Ålandstidningenin urheilunosastolta ei löydy edes mainintaa jääkiekon MM-kisoista vielä vähemmän, että Suomi on voittanut. Kuinka Suomeen kuuluva maakunta jota kaiken lisäksi kiintomaalta syötetään ja juotetaan hyvin ei osoita enempää kiinnostusta hyväntekijäänsä kohtaan?
http://www.alandstidningen.ax/news.con?iPage=3&m=3
Ahvenanmaalaista "suomalaisuutta"!
3
218
Vastaukset
- Tosiaan!
Voiko enää lehti selvemmin osoittaa Suomi-inhoaan?
Jos vpoittaja olisi ollut Ruotsi, niin se olisi pääjuttu.
Affenat pitäisi karkoittaa Ruotsiin ja palauttaa Ahvenanmaa suomalaiselle alkuperäiskansalle. Kyllä täällä on kaikki juhlineet Suomen voittoa! Ålandstidningen on paikallislehti ja nopeasti vilkaisin netistä urheilusivuja, kaikki jutut koskivat ahvenanmaalaisia urheilijoita. Tuo on ihan käsittämätön ja (tyhmä) väite etteivät ahvenanmaalaiset kannattaisi Suomea urheilussa. Joka sellaista väittää, ei todennäköisesti ole tavannut yhtään ahvenanmaalaista. Mutta on tietysti helpompi kirjoittaa sellaisesta, josta ei mitään tiedä... voi väittää totena mitä tahansa potaskaa ja itsekin siihen uskoa.
- Kyllä se kertoo
aivan selvää kieltä ahvenanmaasta ja ahvenanmaalaisista kun paikalliset lehdet eivät kerro suomen voitosta lainkaan, koska aikaisemmin on ollut kirjoituksia ruotsin voitoista.
T:Backavegen? Mariehamn
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671232- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335695- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 101625
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574