VHH toimii ainoastaan

Balleriina Lutuunen

todella ylipainoisilla, ei siis lievästi ylipainoisilla. Eikä siin olisikaan mitään järkeä ruveta VHH:lle, jos ylipainoa on 5-7 kg. Ei toimi silloin!
VHH on tarkoitettu ainoastaan LYHYT AIKAISEEN dieettiin (max 3 kk)
Tarkotan tällä vaarallista Heikkilän ja Atkins dieettiä, jossa nautitaan pahoja, tyydyttynyttä rasvaa.
Oikeaoppinen VHH on siis turvallista, jossa kovien rasvojen sijasta nautitaan pehmeitä rasvoja, eikä niitäkään oikein paljon. Karsitaan kaikki nopeat/korkean GI :n omaavat ruokavaliot pois, sen sijaan nauttia saa vaan hieman terveellistä ohraa ja kauraa, jotka mm laskevat veren rasva-arvoja, etenkin haitallista LDL:ää
Suositeltava HH on noin 80g/vrk

17

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ___________________.

      mistä olet löytänyt viisastenkiven joka ilmoittaa noin tarkan gramma määrän hiilihydraattien suhteen. kun puhutaan rasvoista minkähänlainen rasvakoostumus olisi esim. maailman suurimmalla nisäkkäällä jota suomalaiset alkavat vuosi vuodelta muistuttaa enemmin ja enemmin.

    • Balleriinan Fani

      Olen samaa mieltä Balleriinan kanssa joka edustaa PALSTAN FIKSUA SIIPEÄ.

      Balleriina on nainen joka seisoo omilla jaloillaan ja ei haihattele rotta-ruotsalaisen lchf satujen perään !

      kunnioitan suuresti Balleriinan kaltaisia naisa jotka myös kasvattaa tulevaisuudessakin tähän maahan suuren vapaudentahdon ja sisäisen suuruuden omaavia kansalaisia--omia lapsiaan....eikä hitään hurri-haihattelijoita.

    • ___________________-

      Balleriina on palstan pomo !

    • ___________________.

      Puska lihotti minut syöttöporsaaksi.

    • ___________________.

      Puska ja THL pakottivat minut salasyöpöksi ja läskiperseeksi.

      Minä annoin nyt syöpölle kasvot ja veijo teki omalta osaltaan juopoille saman.

      Olemme sala-aviopari.

    • .

      Hyvä rotat, viihtykää tässä ketjussa "tietoinenne".

    • ihailijasi.

      Hyvä Balleriina olet hyvä.

    • YJIUSÅPOOOLLER

      HURRI SEKOAA

    • kääkkä veijo

      vhh toimii vain saab koneissa.

    • pullaa vhh :la

      Myö ollaa hyviä leivällä rahoiksi

    • ei hurreilla

      vhh toimii ainostaan älyllisellä ihmisellä.

    • ---------7777

      Miss balleriina jes

    • .

      .

    • Pulska85

      Siis mun käsitykseni mukaan VHH on vähähiilihydraattinen dieetti jossai ei tuijoteta GI arvoja, jätetään vaaleat leivät, pastat riisit ja leivät perunat ja pullat ym pois. Lisätään kasvisten määrää.

      Itse aloitin allin käytön ja koitan olla samalla aikaa myös VHH:lla. Saa nähdä miten toimii..

      • ,,,.-.-.'

        Teidäthän pulska85, että runsasrasvaisen ruokavalion kanssa Alli aiheuttaa rasvaripulin. VArmaan jo olet todennutkin.


    • katinhäntä

      Olen 162 pitkä ja painan tällä hetkellä 60 kg viime kesän jälkeen painoa tullut 5 kg tarkoitukseni olis pudottaa nyt ainakin tuo 5 kiloa...kokeilin 8 viikkoa tuota VHH ja paskan marjat ei tosiaan toiminut, voihan se olla niin että kaikille se ei sovi ollenkaan mutta olen kyllä huomannut saman kaveripiirissäni että ns normaalipainoiset eivät tällä dietillä pudota painoaan. Kun taas muutamamat ystäväni jotka ovat lievästi ylipainoisia saavat helpostikkin tuon 5-7 kg pudotettua aika lyhyessäkin ajassa, mutta sitten tulee se surullisen kuuluisa lipsahdus...kyllä se pitää urheilulla ja terveellä ruualla ansaita.

    • toni8567

      Ite oon pudottanut VHH-dietillä tähän mennessä 11,8 kg/9vk. ja tavoitteena olis pudottaa vielä ainakin 8,2 kg

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      541
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe