Miten ihmiset voi olla niin kylmiä ja tuomitsevia tällä palstalla?? Luen näitä tarinoita ns. ykkösenä ja kakkosena tai kakkosena ja ykkösenä, petettynä, jätettynä, rakastettuna jopa sivullisena.
Mitenkä ihminen voi oikeesti ketään tuomita toista rumasti kun ei tiedetä ihmisten tilanteita oikeesti.
Toivoisin hartaasti asiallisempaa keskustelua ja rumat sanat pois.
Ne jotka tähän alhaisuuteen haukkumiseen osallistuvat, eivät ole nähneet/kokeneet vielä elämää tarpeeksi. Ja siksi ajattelevat täysin vaan omaa napaansa.
Siisteytetäänpäs sitä sanastoa, Kiitos=)
Hovissa
2
140
Vastaukset
- herranenkeli
Se nyt on vaan sellainen juttu,ettei sanoja tarvitse säästellä.Jos ollaan petetty niin ollaan petetty OIKEESTI.Mitä helvetin salasanoja asiasta pitäisi käyttää?Niitä käytetään teinipokkareissa.
Täällä suomi24:ssa on myös novellipalsta,lue niitä niin ei tee kipiää.- nakedtruth
Mitä salasanoja? Olisko mitään edes kaksi perussanaa näissä tarinoissa: nainen ja mies. Lisää: vaimo, mies, toinen nainen, toinen mies. Noin simppeliä se.
Olen tässä saanut haavani nuoltua pettämisen jälkeen. Siis minua petettiin, kusetettiin kunnolla. Silti se toinen osapuoli oli minulle kaiken aikaa "vain" nainen. Tiettävästi ei ole itseään myynyt missään, joten huoraksi ei voi mainita. Sitäkään en tiedä, onko miten paljon "vehdannut" miesten kanssa, joten en voinut sanoa jakorasiaksi, lumpuksi, lortoksi yms. Vain nainen, kuten minäkin.
Jotenkin tuntuu siltä, että monet eivät rohkene myöntää itselleen sitä seikkaa, että se ykköspettäjä kuviossa on oma siippa - ei se toinen nainen tai mies. Onhan se helpompi haukkua ja huutaa tuntematonta kuin sitä ihmistä, jonka odotti rakastavan itseään uskollisesti for ever after. Uskotella itselleen, että ei siippa muuten olisi mitään tehnyt, mutta kun katala kakkonen tuli ja vei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 674421
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h684271Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112947Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv662835Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p212119Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.552002Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151689- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1111373- 1821286