Elikkä, olen 25-vuotias nuori nainen joka rakastaa musiikkia laidasta laitaan ja myös laulaa sitä. Rumpuja, kitaraa ja koskettimia osaan jonkin verran soittaa, mut laulaminen olis eniten se mun juttu. Eli aivan ensiksi kerron että ajatukseni olisi seuraavanlainen;
Tarvitsisin kokeneen kitaristin (kaksikin kelpaa) joka/jotka pystyisi soittamaan melko erilaisia cover-biisejä, kuten irkkumusaa, kantria, ehkä myös vanhempaa rock- ja pophenkistä musiikkia sekä balladeja ja osaisi jonkin verran laulaa taustoja. Iällä ei väliä. Itselläni on melko hentoinen ääniala, mutta matalaltakin menee tietyissä biiseissä, ja laulan kyllä aivan laidasta laitaan kappaleita jotka sopivat äänelleni, genrellä ei niinkään väliä. Tavoitteena olisi päästä ehkäpä joihinkin ravintoloihin ainakin ensiksi soittelemaan, jos yhteistyömme pelaa.
Kosketinsoittaja sekä rumpalikin ovat tervetulleita, mutta lähinnä ajattelin aloittaa näin pienesti sitä kitaristia etsien..
Olen myös valmis laulamaan suuremmassa bändissä, jos joku tarvitsee laulajaa... Rock, metalli, iskelmä yms.
Olen siis laulanut karaokea vuosia ja päässyt suurimmasta esiintymispelosta yli, joten nyt tunnen jo pystyväni esiintymään jonkinmoiselle yleisölle ja toteuttamaan unelmaani.
Pääkaupunkiseudulta olen itse joten täältä päin jospa löytyisi...
jos kiinnostuit, laita postia osoitteeseen: [email protected]
- Lellu
Etsitään bändiä/soittajia
Bandi-86
1
293
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487