Tapailin ihanaa naista. Hän on nätti,mukava, kiltti,seksikäs.. Jostain syystä kuitenkin jätin hänet. Kaverini on kaikki sinkkuja ja luulin kaipaavani vapautta. Nyt tuntuu kuitenkin että tein elämäni virheen! Nainen ei vastaa minulle puheluihin eikä viesteihin. Olen jo epätoivoinen. Miten saisin hänet tajuamaan että tein virheen?
Tein virheen
1615
9781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olisiko tälläinen mitään: Lähetä hänelle vanhanaikaisesti kukkakimppu ja suklaata. Sekä pieni lappu missä kerrot tunteesi ja myönnät virheesi:)
Tiedän että on erittäin klisee, mutta joskus nämäkin toimivat:D
Tuuliviiri yllä talon katon..Ei "sitä oikeaa voi jättää"
Onko pitkä aika siitä kun pistit poikki naisen kanssa? Se nainen voi olla jo jonkun miehen kainalossa joka tajusi myös nämä samat asiat.. Sinä teit virheen, hyväksy se tai tee asialle jotain:)
Jos pystyit jättämään naisen et häntä rakasta. sori vaan. Jatka elämääsi, niin nainenkin on varmasti jo tehnyt!
Nimimerkille "myöhäistä_katua":
Pystyäkseen elämään yhdessä pitää pystyä elämään myös yksin!
Hienoa että huomasit asian, toivotaan että ymmärrystä vielä löytyy vastapuolelta.
Mutta jos elät liikaa kavereittesi ehdoilla kannattaa olla ottamatta häneen yhteyttä, ookko ny varmasti miettiny asian kunnolla?
Jollei hän ei ymmärrä ihmisen erehtyväisyyttä ja sitä että ihminen tekee virheitä, hän ei ole sinun arvoisesi.
Miksi ei olisi? Jos kerran toinen jätti hänet, niin ei kai hänen ole pakko enää aloittaa tapailua, kun ei ekallakaan kerralla riittänyt? Ehkä ap ei ole sen naisen arvoinen? Mieti sitä.
Hyvä nimim. "Ylpeys naisellakin", ihmissuhteissa ei kannata olla liian ylpeä, ylpeä voi olla muuten, oikeestan puhuisin paremmin hyvästä itsetunnosta.
On hienoa antaa toiselle tilaisuus, siis jos toinen todella tarkoittaa sitä ja katuu tekoaan.
Katuva ihminen ei ainakaan ole ylpeä, mutta hyvä itsetunto hänellä on jos on "puhtaat jauhot pussissa" eli on rehellisin mielin katuva.