MIKKO ALATALO ON TÖRKEÄ RASISTI!
sICKl
12570
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
mikko ylpeä
Nämä laulut on tehty aikana jolloin ei viher-hurri-hyyssäriämmät olleet edes tajunneet että tälläisestä voi tehdä julkisuuttaa vetelemällä rasistikortteja pöytään joka mutkassa.Neekeriin suhtauduttiin silloin luonnnollisesti.
Kappale on toki hauska, varsinkin sen takia kun miettii biisin sanoja ja nykyajan poliittista korrektiutta... Tuollaista kappaletta ei kukaan uskaltais nykyaikana tehdä :D
Tuossahan KEHUTAAN keekereitä!
Ja keekerihän ei ikinä ole ollut Suomessa pilkkasana....ennen "suvaitsevaisuus"kiihotusta.
pumppua
Pahempi rasisti sinä olet.
Eihän tuolla ole mitään tekemistä rasismin kanssa, te suvakit olette tehnyt siitä sellaisen väkisin.
Suvakit kannattaa itse äärimmäisen rasistista intersektionaalisuutta.
Siinä opissa tulijauskonnon miehet ovat hierarkian huipulla. Valkoinen lihaa syövä heteromies on rankattu alimpaan kastiin. Ne jotka rasismista eniten puhuu, ne siihen itse syyllistyvät. Sitä kutsutaan tekopyhyydeksi.
Entäs tämä? https://www.youtube.com/watch?v=ATfLeyx0-Xk
Silloin ei oltu rasismia vielä keksitty
Ihan sniggeri
https://www.youtube.com/watch?v=bh8_qxpV3P8