Kevty "scene" meikki

help me

Oisko kellää vinkkejä melko kevyeeseen, kouluun sopivaan scenemeikkiin. Oon jo kyllästyny joka päiväsee kajaalil läträämisel yms. ja haluisin vaihtaa johonkin kevyempään, mutta silti scenemäiseen meikkiin. Nyt pari päivää olen laittanut pohjustukset ja runsaasti ripsiväriä, kun en muuta keksi.

Joten apua kaipaisin, ja pian sillä haluaisin jo huomenna laittaa kevyen scene meikin. Ja tähän keskusteluun en kaipaa mitään muuta, paitsi vinkkejä siihen kevyeeseen meikkiin.

Mustaa sisäkajalta en viitsisi pistää, sillä silmäni ovat muutenkin melko pienet. Ja ulkonäöstä sen verran, mulla on lyhyet mustat hiukset jotka tupeeraan, siniharmaat silmät jotka ovat melkopienet niinkuin äsken mainitsin, "soikea" tai miten sen kasvon muodon nyt selitänkin, ja melko ohuet, nypityt kulmat.

.....Ja ikääne ette varmaankaan mihinkään tarvitse.

2

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • help me

      *otsikossa virhe, tiedän

    • Hope I helped.

      No iänhän mukaan meikataan?

      Jos on nuori ja hyvä iho, ei pahempia poshjustuksia tarvitse.
      Jos on vanha; rypyt ja pigmenttiläiskät alkavat jo näkymään, suosittelen peittävämpää pohjustusta.

      No itseasiaan! Oletan että olet melko nuori.
      Olet kyllä jo tehnyt pohjustuksen, mutta miten ja millä sen olet tehnyt?

      Nuoren olisi hyvä käyttää helppoja ja sopivasti peittäviä mineraalimeikkejä pohjustukseen (koko naama, EI silmät)!
      Silmämeikkiin vähän vinkkiä että tee helppo "smoky eyes" tummilla sävyillä.

      Minun mielestäni smoky-eyes menee helposti scenestä, eikä tarvitse kajaalia tunkea silmät täyteen. :) Luomiväreillä on kiva leikkiä, niillä saa niin paljon syvyyttä silmiin - suosittelen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      65
      4444
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      98
      3697
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3331
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1896
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      88
      861
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      821
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      817
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe