettämistä.mitä mieltä olette
Vastaukset 17
Vanhimmat
Onko se sinulta pois? Jospa mies ajatteli harjoitella vieraan kanssa (helpompi niin) ennenkuin käyttää niitä kanssasi. Ethän sinä voi tietää.
Aikomus on sinun päässäsi, ei vielä mitään totetutettua.
Joskus on parasta antaa olla. Olette olleet niin kauan aviossa, luottamus (ja/tai ystävyys) pitäisi olla kunnossa.
Elä ja anna elää.
Olipas omituinen selitysyritys.
Sinusta varmaan olisi luonnollista, että vaimosi käy vaikka jotain kamasutraa harjoittelemassa ensin vieraan kanssa (helpompi niin), ennen kuin ottaa ne asennot käyttöön sinun kanssasi. Sehän ei ole sinulta pois ja luottamus säilyy, tottakai.
Omituinenpa hyvinkin. Mutta juuri tuohon tapaan naiset täällä ohjeistavat miestä joka on hädissään vaimonsa luotettavuudesta.
heh heh! Järjenjuoksussasi vikkaako?
Eiköhän se hätä ollut JUURI aloituksen naisella...
"just joon" kommentti oli lähinnä vitsi.
Olet omaan napaan tuijottaja.
No jaa, naimisissa 33 vuotta olleena, en tekisi hätäisiä johtopäätöksiä. Itsellä on vuosien varrella käsitys syrjähypyn merkityksestä kummasti muuttunut. Me olemme keski-ikäinen aviopari, rakkautta ja intohimoa riittää edelleen. On yhteinen kaunis koti,aikuiset lapset, yhteinen menneisyys eli paljon koettu ja nähty ja oletettavasti mukava leppoisa tulevaisuus. Yksi syrjähyppy ei tarkoita yhtään mitään.
Mitä sitten ? Onhan mullakin monta vuotta kulkenut käsveskassa kondomit ja liukuvoide, eikä niitä ole tarvittu vielä koskaan. Jos aviota on takana 35 v., niin sun ikäsi on jo sellainen, että on PAKKO olla aikuinen ja se edellyttää muunlaista asennetta.
Niin kuten olla reagoimatta mitenkään jos toinen on aikeissa pettää tai jopa pettää...kun ikäkin on jo sellainen että on PAKKO olla aikuinen.
Kerrohan minkälainen asenne ap:llä pitäisi sinun mielestä olla?
Sinä ja sun kondomit ja liukuvoiteet käsveskassa...salli mun nauraa.
samaa mieltä.
Ihmeellisiä on parisuhteet nykyään..
Paskalla käyntiäkö varten se liukuvoide veskassa lienee...?
Ei se mitään, muakin nauratti, kun kirjoitin sitä. Jos 35 aviovuoden jälkeen toinen, kumpi vaan, halajaa maistella muualla, niin suotakoon se hänelle. Siinä vaiheessa kaikki elämän maistelut alkavat olla loppusuoralla ja elämästä pitää nauttia ja ottaa vastaan kaikki, mitä sillä on vielä annettavanaan.
Ihmisestä ei tule oma itsensä, jos hän ei saa tehrä sitä, mitä itse eniten muolimassa halajaa. Sellainen on oma asenteeni, toteutan itseäni ja omia toiveitani ja niin saa tehrä myös siippa - ja kaikki.
No jaa..
Kyllä se lopun tekee ainakin siitä turvallisesta parisuhteen välisestä seksistä.
Itse en ainakaan antaisi ukolle enään, jos jonku virolaisen tai thaikun tautisessa
pillussa on kaluaan uitellu..
Eiköhän se turvallinen varma seksi sen oman siipan kanssa voita kuitenkin tuollaisten tautipesäkkeiden teennäisyyden?
No, mun ukko ei olekkaan ollut koskaan mikään pukki kaalimaalla..
Jooo-o, sellaista se on, kun on 'pukki kaalimaan vartijana', heh.
Älä anna anteeksi, vaan kanna kaunaa loppuelämäsi, katkeroidu ja kärsi siitä.
saat tehdä niin toisenkin kerran. Ja kolmannen. Ja....
Et tietenkään anna anteeksi, tuskin pyydetäänkä.
Ota ero 35v yhen kanssa pitäs jo riittää, nyt hyvä tilaisuus lähteä omille teileen....
Käy itekki vähä maistamassa vierasta kullia, se on paras lääke.
Vanha sanonta:
Vaimoaan rakastava mies haluaa olla hänen, yksin hänen koko sielultaan ja ruumiltaan. Hän ei jaa itseään toisten naisten kanssa, vaikkei hän pidäkkään itseään täydellisenä aviomiehenä.
Hän on kuitenkin sitoutunut vaimoonsa "myötä- ja vastoinkäymisessä, kunnes kuolema heidät erottaa"
ja sama muuten pätee myös toisinpäin.
Jos muolima, elämä ja parisuhe ovat yksinkertaisuudella siunattuja, niin näin todella on.