Miten yleinen urheiluauto on

utelias uuno

5

269

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huomioitsija

      Tosiaan, kuskilla oli leveälierinen ruskea nahkahattu päässä ja odotinkin, koska tuo komeus lentää taivaan tuuliin, mutta niin vaan pysyi päässä, vaikka pitkä tukka hulmusi putkena alla. Ilmeisesti sitten oli nauhalla lukittu leuan alta. Näkemässäni 1958-mallissa ei mielestäni ollut tuollaista kahvaa takaluukussa, vain tuo pyöreä korkki erottui. En myöskään muista nähneeni tuollaisia kromattuja takapuskurin "käpyjä". Takapuskuria ei ainakaan ollut. Rekisterinumeron perusteella jäljitin auton Märynummeen ja katsastettukin se on.

      • ei enää harvinaisuus

      • niinpä niin

      • ....
        niinpä niin kirjoitti:

        Sitä jäin ihmettelemään, miksi auton kylkeen oli maalattu kissankorkuinen numero 9? Juontaako se juurensa johonkin eläintarhan ajoihin tai aikoihin?

        Tästä kyseisestä autosta oli juttu Tekniikan Maailmassa viime vuoden puolella. Numeron merkitysesta ei siinä puhuttu mitään (eikä ko. numeroa autossa jutun teon aikoihin ollutkaan), mutta Eläintarhassa ei tuolla oltu ikinä ajettu. Tarkoitus oli ollut, mutta moottoriin hankitut viritysosat eivät olleet ehtineet ajoissa Suomeen.


      • ....
        .... kirjoitti:

        Tästä kyseisestä autosta oli juttu Tekniikan Maailmassa viime vuoden puolella. Numeron merkitysesta ei siinä puhuttu mitään (eikä ko. numeroa autossa jutun teon aikoihin ollutkaan), mutta Eläintarhassa ei tuolla oltu ikinä ajettu. Tarkoitus oli ollut, mutta moottoriin hankitut viritysosat eivät olleet ehtineet ajoissa Suomeen.

        Korjausta edelliseen: sattuipa tuo sama TM näppeihini ja kurkistin Berkeley-juttua: oli autossa yhdeksikkö kyljessä siinäkin, muistin väärin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1652
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      859
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      618
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      88
      574
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe