miehen luona kylässä omakotitalossa

ilo silmälle -91

Mies asuu Helsingissä, on fiksu ja rahakas. Kahvia alkoi keittämään. Laite oli kallis, erikoislaite. Kahvijauhe, jota laittoi kahvinkeittimeen oli kaupan halvinta extrakahvia ja sen takia kahvinmaku oli kauhistuttavaa. Itse sanoi sen olevan lempikahviaan.

En saanut taloudellisessa mielessä irti mitään häneltä vaikka tavanomaiset keinot saada rahaa miehiltä lahjaksi ovat muihin toimineet. Kannattaako tuollaista miestä uudestaan tavata vai jatkuuko aina vieraillessani sikailulinja. Hankalinta tässä on luonne, ulkonäkö ja varakkuusyhdistelmä, joissa kaikissa hän on harvinaisen ok ensitapaamisen perusteella. Luonne on suurin kysymysmerkki ja onko kitupiikki ikuisesti vai alkaako elämäänkin.

Autonsa on vm. lexus 2005. Tuntematon automerkki minulle oli ja yllätyin kun se lasketaan jopa mersua paremmaksi vaikka päällisin puolin näytti ihan toyotan avensikselta.

5

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vai mersua parempi

    • kuminukke.

      Kävitkö Ratikkakuskilla kyläilemässä? :D

    • Kokeile tarjota parempaa palvelua ja vaikka jotain spesiaalia.
      Jospa se palkkakin lähtisi siitä nousuun. Mä voisin kunnon hoitoa vastaan keittää kahvit oikein Kulta-Katriinasta. Jätetäänkö maitovara?

      • mitä kummaa

        Kunnon hoitoa vastaan?


      • mitä kummaa kirjoitti:

        Kunnon hoitoa vastaan?

        Miten sitä kuntoa nyt yleensä hoidetaan....vaikka esimerkiksi personal trainer palvelut kiinnostais. Tälle hetkellä vois kyllä olla paikallaan sellainen palauttava lihashieronta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      66
      4454
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      104
      3727
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3341
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1896
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1893
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1139
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      89
      903
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      851
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      108
      834
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe