ei mitään järkee!!!!!!!!!!

Olen kuntoillut kuin hullu viimiset 1.5kk, hikistä liikuntaa 3-5 tuntia viikossa.
Katsonut mitä suuhuni pistän.
Liikkunut, liikkunut, liikkunut.
Hiki päässä puskenut ja jättänyt kaikki herkut pois ja muut houkutukset selättänyt.
Tästä kiitoksena 200g!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MÄ EN KESTÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toi on mahotonta eli oot valehtelija tai trolli. :-)

Äänestä

ihan PERSEESTÄ

mitäpä sinne suukkiin meni?

terv Veijo

Äänestä

Ja mitkäs ne mitat on?

Äänestä

en ole trolli enkä valehtelija..mitat 171/112

Äänestä

Luulenpa että sun lihakset on kasvaneet, mutta rasvakerros pienentynyt. Lihas painaa enemmän kuin läski. Oletko mitannut esim. vyötärönympärystä?

Äänestä

Kyllä siinä on järkeä.

Jos et laske mitä syöt, niin helposti tulee syötyä se liikunnalla poltetut kalorit ihan normaalista ruoasta. Vaikka ei mitään herkkuja söisikään. Ei se herkkujen pois jättäminen ole mikään tae laihtumisesta. Laihtuakseen pitää syödä vähemmän kuin kuluttaa, se on hyvin hyvin yksinkertainen sääntö. Mutta sen toteuttaminen pelkän intuition varassa on jo paljon haastavampaa.

Mä olen nähnyt kymmeniä ja taas kymmeniä ihmisiä saleilla, jotka jaksaa huhkia kuin reikäpäiset jopa useita tunteja illassa ja silti ne näyttää samalta. Jotkut väsyy parissa kuukaudessa ja jotkut jaksaa jopa vuosia ilman tuloksia. Se vaan on niin, että paras tapa on ostaa se keittiövaaka ja alkaa laskemaan kaloreita. Se vaan ei intuitiolla useimmilla onnistu.

Äänestä

Kalorilaskuri.fi on hyvä ja toimiva ainakin mulla. Mulla on lähtenyt parissa viikossa reilu kilo.
Kuntoilen ja liikun myös enemmän kuin ennen, niin tottumattomalle lihaksiin kertyy nestettä ja lihakset siitä pikkuhiljaa kasvaakin. Korjatkaa jos olen väärässä tuon nesteen kertymisen osalta.

Ja naisilla kuukautiskierto vaikuttaa painoon ihan ilman muuta, ennen kuukautisia nestettä kertyy vaikka söisi kuinka terveellisesti. Siksi kaksi kiloa saattaa tulla ja mennä kuukautiskierrosta riippuen.

Äänestä

Pitää syödä vähemmän kuin kuluttaa ja se tarkoittaa, että välillä pitää kestää pientä näläntunnetta.

Äänestä

Liikunta ei kovasti laihduta. Laskehan kuinka paljon saat liikkua, jotta kuluu melkein 8000 kcal. Siinä on yksi läskikilo. Tuon saa hyvin helposti syömällä takaisin.

Sun liikuntamäärälläsi olet ehkä saanut kulutettua kilon rasvaa tuossa 1,5 kuukaudessa. Kun aloittaa liikunnan, nesteitä kertyy lihaksiin. Muutenkin nesteet vaihtelevat. Mulla voi vaihdella muutaman vuorokauden aikana 3 kiloa, vaikka painan (aamupaino ilman turvotuksia) 55 kg.

Tarkkaile syömisiäsi laskemalla kalorit. Sillä laihtuu. Tuon Veijon keinoa ei kannata käyttää, sillä ilman hyviä hiilareita ei pysty liikkumaan reippasti. Liikunta on oikein hyvä tuki laihdutukseen. Terveellistäkin se on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan PERSEESTÄ kirjoitti:

Olen kuntoillut kuin hullu viimiset 1.5kk, hikistä liikuntaa 3-5 tuntia viikossa.
Katsonut mitä suuhuni pistän.
Liikkunut, liikkunut, liikkunut.
Hiki päässä puskenut ja jättänyt kaikki herkut pois ja muut houkutukset selättänyt.
Tästä kiitoksena 200g!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MÄ EN KESTÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu