Implantit osittain lihaksen alle.

piuiu

Eli tahtoisin tietoa ja kokemuksia nimenomaan osittain lihaksen alle laitetuista: miksi, paraneminen, lopputulos? Vähemmän puhutaan tästäleikkaustavasta.

kiitoos!

7

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vähän oudot

      Ne liikkuu ihan omituisesti rintalihasten mukana. Pallerot paikallaan kun makaa selällään. Luonnotonta. Siksi laitetaan, ettei implantin yläosa näkyisi hoikalla rinnattomalla ihmisellä. Onkohan muita syitä?

    • piuiu

      jaa nekinkö liikkuu mukana kuten kokonaan lihaksen alla? :/ mietin vaan että kun rintalihas on kolmiosainen niin laitetaanko se sitten sen ylimmän osan alle vai halkaistaanko lihasta tosiaan?

      suurimmalle osalle tuntuu laitettavan lihasten alle, mutta kuinkahan iso osa näistä onkin todellisuudessa osittain alle... Kun katsoo monia jenkkisivustoja ja niiden leikkaustuloskuvia niin todella isojenkin implanttien kohdalla lukee että placement: undet the muscle. en voi uskoa, että niin isoja implantteja saataisiin kokonaan lihasten alle!

    • miau211

      Minulla on implantit lihasten alla.. Viikko sitten leikattiin ja ei nuo minulla vielä ole tuntunut että liikkuisivat mukana tms.. Muistaakseni kapseloitumisen riski on pienempi kun laitetaan lihaksen alle. Ja lihaksen alla implantti ei näytä ulospäin niin luonnottomalta.. En kyllä vaihtaisi noiden paikkaa jos nyt jälkeenpäin saisin valita. :) Ja lopputulokseen ehdottoman tyytyväinen jo tässä paranemisen vaiheessa.

    • jotain faktaa

      Osittain alla on siis välimuoto, ja sen tarkoitus on välttää sekä lihaksen alle että päälle laitettujenhuooja puolia. Alle laitetut ovat kovemmat kuin päälle, osittain alla suuri osa implantista on lihaksen päällä; alla laitetut ovat liian korkealla jos normirintaan vertaa, osittain pääsee laskeutumaan alemmas. Päälle laitetussa implantin yläosan rajat näkyvät hoikalla helposti, osittain alla ei näy kun alaosa on lihaksen alla. Kapseloitumisriski on siitä välistä. Lihaksen mukana liikkuminen on harvinaista, mutta mahdollista. Myös implanttirinnan liikkuminen on normaalia vähäisempää, ei kuitenkaa niin liikkumattomat kuin kokonaan lihaksen alle laitetuissa. Plussana se, että vähän riippuvaa rintaa osittain alle laittaminen voi nostaa sopivasti, eikä tarvitse tehdä mastopeksiaa kuten riippurintaan pitää tehdä jos laittaa kokonaan alle; päällelaittaessa taas saattaa koko rinta implantti lähteä roikkumaan näissä tapauksissa. Miinuksena taas se, että tässä tekiikassa rintalihas pitää halkaista jolloin se tietenkin vioittuu, eli ei sovi sporttitytöille.

      Kaikenkaikkiaan, kaikissa tekniikoissa on hyvät ja huonot puolensa ja se, mikä kullekin on paras, riippuu täysin tilanteesta.

      • jotain faktaa

        "Päälle laitetussa implantin yläosan rajat näkyvät hoikalla helposti, osittain alla ei näy kun alaosa on lihaksen alla"
        Siis alaosa on tietenkin lihaksen PÄÄLLÄ.


    • piuiu

      mietin myös, että eikös se implantit yläosa peitetä lihaksella eikä alaosa? olikohan vain ajatusvirhe kirjoittaessa vai onko tämä näinkin hankalaa :D

    • jotain faktaa

      Nimenomaan (heti virheeni huomattuani sen siis korjasin), alaosastaan implantti lihaksen päällä, yläosa sukeltaa lihaksen alle. Tämä on järkevää, koska rinnan alaosassa lihaksen alla oleminen on haittaa (liiallinen kiinteys, liian korkealle jääminen) kun taas yläosassa toisinpäin (reunan erottuminen). Valitettavasti lihas tietenkin täytyy leikata jotta tämä saadaa aikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4167
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3403
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1775
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1633
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1412
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      915
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      852
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      813
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      778
    Aihe