puhkun ja puhisen

Äsyttäääääää

Kavensin tässä taas housuja kun ovat reidestä niin älyttömän leveitä ja eihän niistä saa sitten istuvia.
Mistä löytyy leveällä vyötäröllä olevia, mutta kapeita reidestä,housuja.
Ärsyttää niin tavattomasti kun reiden kohdalla on puol metriä kangasta,
yritä sitten niiden kanssa kävellä ja olla kun olo on kuin pussikarhulla.
On farkkua ja suoraa housua joita joudun kaventamaan.

4

302

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Martha M

      Voi että, minulla on päinvastainen ongelma. Kun löydän housut jotka ovat reisistä sopivat, niin vyötäröllä on 10 cm liikaa. Sinä olet kuitenkin paremmassa asemassa, koska housuja on aika helppo kaventaa reidestä, mutta vyötärön kaventaminen on hankalaa tai mahdotonta.

      Tällaisia reidestä kapeita, mutta vyötäröltä leveitä ovat olleet esim. Elloksen farkut, joissa on normaalikorkuinen vyötärö, suorat lahkeet ja "normaali istuvuus", oletko kokeillut?

      • Leidi45

        Heips leidit,

        Googlatkaa NP, löytyy viisi eri housumallia erilaisille vartalotyypeille. Itse löysin ensimmäistä kertaa elämässäni farkut, joissa ei ole sitä 10 senttiä vyötäröllä liikaa.


    • V-tyyli ...

      Vähän on samaa ongelmaa. Parina viimevuonna olen löytänyt "farkkuja", jotka ovat leggins-tyylisiä, ja vyötäröllä on kuminauha, lahkeet tiukat, mutta strech joustaa masun kohdalla.
      Itse olen vartaloltani "miesmäinen", hartiat ja selkä/rintakehä on leveä (vaikka omaan pienet rinnat) Läskit pakkautuvat vatsaan ja reidet ja takapuoli pysyy "pienenä".
      Perinteiset isot puserot ovat äitiysmekkomallia, kurraavat tiukkana ylhäältä ja rintojen alta, jonka jälkeen levenevät tolkuttomasti alaspäin. Tällaisessa vaatteessa näytän entistä paksummalta. Hakusessa on jatkuvasti puseroita, jotka ovat ylhäältä (ja vielä keskivartaloltakin) tilavia ja kapenevat alaspäin, jotta voisin korostaa edes sitä kohtaa, joka on "pieni".

    • bbbbbbbbbbbbbb

      NP kannattaa. Niiden alessa on farkkuja isojakin kokoja 50-54 parilla kympillä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45159
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      121
      25963
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      163
      10782
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9311
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7923
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe