Juhlat

dlsoai

Avopuoliso on lähdössä ex-vaimon ystävän tyttären valmistujais-juhliin. Perhe ei ole meidän yhteisiä ystäviä, on joskus tavattu.
Pidän tätä kummallisena.

6

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anna-maria1957

      Nin minäkin pitäisin sitä aika kummallisena, vaikuttaa aika kaukaa haetulta. Hälytyskellot kilkattaisi minulla.

      • aloittaja..-

        Kutsu tuli kirjeenä. Mies sanoi vaan että ymmärtää, kun sanoin että että en ole ehkä lähdössä mukaan. Lähtee siis alaikäisen poikansa kanssa, joka asuu meidän kanssa.
        Ihmettelin muutenkin tämän ex-vaimon ystävä perheen äkillistä vierailua meillä yllättäin, kun hakivat kerran miehen poikaa. No, piti nähdä tietenkin millainen se uusi on, jotta osaa kertoa ex-vaimolle.
        Minulla ei ole ollut koskaan mitään halua tavata edes ohimennen tätä entista puolisoa ja toivon, etten tapaa.


    • garge

      Siis miksi he poikaa hakivat? Ei se nyt enään niin kaukaa haetulta kuulosta jos heillä kerran on jotain yhteyksiä.

    • Asenne ratkaisee

      Niin, hirveän yleistä, ahdasta, rajoittunutta ja karsinoitunutta ajattelua. Mitä pahaa ne ihmiset ovat sinulle tehneet ? Mieleltään avarat ja laajat ihmiset liikkuvat, seurustelevat ja kulkevat avarasti ja laajasti. Oma asenteesi ahdasmielisyydessään on kummallinen, ei mikään muu.

    • Voi ressua

      Jep kyllä jyllää mustis teillä. Eihän elämä lopu eroon entisten tuttujen kanssa tai ei ainakaan pitäisi. Ehkä annat tuolla asenteella syyn hänen lähteä lopullisesti.

    • oppeliini

      Miehesi tuntee tuon perheen, hänen poikansa on viettänyt aikaa heidän kanssaan. Ja he puolestaan haluavat miehesi oman lapsensa valmistujais-juhliin, tuo on täydellisen normaalia kanssakäyntiä ihmisen välillä. Sinun liittymisesi tuohon yhtäloon on tapahtunut ilmeisesti viimeaikoina joten tuo perhe ei ole ennättvnyt tutustua sinuun.

      Seuraavan kerran kun tuo perhe hakee miehesi poikaa seurakseen, aloita ystävällinen keskustelu heidän/hänen kanssaan. Näytä että sinä olet uusi osa poikanne perhettä ja haluaisit tutustua miehesi/poikansa ystäviin myos.

      Saat huomata että jos olet AIDOSTI ystävällinen ja kiinnostunut muista, he hyväksyvät sinut ja haluavat viettää aikaansa sinun kanssasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      257
      4151
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3391
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1768
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1625
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1406
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      907
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      850
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      806
    9. anna hänen mennä

      Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.
      Ikävä
      54
      769
    Aihe