What the Finns need to know about Portugal

7150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hieno homma, Pyrenneiden niemimaa ja Serranon Perhe.

Äänestä

Dear Finland:

Instead of money we accept that the part of your contribution be replaced by some Finn politicians. I'm sure that this will be a better agreement for us.

Yours Sincerely,

Portugal

Äänestä
  • Kysehän ei edelleenkään ole Portugalista, vaan suurpankkien kansainvälisestä kusetuksesta!

    Äänestä

  • >Instead of money we accept that the part of your contribution be replaced
    >by some Finn politicians. I'm sure that this will be a better agreement for us.

    We thank you very much about your interest to get a good Finnish politician sent to Portugal.
    http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2007/11/lehti_suomen_katainen_euroopan_toiseksi_paras_talousministeri_257499.html

    Jyrki Katainen on tutkitusti Euroopan toiseksi paras valtiovarainministeri.

    Liimaamme mielellämme riittävän ison lentopostimerkin Jyrkin peffaan ja postitamme talouden huippuasiantuntijamme pikapikaa Lissaboniin avuksi.

    Yours Sincerely,
    Finland

    Äänestä

ja monesta uudesta maasta Portugalin jälkeen ja onhan niitä jo nyt ihan tarpeeksi ketä tukea meinaako ne,että 2,5 miljoonaa suomalaista työläistä maksaa koko euroopan velat hei halooooo.

Äänestä

2,5 miljoonaa suomalaista työläistä maksaa koko euroopan velat
TÄMÄ JOS MIKÄ ON MAAILMAN PELASTAMISTA! (tosin oma persus kärähtää pahasti)

Väestöltään puolta pienempi maa auttaa: Suomi auttaa eniten koko EU:n alueella väkilukuunsa nähden jos tämä shit menee läpi.
Miten portugalilaiset eivät tätä ymmärrä? Onko heidän käsityskyvyssään jotakin vikaa?

quantas pessoas vivem na Finlândia, trabalho
quantas pessoas vivem em Portugal, trabalho

Por que as pessoas têm para pagar suas portuguese contas bancárias?
A Finlândia é considerada a fome, mas não é articulada.
Vivemos em um país frio, que não frutas, como Portugal

Suomessa nähdään nälkää, mutta siitä ei puhuta.
Ja tähän ynnätään vielä meidän pohjoinen syrjäinen sijaintimme joka lisää asumiskuluja reippaasti.

Äänestä

Joo..

Ei noin mahtava maa rahaa tarvitse!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nabais kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=z40XhwhbQiY

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu