Mieheni vankeustuomio?

aukko menneisyydessä

Hei, mistä saa tietää onko miesystäväni ollut vankilassa helpoiten, en viitsisi kysellä kavereitaankaan.Hänellä on menneisyydessä vankilan mentävä n. 5-vuoden aukko.En nyt halua paljastaa enempää mutta mulla on sellainen kutina että hän on pistänyt mahdollisesti pitkäaikaisen eks tyttöystävänsä miesystävän kylmäksi (vaikkakin väitti tämän kuolleen muuta kautta).Olen huomannut nuivaa suhtautumista mm. ravintoloitsijoiden ja muidenkin ihmisten suunnalta.Eli mistä saan selville hänen mahdollisen rikostaustansa?

11

61

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • akka menneisyydestä

      joo hän tappoi miesystäväni oletko tyytyväinen

    • .........

      kannattaa häipyä. yksin pysyy sentään hengissä.

    • ehkä vaikka

      Lue kaikki alibit viimeisen 5-vuoden sisältä, palkkaa yksityisetsivä,,,kysy niiltä ravintoloitsijoilta asiasta...

    • No kysy niiltä nuivasti suhtautuvilta, miksi he suhtautuvat nuivasti. Tarpeeksi monelta kun kysyy, niin eiköhän se joskus selviä.

    • Muukalaislegioona ja PTSD.

    • Siitä että henkirikoseen syyllistyneillä ei ole luottotietoja ja kyllä sellaisen parisuhteessa huomaa.
      Toinen on ettei pääse jokapaikkaan töihin, ei edes vapaaehtoiseksi hoitaa vanhuksia.

    • määmy

      Kokeile eri hakukoneilla hänen nimeään ja huom. saman nimisiä henkilöitä saman nimisiä.

    • ?

      Tuomiolauselmat on julkisia eli käräjäoikeudesta selviää.

    • varovaisuutta peliin

      Jätä ukkosi! voihan miehesi historiassa olla myös työkeikka ulkomailla tai pesti muukalaislegioonassa. Jälkimmäinen ei ole sekään mikään hyvä asia.

      • haha hyvä!

        mistä palkinnon saaneiden kuvat on otettu ovatko oikeita?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      180
      13558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4930
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3709
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2853
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1791
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe