Tänne vaaa ehotuksia! mieluiten ulkomaalaisia!
Surullisia kantribiisejä
18
959
Vastaukset
- 6+9
Elvis Presley toteaa tammikuussa 1973 Havaijilta ympäri mailmaa televisioidussa konsertissaan, että "I'm So Lonesome I Could Cry" on luultavasti surullisin hänen koskaan kuulemansa laulu. Sen sävelsi ja sanoitti 50-luvun alussa countrylegenda Hank Williams.
- Sea Of Heartbreak
Sea Of Heartbreak
Tämä versio on kyllä minun itseni laulama.
http://www.youtube.com/watch?v=8rTseOfOGs8 - lauri11111
Hank Wiliams koko tuotanto.
- G.W.B.
Brad Paisley: whiskey lullaby
Jamey Johnson: That lonesome song - Merle Hakkuri
"Long Black Limousine" - vaikka kuinka monet levyttäneet, mutta mielestäni Keith Whitleyn versio hakkaa kaikki muut.
- jou::D
Kenny Chesney - There Goes My Life
- Hicksville
Randy Wilson: You dirty little ho, now your'e all alone.
- County rules
Jo Dee Messina: Love is not enough, You were just there, I didn't have to leave you,Even god must get the blues, Because you love me
Gretchen Wilson:I don't feel like loving you today, When I think about cheating, come to bed, Heaven help me
Siinä vähän melankoliaa Sinulle!!- Saztsa
Ja Jo Dee yksi parhaista, mutta aliarvostettu!! Harmi vaan kun on jäänyt muiden jalkoihin, nainen jolla mieletön ääni ja hyvä biisit!!
- Ox
Danny Gokey - I Will Not Say Goodbye
http://www.youtube.com/watch?v=FNyk6ema5AM - Hemmo
It's Getting Better All The Time - Brooks and Dunn
http://www.youtube.com/watch?v=FG0jsRgo8hE
Hieno matala ääni - Jori Jones
George Jones : He Stopped loving her today
- ~Country Angel~
Garth Brooks Belleau wood joo okei se on ehkä jouluinen biisi mutta surullinen...ihanat sanat ja muutenki hyvin tehty...
- ,.,.
Garth Brooks - The Dance
- Anonyymi
Tennessee Waltz.
Ei väliä, kuka laulaa, mutta tähän kappaleeseen sisältyy kantrin syvin olemus... - Anonyymi
Grandma Got Run Over by a Reindeer
- Anonyymi
Stand by your man. - sitten se äijä tappaa kännipäissään sen akan.
- Anonyymi
George Jones: He stopped lovin´ her today.
Flyin Burrito Brothers: Hot burrito # 1
Joe Ely: Because of the wind
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1854640
- 383295
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412748Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.222505- 252378
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.672247Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192018Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311770Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391725Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.781391