Syön e-pillereitä. Otin edellisen liuskan viimeisen pillerin tiistaina aamupäivällä tarkoituksena pitää normaali tauko liuskojen välillä. Olin suojaamattomissa yhdynnöissä tiistaina ja torstaina.
Muistin torstai-iltana viikonloppuna olevan menon, jolloin en missään nimessä haluaisi kuukautisia, ja söin toisen liuskan ekan pillerin.
Voinko siis olla raskaana / tulla raskaaksi, kun olen suojaamattomassa yhdynnässä taas huomeniltana?
Voinko olla raskaana?
katrissa
2
108
Vastaukset
- mnbvcvbnm
Jos olet eilen torstaina aloittanut toisen liuskan ja nyt jatkat liuskan syömistä päivittäin normaalisti, niin silloinhan pidit vain (paljon) normaalia lyhyemmän taukoviikon eli ehkäisyteho on täysin voimassa. Taukoviikkoa voi lyhentää, mutta ei missään nimessä pidentää. Tiputteluvuotoa voi tulla..
- .
No ei se silti sulhe pois sitä etteikö voisi olla tahi tulla raskaaksi, aina voi tulla jos harrastaa seksiä, ehkäisy vain pienentää raskauden mahdollisuutta.
Sen sijaan ehkäisyteho on voimassa, sitä kait ajoit takaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632132Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51785Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361278En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38719- 19706
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689