Morjes.
Olen 20-vuotias miehenalku ja parranajon jälkeen iho yleensä ärsyyntyy. Ajon suoritan phillipsin koneella. En ole mitään tuotteita käyttänyt ( esim. ennen tai jälkeen ajon ) mutta nyt olisi tarkoitus aloittaa. Jotain muutettava.
Eli, koneella vai terällä? Kumpi hellempi ja sopii paremmin akneen taipuvaisella iholle?
Mitä tuotteita ennen tai jälkeen ajon? Entä muut ihonhoitotuotteet, kuten kosteusvoiteet jne.
Kiitokset asiallisista vastauksista.
kone vs terä
3
234
Vastaukset
- Partakarva
Itse suosin gilletten fusion -höylää, sopii ainakin omalle iholle hyvin vaikka finnejä myös itselleni aika ajoin ilmaantuu. Konetta en ole käyttänyt kahdeksaan vuoteen. 20 eurolla saa noita gilletten höyliä, muista merkeistä ei ole kokemusta,mutta varmaan toimivia nekin, käy ostamassa ja sitten päätät onko se parempi kuin kone.
Eri aftershaveja on kaupat täynnä. Itse olen käyttänyt nivean kostetuttavaa balsamia, helpottaa tuohon ihon ärtyisyyteen ja punoitukseen parranajon jälkeen. Löydät nuo parranajo tuotteet kaupoista dödöjen kanssa samalta osastolta. - Karheat ja haituvat
Tilaa Quatro Titanium efishop.fi hinta 4,90. Aloitus paketti eikä tartte tilata lisää tai voi tietenkin perua, jos ei lisää teriä halua. On muuten kunnon höylä ja saa partavaahdonkin. Wilkinsonin tuote. No mä tilasin sen näytepakkauksen, kun eihän tuolla hinnalla saa ku paskoja kertahöyliä partavaahtopullosta puhumattakaan. Yhden teräpakkauksen siihen höylään olen ostanut, mut ne on aika hintavia, mut laatua on ja ajaa hellästi sen Wilkinsonin vaahdon kanssa.
Sit mulla on balsamia ajon jälkeen, ja niitä tosiaan on useita merkkejä... - mr.shephard
Itse aloitin parran ajamisen höylällä, mutta kasvun nopeutuessa huomattavasti ostin koneen. Ajan ensin koneella ja otan höylällä sellaiset kohdat, jotka kone on mahdollisesti jättänyt. Kone on Braun 330.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223027- 392617
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381483- 841350
- 631251
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.125903- 32806
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi28656Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621