Miksi ihmeessä juuri naisettomiksi jääneet miehet uskovat olevansa unelmien aviomiehiä ja poikaystäviä, joiden pitäisi kelvata naiselle kuin naiselle. Ja samoin he tuntuvat uskovan, että heissä itsessään ei ole mitään parantamisen varaa ja naisten tulisi haluta heitä, mutta miksi ?
Minä itse en ole erityisen nirso, mutta yhdessä asiassa vedän tarkan rajan. Ikimaailmassa en tule huolimaan miestä, joka marisee naisten liioista vaatimuksista, vaatii naisia laskemaan tasoaan, ja väittää naisten luulevan itsestään liikoja.
Minä itse en ole erityisen nirso, mutta yhdessä asiassa vedän tarkan rajan. Ikimaailmassa en tule huolimaan miestä, joka marisee naisten liioista vaatimuksista, vaatii naisia laskemaan tasoaan, ja väittää naisten luulevan itsestään liikoja.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Siksi kannattaakin valita YTM. Hän ei marise joka asiasta, käy töissä, eikä takuulla makaa päivät pitkät laiskana kotona.
YTM on luultavasti uittanut vehkeitään jo ties kuinka monessa aukossa ja tekee sitä jatkossakin. Kunnon kelpo ATM on terve valinta.
Kuka nyt tuollaista bilehileprinsessasyndroomaista horoa viitsii katsella.
JÄÄT VANHAKSIPIIAKSI JA HYVÄ NIIN, ETTÄ ET SIKIÄ NARSISTISIA ÄRÄRÖITÄ.
En ole horo. Annan vain tasokkaalle ATM:lle, jonka kanssa sitten seurustelenkin.
Tasokas ATM on satuolento.
Siksi koska heillä ei äly leikkaa.
Se johtuu siitä, että tälläiset miehet ovat monesti ujoja ottamaan kontaktia naisiin. Pelimiehet jne. voittaa pelin ja kunnollisia on heissäkin, kun oikea kohdalle sattuu. Pelimiehet jne. vaan monesti satuttavat naisia, ihan vaan vittuillessaa tai sitten etsiessään sitä omaa mallinaistaan. Sitten naiset siirtävät sen monesti ujoihin miehiin vittuilemalla, noh tätä sattuu. Kunnollisista miehistä tulee entistä ujompia ja katkeria...kierre on valmis. Mutta kaikissa meissä on sitä jotain vikaa toisen silmässä, pitää vaan osata hyväksyä ne huonot puolet ja tehdä kompromissejä.
Olen asennoitunut niin, että jossain vaiheessa löydän seurusteluun sopivan naisen. Päivittäin tapaan ja näen naisia. Flirttiä ja silmäpeliä kyllä riittää, mutta itselleni sopivaa introverttiä en ole vielä tavannut.