Mikään ei ole joka hauskinta tai säälittävintä luettavaa kuin aikuset ihmiset valittavat seuran puutteesta. Asia joka on otettu meidän yhteiskunnassa aivan liian isoon valoon, niinkuin sillä olisi oikeasti mitään merkitystä kenellekkään onko seurustelukumppania. Miettikää oikeasti mitä ketun väliä sillä on jos ei löydä jotakuta jonka kanssa voisi viettää romanttista aikaa. Sehän on aikaa itselleen vapautta!
Valitus sikseen ja miettimään mikä nyt taas olikaan se tärkeä asia elämässä....
Asiat omaan käteen!
4
224
Vastaukset
- adg94579df9h
Rahahan se tärkeintä on elämässä, mutta olisi se silti ihan kiva, jos pystyisi säännöllisesti harrastaa seksiä jonkun kanssa. Parisuhde tarjoaa siihen mahdollisuuden, muuten tavallisella miehellä ei ole oikein mahdollisuuksia päästä säännöllisesti panemaan.
- Ikuisesti yksin...
Mitäpä jos on ollut kauan yksin tai ei edes koskaan ole ollut parisuhteessa? Nyt viimein on rohkaissut itsensä tekemään asialle jotain ja yrittää etsiä seuraa nettideiteistä. Ja mitä jää käteen - ei mitään vaikka lähettelee asiallisia viestejä sopivan tuntuisille naisille. Ei yhtäkään vastausta, jossa edes sanottaisiin, ettei kiinnosta.
Minua aina huvittaa kun jotkut ihmiset sanovat, ettei suhteet tai seksi ole tärkeitä. Hyvähän se on huudella jos itse on päässyt joskus, jopa säännöllisesti nauttimaan noista. Paljon on meitä, joilla ei ole minkäänlaista kokemusta, eivätkä nämä nettideitit ainakaan lisää uskoa parempaan tulevaisuuteen. T. Täysin kokematon 25v mies.
Olipas nosto, mutta tämä piti sanoa kun ketju osui silmään. - itku ikenillä
Ihminen joka ei ole kiinnostunut toisten ihmisten seurasta ei tietenkään pysty käsittämään että mikä siinä on niin huikaisevan ihanaa ja miksi sitä kaivataan kovasti. Itse olen tällainen välimallin ihminen että en halua mitään jumalatonta sosiaalista melskettä ja jatkuvaa kanssakäymistä suuntaan jos toiseenkin, mutta tunnen syvää tuskaa siitä etten voi jakaa kaltaiseni kanssa yhtikäs mitään.
Luontoretkelle saa mennä yksin. Elokuvat saa katsella yksin. Mitä hyvänsä mielenkiintoisia asioita juolahtaa mieleen, niin nurkilleko ne pitäisi puhua kun ei ole ketään joka kuuntelisi, ja joka vastaavasti kertoisi omia oivalluksiaan?
Melkein sitä toivoo ettei olisi koskaan ollut (jo) parisuhteessa, niin ehkä sitä ei osaisi kaivatakaan. Mutta toistakymmentä vuotta moisessa vietettyään sitä osaa verrata yksinoloa ja kaksinoloa, ja sellaisen ihmisen kanssa jonka kanssa tulee juttuun se kaksinolo voittaa yksinolon. Huonossa suhteessa olemiseen verrattuna yksinolo on parempaa, ja sen vuoksi ensimmäistä vastaantulijaa ei oteta, vaan etsintä päättyy vasta kun tietää että tämän kanssa haluaa oikeasti olla.
Siksi se ottaa aikansa tai ei tapahdu koskaan. Ja siksi on tuska.En voisi enempää allekirjoittaa sanomaasi.
Aikuisiässä yhdessäoleminen ei ole 24/7 vääntämistä, se on viihtymistä sekä itsekseen että kumppanin seurassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2064245- 1862249
- 611410
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961161- 1221049
- 711006
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?95976Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a128936- 103901
Kuvaile kaivattuasi
kolmella adjektiivilla ja kolmella emojilla. Pidetään ketju asiallisena kiitos. 😁54855