Äidit, perustetaan oma ryhmä!

Äidit -20kg

Olen rekisteröitynyt Pudottajat-sivustolle ja yrittänyt sitä kautta koota äideistä (tai miksei isistäkin) painonpudotusryhmää saamatta yhtään ainutta vastausta. Ideana on, että äidit, joilla on vähintään 20kg pudotettavaa, liittyisivät yhteen kannustamaan toisiaan, jakamaan tunteita ja ajatuksia. Jos täällä on tosissaan painoaan pudottavia äitejä, voisitteko rekisteröityä Pudottajat.fi-yhteisöön (ILMAINEN) ja hakeutua keskustelujen kautta ryhmän jäseneksi. En aijo perustaa ryhmää ennen kun tiedän, että siihen on tulossa väkeä. Ryhmän nimeksi tulee Äidit -20kg. Itselläni tavoitteena pudottaa 22kg. Ja jos nyt mietitte miksi nimenomaan äidit, no ihan siitä syystä, että äitinä painonpudotuksessa on ihan toisenlaisia haasteita kuin sellaisella, jolla ei ole lapsia aikaa viemässä ja ruokaa vaatimassa.

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laptset on

      "kuin sellaisella, jolla ei ole lapsia aikaa viemässä ja ruokaa vaatimassa. "

      Tuosta voi rivien välistä lukea, että lapsettoman laihduttaminen on helpompaa, kun tarvii ajatella vain itseään. Huhhuh. Jopas yleistit. Eiköhän meillä jokaisella ole 'taakkamme' kannettavana, oli lapsia tai jotain muuta.

      Eikös laihtuminen imettämisen myötä ole helppoa.

      • Veeela

        Toisaalta, eihän kukaan noiden lähiöäippien kakkavaippajuttuja jaksa kuunnella, joten on varmaan parempi, että niille on ihan oma laihdutusryhmänsä, niin pysyvät poissa täysipäisten keskusteluista.


      • laihduttava äiti

        Laihduttaminen imettämisen aikana on kiellettyä, koska kaikki elimistöön varastoituneet myrkyt menisivät muuten äidinmaitoon ja sitä kautta vauvaan.

        Kun imetin vauvaani, en todellakaan pyrkinyt laihduttamaan. Huolehdin ainoastaan siitä, ettei tule uutta ylipainoa raskauden aikana kertyneiden kilojen päälle. Imetyksen loputtua aloin laihduttaa. Imetyksen aikana en laihtunut grammaakaan.


    • miima_87

      Mukana! :) liityn vielä tänään

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      257
      4151
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3391
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1768
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1625
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1406
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      907
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      850
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      806
    9. anna hänen mennä

      Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.
      Ikävä
      54
      769
    Aihe