GOTHAM O.D

No siitä voi käydä kattelee kunnon kamaa...http://www.gothamod.com
6846
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hieno on bändi ja hyvää musiikkia soittavat, mutta eipä ole goottia.

Äänestä
  • eipä olekaan,myö soitetaan batman-rokkia

    Äänestä

Niinpä niin. Kuusysit keksi tollasen jutun, että otetaan pop-musiikki, lauletaan matalalta ja pukeudutaan mustaan. Ollaan niin jööttiä kun olla ja voi. Pitäisköhän itsekin tehdä tollanen liike niin pääsis levymyynnin kärkeen. Ei tarvisi ku laulaa pariisista, rakkaudesta ja itsarista. Jes, todella mielenkiintoista.

Kuinka niin monet ihmiset tekevät musiikkia joista niin harvat tarjoavat jotain mielenkiintoista.

Äänestä
  • No olis sekin kai parempi kuin jos tekisit jonkun Formula 1 levyn, jossa laulaisit Panisista, Schumacherista, Montoyasta, Räikkösestä, Satosta.

    Kyl Suomessa on helppo menestyä, pistää vaan tarpeeks monta mainosta TV:seen, niin johan ostajia löytyy, vaikka sitten olis kyse Matti Kyllösen hehkutuslevystä! =)

    Äänestä

jeez.. tiedän kyllä bändin ja tyypit.. kaukana gootista. ton "voee"n kommentti oli hyvä the 69 eyesist.. myönnän, olen käynyt kattoo ja joskus kuuntelenkin (harvoin) mut teineille suunattua musiikkia se on.. en kyl tajuu tätä "gootismia", enkä sitä miks eksyin tänne sivuille.. :)

Äänestä
  • gootismihan on harvinainen oireyhtymä joka puhkeaa murrosiässä kuten esmes giantismi. mutta gootismista kärsivät nuoret ei kasva kolmemetrisiksi vaan ensin tukka muuttuu mustaksi - usein jo muutaman tunnin aikana. kun nuori herää tukka mustana ja ihme sotkussa, silloin tulisi vanhempien hälytyskellojen soida.

    ensi oireet kehittyvät nopeasti, kasvot muuttuvat lakanankalpeiksi kun taas silmien ympäristössä saattaa olla tummia laikkuja tai viiruja. nuori alkaa käyttää pakkomielteenomaisesti mustia vaatteita. pian alkaa myös pakkomielteenomainen korujen käyttö, jonka ensiaskel on usein eräänlaisen rienaavanmuotoisen ristin roikkuminen kaulassa.

    elleivät vanhemmat jo tässä vaiheessa ole heränneet tilanteen vakavuuteen, olisi korkea aika pyytää paikalliselta seurakunnalta tukea. oireyhtymän myöhäisemmät vaiheet voivat olla karmaisevia. ensin hiukset muuttuvat monivärisiksi. jalkaterät suipistuvat jolloin nuoren on pakko käyttää mustia suippokärkisiä kenkiä, eräänlaisen (anti-)stigmatan muotona alkaa ilmestyä eri puolille kehoa ja erityisesti pään alueelle ihon lävistäviä hirvittäviä renkaita ja piikkejä. nuori alkaa liikkua vain muiden oireista kärsivien kanssa, polttaa ja tupakoida.

    ääritapaukset ovat surullisia. ruuminavausraporteissa on mainittu jopa satoja kehoa lävistäviä esineitä. kuolinsyy on tyypillisesti massiiviset, rituaalinomaisen järjestelmälliset leikkaushaavat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nasu kirjoitti:

No siitä voi käydä kattelee kunnon kamaa...http://www.gothamod.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu